Role se vyměnily, do bojů jdou dorostenci. Čeká je víkendový trip do Prahy

Anna Pavlína Sedláčková • 30.01.2020

V tomto týdnu čekají utkání pouze vsetínský dorost, který má za sebou týden volna. Oba zápasy odehraje v Praze. Jejich prvním soupeřem je Kobra Praha, která se drží ve středu tabulky. Následující den se postaví proti Hvězdě, jež je umístěna na posledním místě tabulky. Dorostu ze Vsetína se stále daří držet se na druhém místě hned za Českými Budějovicemi, se kterými jsou na tom bodově stejně.

Dorostenci měli v minulém týdnu volno, ale pojďme si připomenout utkání ze třetího týdne nového roku. V pátek 17. ledna se ukázali na ledě Šumperku, kde si během první a druhé třetiny zajistili náskok. Ve třetí třetině však Draci překvapili a dorovnali na 4:4. V následném prodloužení byli úspěšnější Šumperští a Vsetínští se museli spokojit s jedním bodem. Zápas s Olomoucí již od začátku patřil Valachům, kteří v prvních dvou třetinách nastříleli po dvou brankách. Kohoutům dovolili prosadit se pouze jednou, a to minutu před koncem utkání.

Zápas: 31. 1. Kobra Praha – Vsetín 19:00

Vzájemná utkání v sezóně:
29. 11. Vsetín – Kobra Praha 6:5p

Kobra se před pauzou utkala s Třemošnou. První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé však hosté překvapili a Kobře nasázeli hned čtyři góly. Ale ani ve třetí třetině góly neustaly a Kobra byla nakonec Třemošné podlehla 1:8. Utkání s PZ Kladno bylo již více vyrovnané, ale i tak bylo Kladno téměř po celý zápas ve vedení. Do třetí se však Kobra vzpamatovala a hned na jejím začátku vyrovnala a v 54. minutě se jí podařilo vstřelit ještě jeden gól, kterým si zajistila bod do tabulky.

Zápas: 1. 2. Hvězda Praha – Vsetín 12:15

Vzájemná utkání v sezóně:
30. 11 . Vsetín – Hvězda Praha 5:2

Hvězda Praha v minulém týdnu odehrála samá vyrovnaná utkání. Proti Kladnu vedla již od první třetiny o jeden gól, až ve třetí třetině se v první polovině dostalo Kladno do vedení. Radost na straně hostů ale dlouho nevydržela a v 50. minutě bylo vyrovnáno a pokračovalo se do prodloužení. O bodech do tabulky nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, v kterých byla úspěšnějším celkem Hvězda. Utkání s Třemošnou příliš radosti nepřineslo. Po první třetině byla ve vedení Hvězda, kterou v následující periodě soupeř gólově dohnal. Třemošná se nakonec prosadila i ve třetí třetině, čímž si z ledu Hvězdy odvezla všechny body.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Nešpůrek – Kočí, Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Hrnčíř, Dědek, Čajanová, Jurek.
Kobra: Černý – Jiráček, A. Nápravník, Bucek, Šesták, Kalajev, Frydrich – Král, O. Nápravník, Halfar, Procházka, Strnad, Rejna, Bauer, Krásný.
Hvězda: Sluka – Šercl, Procházka, Bartheldy, Kubata, Vojta, Kubas L., Kubas M. – Nedvěd, Helikar, Pírs, Jurak, Borodenko, Švadlák, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko, Spěváček.