Vstupenky online

Semifinále míří na Hanou, vybojují Valaši mečbol?

Jan Tajzler • 21.03.2023

Po dvoudenní pauze se znovu naplno rozhoří souboje v rámci semifinálové série Chance ligy. Vsetín dokázal na Lapači naplno využít domácího prostředí a ujal se vedení 2:0. Jestřábi chtějí totéž dokázat ve svém hnízdě. Třetí semifinálový duel odstartuje v Prostějove ve středu od 18:00, čvrtá bitva je na programu o den později se stejným časem úvodního vhazování.

Jestřábi potřebují zlepšit produktivitu

Prostějov do obou utkání na Valašsku vstoupil aktivně. Touha svěřenců Aleše Tottera překonat loňský klubový úspěch a postoupit právě na úkor Vsacanů do finále je znát. Nicméně zatím se míjí účinkem. Jestřábi nedokázali navázat na úspěšné přesilové hry ze čtvrtfinálové série s Litoměřicemi a ve dvou duelech využili pouze jedinou, jejich úspěšnost tak ze skvostných 25 procent klesla o pět procentních bodů.

Jestřábi na Lapači ve dvou duelech vyprodukovali celkem 60 střeleckých pokusů, z nichž vsetínský brankář propustil za svá záda pouze tři. Bídná produktivita Jestřábů je rovněž hlavním důvodem, proč zatím Hanáci v sérii ztrácejí a její zlepšení bude klíčem k získání prvního bodu v semifinálové bitvě. 

Utkání na Valašsku navštívilo během dvou hracích dnů série téměř osm tisíc fanoušků. Kvalitní atmosféra se očekává také v obou duelech na Hané, středeční i čtvrteční bitva odstartuje v 18:00. 

Valaši mohou vybojovat mečbol 

Vsetínský tým může být zatím s průběhem série spokojen. Vsacané se mohli maximálně opřít o služby brankáře Maxima Žukova, který v play-off drží skvělou úspěšnost zákroků na hodnotě 94.58 %, navíc ve druhém utkání semifinále nepovolil Jestřábům ani jednou skórovat. Trenér Jiří Weintritt pak ocenil i vsetínské fanoušky: „Klobouk dolů, je to paráda, na střídačce není slyšet vlastního slova. Atmosféra je vynikající, v této soutěži jedinečná. Chtěl bych co nejvíce lidí poprosit o podporu i do Prostějova, budeme to potřebovat.“ 

Ozdobou vsetínského týmu v play-off je zatím úspěšnost střelby. Jako jediný tým ze všech účastníků play-off se Vsetín pyšní střeleckou úspěšností přesauhující 10 %. Velký podíl na tom má druhá útočná formace Valachů, kterou vede Pavel Klhůfek, společně s Miroslavem Holcem a Romanem Půčkem dohromady nasbírali 17 kanadských bodů a figurují v top desítce bodování hráčů play-off. 

Naopak bolístkou vsetínského týmu v průběhu vyřazovací části jsou přesilové hry. Vsetínští využili z celkových 24 početních výhod pouze dvě. Zde je rozhodně prostor pro zlepšení, protože Jestřábi nabídli Valachům až příliš příležitosti pomoci si v přesilové hře. Na druhou stranu je třeba podotknout, že početní výhody trápí i Hanáky. 

V Prostějově se podobně jako na Lapači očekávají vyrovnané duely. Oba celky se znovu budou opírat o kvalitní výkony svých brankářů. Kdo bude slavit tentokrát? Zápasy v Prostějově startují ve středu a čtvrtek shodně v 18:00. Pokud se Vsetínu nepodaří sérii ukončit už na Hané, bude na programu pátý duel na Lapači v sobotu od 17:00. 

Sestavy v posledním utkání: 

Prostějov: Pavelka – Valenta, Malák, Kubeš, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek, T. Jáchym, Slanina – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec, Jandus – Jansa.

Vsetín: Žukov – Česánek, Kajínek, Němec, Jenáček, Smetana, Voženílek – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Berger.

banner pod článkem