Poslední domácí zápas juniorů! Uspějí v důležité bitvě s Kladnem?

Radek Bařina • 04.03.2014

Dost možná nejdůležitější den sezóny, čeká ve středu Valašský hokejový klub. Nejen muže totiž čeká veledůležitý zápas. Extraligoví junioři jsou na tom podobně, jejich domácí zápas s Kladnem totiž významně napoví, zda se mladíkům VHK podaří vyhnout baráži. Nedostanete se na zápas do Opavy? Přijďte od 17:00 na Lapač a povzbuďte vsetínské juniory v posledním domácím zápase extraligové sezóny! Pomozte vsetínským mladíkům zachránit extraligu.

Po polovině zápasů ve skupině play out sídlí Vsetín na předposlední, baráž znamenající příčce. Utkání s Kladnem to ale může změnit. Pouhý bod totiž Valaši ztrácejí na České Budějovice a Pardubice, tři body jim pak schází na vedoucí tým skupiny, Kladno. Právě s ním vsetínští změří síly.

S Kladnem se letos Valaši utkali již třikrát. V základní části oba zápasy vyhráli – venku 4:3, na Lapači pak 1:0 po samostatných nájezdech. Ve skupině o udržení už Vsetínští tak úspěšní nebyli, na Kladně totiž padli v poměru 2:5. Před krutou sérii tří zápasů na venkovních hřištích tak povinnost velí Valachům jediné. Zvítězit a vytvořit si dobrou výchozí pozici do závěrečných bojů o vyhnutí se baráži.

Odhodlání vsetínských nejlépe dokumentují slova ostříleného Dominika Toboly. "Sezona je dlouhá a my si ji nechceme zbytečně prodlužovat baráží. Středeční zápas chceme zvládnout za tři body, abychom pak mohli mít otevřené hledí na venkovní zápasy. Sílu a touhu na to máme. Na ledě to chceme potvrdit."

Ještě jednou připomínáme, že utkání na Lapači startuje ve středu v 17:00. Přijďte Valachy podpořit, v ideálním případě půjde o poslední juniorské domácí utkání v sezóně!