Poslední zápas roku je tady, Vsetín vyzve ve šlágru kola Šumperk

Tomáš Kopecký • 25.12.2016

Rok 2016 se mílovými kroky blíží ke svému konci a vsetínští hokejisté jej završí středečním utkáním proti šumperským Drakům. Uplynulý kalendářní rok přinesl Valachům mnoho důvodů k radosti, ale také zklamání po těsné finálové porážce s Frýdkem-Místkem. Jak to bude vypadat v příštím roce, to je zatím ve hvězdách, nicméně Vsetínští mají k úspěchu velmi dobře nakročeno. Po osmadvaceti kolech vedou o 17 bodů druhou ligu a o další vítězství budou usilovat v divácky atraktivním utkání proti třetímu Šumperku. První buly bude vhozeno ve středu v 17:30.

Na duel se Šumperkem bude pro fanoušky připraven tradiční Vánoční punč! Po skončení zápasu se diváci mohou opět těšit na ohňostroj, který bude k vidění před hlavním vchodem zimního stadionu, čímž se oficiálně rozloučíme na Lapači s hokejovým rokem 2016.

Šumperští hokejisté vstoupili do nového druholigového ročníku velmi dobře a od začátku ukazují, že se mohou právem řadit mezi nejkvalitnější celky celé soutěže. Proti zelenožlutým se navíc v předchozích zápasech prezentovali útočným hokejem, což není u vsetínských soupeřů v poslední době zvykem. Oba celky se spolu utkaly v této sezóně již třikrát a navrch přidaly dva přátelské zápasy před startem samotné sezóny. Je tedy nadmíru jasné, že se oba týmy dobře znají a vědí, co od sebe mohou očekávat.

První vzájemné utkání provázel vyrovnaný průběh. Šumperk na Lapači otevřel skóre a po šesti minutách dokonce vedl o dvě branky, Vsetínští se však vzchopili a ve třetí třetině dokonali obrat. Na konečném vítězství 7:3 se třemi body podílel Radim Kucharczyk. Další dva zápasy se konaly v krátkém časovém sledu za sebou a opět v nich byli úspěšnější zelenožlutí. Nejdříve zvítězili na ledě Šumperka 4:1 a o týden později zdolali stejného soupeře 5:4 v prodloužení. Tento zápas přinesl zřejmě největší drama, jelikož Valaši vedli na ledě soupeře již o tři branky, o osudu utkání však muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém udeřil Tomáš Vávra.

Šumperk: Po třech výhrách v řadě porážka ve Valašském Meziříčí

Modrožlutým patří v tabulce druhé ligy třetí příčka a zatím mohou být s průběhem sezóny spokojeni. Pád z první ligy zapříčinil velkou obměnu kádru a v Šumperku nezůstal kámen na kameni. I proto je pro Draky aktuální umístění uspokojivé. S možností návratu do vyšší soutěže vedení klubu nepospíchá a tento plán by chtělo realizovat až v příštích sezónách. Na druhou Porubu hosté momentálně ztrácí již 14 bodů, a proto jim nezbývá nic jiného, než se ohlížet hlavně za sebe a snažit se udržet důležitou třetí pozici. Ve středu tabulky je totiž situace mnohem vyrovnanější. Čtvrtý Hodonín výrazně dýchá na záda šumperským hokejistům, jelikož ztrácí pouze dva body. Pátý Nový Jičín zaostává o čtyři body. Do konce základní části zbývá ještě odehrát 15 duelů, a tak bude mít Šumperk s obhajobou třetí pozice ještě co dělat. Body ze vsetínského zimního stadionu by pro ně byly vítanou pomocí.

Draci získali z posledních čtyř duelů sedm bodů a mají tedy solidní formu. Dvě utkání vyhráli v nastaveném čase, když zdolali Kopřivnici a Nový Jičín. Celkově můžeme označit Šumperk za remízového krále celé soutěže, jelikož hned osm zápasů tohoto týmu dospělo do prodloužení. Po výhře 5:4 v nastaveném čase s Kopřivnicí následovalo další vítězství proti Opavě, tentokrát v poměru 6:2. Poslední zápas sehráli modrožlutí ve Valašském Meziříčí, kde po dramatickém vývoji prohráli 3:4. Právě led ValMezu je pro Draky zakletý, jelikož zde padli již třikrát po sobě.

Lídrem kanadského bodování je obránce Tomáš Sedlák (4+17). Z útočníků se nejvíce daří Danielu Vachutkovi (12+8), kterému zdatně sekunduje Jan Matějka (10+8). Slušným gólovým přísunem se prezentují také Daniel Hroch (7+10) a Radek Fischer (7+6).

Vsetín: Suverénní cesta za prvním místem

Hokejisté Vsetína vstupují do poslední zápasu roku s jasnou vizí, a to zvítězit za tři body a potěšit své věrné fanoušky. Dopomoci k tomu by měly také dvě nové akvizice, Vladimír Luka a Štěpán Jeník, kteří se v zelenožlutém dresu představí vůbec poprvé před domácím obecenstvem.

Valaši si v této sezóně počínají naprosto suverénně a s přehledem vévodí tabulce druhé ligy. Z 26 duelů odešli poraženi pouze dvakrát a v obou případech se o prohru postarala ostravská Poruba. Vsetín je v čele druhé ligy o 17 bodů a nejlepší výchozí pozice do play-off by jej neměla minout.

Vsetín se momentálně veze na vlně šesti vítězství v řadě a před koncem roku by chtěl tuto sérii ještě prodloužit. Naposledy uspěli svěřenci trenérů Janáčka a Dopity v derby s Valašským Meziříčím, když o své jasné výhře 5:1 rozhodli již v průběhu první třetiny. Trenér Janáček přesto měl svým svěřencům co vytknout: Myslím si, že dneska tam bylo spoustu nečistých zákroků a my jsme se tomu bohužel za stavu 3:0 trošku přizpůsobili, přestali jsme hrát naši hru, a pak to prostě nebyl hezký hokej. Jsme rádi, že jsme to dovedli do jednoznačného vítězství, i když tam samozřejmě byly momenty, kdy nás výrazně podržel Michal Šurý, který dnes odchytal velice dobrý zápas.“

Zelenožluté trápila v průběhu prosince rozsáhlá marodka. Zranění postihlo především úderné útočné duo Jan Kolařík – Radim Kucharczyk. První jmenovaný se již představil fanouškům na ledě Valašského Meziříčí a zdá se, že by se měl plynule navrátit do sestavy. Druhý jmenovaný ještě do soutěžního zápasu nenastoupil a nad jeho startem visí otazník. Na čele kanadského bodování je stále Jan Kolařík (13+19). Nejlepším střelcem týmu je Dominik Pokorný (17+12). Obranné řady vyztužil před utkáním v Opavě Štěpán Jeník, který má zkušenosti s českou Extraligou či Mistrovstvím světa do 20 let. Nejproduktivnějším bekem je bezpochyby Pavel Mojžíš (2+23).

Poslední utkání roku mezi Vsetínem a Šumperkem startuje ve středu 28.12. od 17:30. Přijďte spolu se vsetínskými hokejisty zakončit úspěšný rok 2016!