Řekl jsem si, že je čas na změnu, povídá o přesunu do Česka William Mäkinen

Redakce • 11.05.2018

Od pondělí je v novém prostředí a pomalu se zabydluje. Se začátky mu pomáhá jeho spolubydlící Ondřej Kopta. William Mäkinen poprvé v kariéře hraje mimo svou zem, ale dle jeho slov si první dny v novém působišti užívá. K ještě lepší adaptaci mu nyní pomůže další finský hráč Mikael Kuronen, se kterým se zná už z bývalého působení. Co říká William Mäkinen o prvních dne na Lapači? Přečtěte si rozhovor.

Prozraďte nám, jak probíhal transfer z Finska na Vsetín?
Zavolal mi agent, že má o mě Vsetín zájem. V té době jsem ještě nevěděl, kde chci po sezoně pokračovat. Později, když jsme si volali znovu jsem řekl, že bych možná měl zájem. Poté přišel telefonát od Sasu Hoviho. Řekl mi, že na Vsetíně hrál, jak to tady vypadá a že je to hokejové město. Udělalo to na mě dojem a rozhodl jsem se pro přestup sem. Říkal jsem si, jsem mladý a nastal čas zkusit něco nového.

Co vám přesně řekl Sasu Hovi o Vsetínu?
Mluvil o tom, že Vsetín je malé, ale hokejové město. Hrát hokej tady je dle něj úžasné. Přiblížil mi trochu jak to tady chodí. Samozřejmě i o tom, jaká skvělá atmosféra na Lapači vládne.

Proč jste se rozhodl opustit Finsko pro Českou republiku?
Myslím si, že to pro mě bude přínos jak pro hokejistu, tak i pro člověka. Zažít si jiný hokej, jinou kulturu a nasbírat zkušenosti. Jak už jsem říkal, cítil jsem, že nastal pro mě čas se podívat i jinam.

Zjišťoval jste si informace o Vsetínu?
Ano. Hledal jsem si nějaké informace, jak vypadá město a stadion. Také jsem si našel týmovou stránku na Facebooku, kde jsem se podíval i na nějaká videa ze zápasů.

Co vám řekli doma na to, že jedete hrát hokej do České republiky?
Řekli mi jdi do toho a hodně štěstí (směje se). V podstatě nic víc.

Jak se těšíte na spolupráci s Jiřím Dopitou?
Je to legenda. Těším se na tréninky a věřím, že i díky němu tady můžu jako hráč povyrůst.

Jaké jsou první tréninky?
Hodně těžké (směje se). Ale je to i zábava být s pohromadě s klukama a trénovat jako tým. To je smysl hokeje, ať už je zima nebo léto.

Jsou v něčem tréninky rozdílné oproti přípravě ve Finsku?
Trošku ano. Ty věci jsou podobné. Možná jsou tréninky o něco delší než u nás, ale nic co bych nezvládl.

Bydlíte na bytě s Ondřejem Koptou, tak jaké jsou první dny?
Jsem tu zatím chvíli, ale užívám si to. Město je malé, ale velmi pěkné. Na bytě je všechno OK a Ondra je dobrý kluk. Mluví anglicky, takže si dobře i popovídáme. Ukázal mi místa, kde se dá dobře najíst a nakoupit, takže všechno je v pohodě.

Co říkáte na stadion? Nejste zvyklý z Finska na modernější?
Je pěkný, trošku podobný tomu, kde jsem hrál vloni. Taky to nebyla moderní hala. Už se těším na plné tribuny.

×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
SK Horácká Slavia Třebíč