Prodlouží junioři vítěznou šňůru?

Michal Kubáň • 27.09.2007

V s e t í n - Velmi tvrdý oříšek čeká na Vsetínské dorostence poslední zářijové kolo, kdy se jim doma do cesty postaví v pátečním zápase třetí Liberec a hned v sobotu o příčku výše postavená Mladá Boleslav. Dorostenci z osmi zápasů vyválčili pouze tři výhry a ze zbytku zápasů odcházeli z ledu poraženi. I přesto by tým trenéra Turka velmi rád soupeře potrápil a změnil tak nepříznivou bilanci. Junioři po dvou vítězných utkáních vyjíždějí do Čech, kde se utkají rovněž s Libercem, a v sobotu pak s třetí Mladou Boleslavi.

Junioři jsou z předchozího kola velmi příjemně naladěni na pátečního soupeře z Liberce, stejně tak si věří i na Mladou Boleslav, se kterou odehrají zápas v sobotu. Vsetínští totiž v pátek zamíří na liberecký led, kde se utkají s dvanáctým týmem extraligové tabulky. Liberečtí trošku zaspali nástup do soutěže dvěmi prohrami s Opavou a Olomoucí. Avšak v posledních dvou zápasech Bílí Tygři rozsápali Znojmo 7:1 a Kometu Brno 5:1. Očekává se tedy, že doma ze sebe vydají všechny síly, aby porazili úřadujícího mistra z Valašska. Liberec obsadil 12. příčku s devíti body a pouhé dva body mu chybí na sedmé Kladno, což jen dokládá jak vyrovnaný je střed juniorské tabulky.

Celkové skóre Libereckých v této sezóně je 25:20. Dvacet inkasovaných branek řadí Severočechy mezi čtvrtý nejhorší tým z hlediska obrany. Tým z pod Ještědu je z předchozích dvou výher vítězně naladěn, a tak se dá očekávat kvalitní hokej na obou stranách.

V sobotu junioři zavítají na led třetí Mladé Boleslavi, která ze šesti odehraných utkání vyhrála pět, přičemž dvě v prodloužení. V posledním kole Boleslavští přehráli Kometu Brno na samostatné nájezdy 2:3 a ze znojemského ledu si odvezli tři body za výhru 4:2. Mladá Boleslav spolu s Olomoucí má 14 bodů a z třetího místa dýchá na záda druhému Zlínu a první Třebíči.

Celkové skóre 23:10 vypovídá o vynikající obrané hře Mladoboleslavských, která jsou postavena zejména na výkonech brankáře Fikrta. Uvidíme, jaké výkony vítězně naladěný Vsetín proti českým týmům v pátek a v sobotu předvede?

Dorostence čekají týmy z prvního tria

Dorostenci se po proměnlivých výsledcích usadili s devíti body na 16. příčce a utkají se rovněž s Libercem v pátek na domácím ledě od 17:00. Mladíci ze Severních Čech se usadili s 20 body na třetím místě a pouhé dva body jim stačí k první příčce. Celkové skóre 45:19 jasně vypovídá o střelecky nejlepším týmu v dorostenecké extralize, neboť druhé Kladno stačilo v osmi kolech vstřelit o sedm branek méně.

Bouchnerovi svěřenci vypráskali v posledních čtyřech kolech Kometu Brno 6:3, Olomouc 7:3, Třebíč 0:9, Jihlavu 6:1. I přes to, že v prvním kole prohráli vysoko s Třincem 3:7 podávají od té doby vynikající výkony. Vsetínští budou mít tedy co dělat, aby se nestali další obětí ambiciózního týmu ze severu Čechu.

Sobotní soupeř z Mladé Boleslavi zavítá na Vsetín doslova z druhé příčky dorostenecké tabulky, čímž jen dovrší velmi náročný herní víkend co se týče kvality soupeřů. Mladá Boleslav z osmi zápasů prohrála jen jeden, a právem tak patří na druhé místo v tabulce. Mladoboleslavští si v posledním kole poradili s Olomoucí, ale v pátečním zápase porazili Kometu Brno až v samostatných nájezdech.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno