Řešíme příjemné starosti, říká po postupu Daniel Tobola

Redakce • 20.04.2017

Ačkoliv sezona skončila vsetínským hokejistům poměrně nedávno, vedení klubu již nyní pracuje na té nadcházející. V té budou Valaši bojovat nově s prvoligovými soupeři. „Je jasné, že postupem do WSM Ligy musíme posílit na všech postech, které zmiňujete, ať je to rozpočet, hráči či management,“ říká Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

Vsetín je prvoligový, klub splnil svůj předsezonní cíl. Byly oslavy bujaré?
Věřím, že si je každý, kdo chtěl, užil naplno. Vsetín přes velikonoce zaplavila žlutá se zelenou barvou a to k jaru a Velikonocům patří. Takže spokojenost.

Které momenty sezóny pro vás byly nejtěžší?
V paměti asi nám všem na dlouho zůstane domácí odveta kvalifikace s Havlíčkovým Brodem. Ten pocit, kdy bylo nařízeno proti nám trestné střílení, vyrovnání a začátek prodloužení v oslabení. To byla trojkombinace pouze pro silné povahy, kterou vymyslí jedině život sám. Naštěstí nám osud přál a dopadlo to skvěle.

Jak jste vnímal zvýšený zájem ze strany fanoušků i médií, který celou cestu Vsetína do WSM Ligy doprovázel?
Vsetín je hokejový fenomén. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Slova klasika Járy Cimrmana jsou myslím výstižná. Vsetínský fanoušek je nedostižný ve své přízni a v tom se liší od ostatních. Vsetín a jeho okolí žije hokejem a tak to je. A s tím souvisí i zájem republiky o nás. Užívejme si to.

Jak se nyní popasujete s postupem? Co všechno se postupem mění a jak momentálně vypadá vaše denní agenda?
Po Velikonocích oslavy skončily a od úterka se již pracuje na nové sezoně. Tento týden proběhne setkání s hlavními partnery klubu a zástupci našeho města, kde budeme právě řešit naši vizi a plány dalšího fungování. Myslím, že všechno jde správným směrem, bude to jistě náročné, ale jsou to příjemné starosti. Podařilo se nám to, co jsme si všichni přáli. Denní práce nejsou samozřejmě jenom „muži“, ale máme tady mládež, která je pro náš klub neméně důležitá. Nyní řešíme realizační týmy všech kategorií, rozpis letní přípravy, doplnění extraligových dorosteneckých týmů a podobně.

Souvisí s přechodem do vyšší soutěže změny v managementu klubu, rozpočtu i hráčském kádru?
Je jasné, že postupem do WSM Ligy musíme posílit na všech postech, které zmiňujete, ať je to rozpočet, hráči či management. Pracujeme, řešíme a věřím, že to všechno zvládneme.

Zůstane u týmu trenér Jiří Dopita?
S trenéry týmu budeme jednat v těchto dnech a vše směřujeme k tomu, aby trenérská dvojice u týmu pokračovala, jelikož za klub není žádný důvod ke změně. Věřím, že trenéři budou pokračovat dále.

Jak bude probíhat letní příprava?
Toto téma bude k řešení právě s trenéry. Už jsme se předběžně bavili o tom, že bychom zahájili přípravu do poloviny května. Termín ještě není stanoven. Průběh letní přípravy bude na trenérech, oni jistě jasnou představu mají. Uvidíme, do jaké míry nás všechny omezí rekonstrukce zimáku a jeho šaten. Toto však bude příjemné omezení, pokud se několik kategorií dočká od srpna nového zázemí.

Jaký bude cíl týmu v první prvoligové sezoně?
Cílem bude rozhodně hned v první sezoně hrát tak, aby fanoušci chodili v ještě větším počtu na Lapač, než tomu bylo letos. Cílem bude jistě postoupit do play-off a tam být co nejvíce úspěšní. Zároveň to chce, abychom měli šťastnou ruku v tvorbě týmu, aby mančaft měl srdce a duši a potom přijde na řadu vsetínský fanoušek, který nám může pomoci k tomu, abychom ostatní třeba překvapili či zaskočili.

Při oslavách s fanoušky jste prohlásil, že postupem do WSM Ligy pro vás nic nekončí. Stále to platí?
Smyslem sportu je zábava a potom také úspěch. Myslím, že jsme všichni v klubu, kteří rádi vítězí, jelikož ten pocit stojí za to. Ten pocit si nekoupíš v žádném supermarketu, ten si musíš zažít. A když to zažiješ, tak zjistíš, že to chceš zažít ještě jednou. A o tom to všechno je. Vsetín byl před deseti lety vyloučen z extraligy, tak pojďme SPOLU ZA VSETÍN vrátit Vsetín – tam kam patří. V životě není nic nemožné.