První body za juniorku Václava Kočího potěšily. V dorostu cítí větší tlak

Anna Pavlína Sedláčková • 25.01.2020

Mezi juniory se začínají čím dál častěji objevovat hráči z dorostu. Jedním z nich je i Václav Kočí, který za ně odehrál již tři utkání. „Hrajeme trochu jiný styl hokeje,“ porovnává obě kategorie vsetínský obránce a dodává, „hráči jsou v juniorce silnější, takže někdy mám co dělat, abych jim stačil.“ V utkání proti Porubě si také připsal své první dva body za asistence.

Václave, jak byste popsal první třetinu zápasu proti Porubě?
V první třetině jsme se snažili soupeře přebruslit a dát nějaké góly, ale jako první se prosadila Poruba. Podařilo se nám brzy vyrovnat a vrátit se do zápasu. Pak už jsme soupeře přestříleli a dali góly.

Hrajete za dorost i juniorku, jaký je v těchto kategoriích rozdíl?
V dorostu je větší tlak, protože hrajeme o udržení. Hrajeme i trochu jiný styl hokeje. V juniorce ten tlak není tak velký, ale hráči jsou silnější, takže někdy mám co dělat, abych jim stačil (smích).

Jak se hra ve druhé třetině změnila?
Ve druhé třetině se hra zpomalila a my jsme se přizpůsobili tempu soupeře. Vyústilo to gólem na 4:2, ale pak už jsme soupeře moc nepouštěli do šancí. My jsme hodně šancí nevyužili, proto byla tato třetina chudá na góly.

Jak byste zhodnotil hru Poruby?
Je to silový soupeř, hraje hodně do těla, mají tam kvalitní hráče. Útočníci jsou šikovní na puku. Síla jejich hry je v jednoduchosti.

Dřív jste hrával jako útočník, teď jste na pozici obránce. Jaký je v tom rozdíl?
Někdy ve čtvrté třídě jsem měl hrát za šesťáky a nebyli obránci, tak mě tam trenér postavil a od té doby jsem obránce, pak jsem hrál útočníka ještě v osmé třídě. Od dorostu jsem spíš ofenzivní obránce. Rozdíl tam ani tak není, dneska už všech pět hráčů útočí i brání.

Jak vnímáte své první body v juniorce?
Potěšilo mě to, ale důležité jsou tři body do tabulky.

Víte, kdy budete hrát další zápas za juniory?
Příští zápas budu hrát v neděli proti Warriors Brno. Je to podobný soupeř jako Poruba, hrají silový hokej. Když budeme hrát jako tým, tak si myslím, že je zvládneme porazit.