Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 103 (k 3.7.)

Ševčíkův vítězný nájezd zajistil VHK prémiový bod. Chtěl jsem ukázat, že na to mám, říká

Michal Veselý • 22.11.2009

Byl ho plný led. Bývalý útočník Uničova Robin Ševčík se chtěl před „svými“ fanoušky předvést. To se mu povedlo na výbornou, i když domácí fandové z toho měli radost pramalou. Rychlonohý forvard v zápase vstřelil jednu branku a v samostatných nájezd pak jako jediný ze všech přelstil gólmana. Lepší Vsetín si tak připsal dva body. „ Je to velká škoda, že jsme si neodvezli všechny body,“ říká jeden z hrdinů zápasu Robin Ševčík.

Robine, co bys řekl k zápasu na uničovském ledě?
Je škoda, že jsme si neodvezli tři body, za stavu 3:1 jsme měli hezky našlápnuto. Potom jsme během chvilku dostali dva zbytečné góly, kvůli tomu, že jsme se zbláznili.

Bod jste domácím doslova darovali …
Je to škoda. Jak říkám, měli jsme to výborně rozehrané a je velká škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Zase na druhou stranu, jsou dva body lepší než jeden.

Pro tebe to byl hodně prestižní zápas?
Určitě ano, hrál jsem tady celou minulou sezónu. Chtěl jsem ukázat, že na to mám a že jsem šel do lepšího týmu. Chtěl jsem se předvést a to se povedlo, doufám. Moc kluků z Uničova tu nezbylo, ty které jsem znal, s těmi jsem se pozdravil. Řekli jsme si, že vyhrajeme my, oni tvrdili opak, nějaké hecování tam bylo, ale nic velkého.

Byl si přímý účastník sporné situace, kdy ti nebyla uznána branka, jak jsi situaci viděl?
Já jsem to moc dobře neviděl, ještě Vašek Klabačka to tam nějak dorážel. Kluci říkali, že to byl gol, hlavní rozhodčí to neviděl a brankový (místní ledař – pozn. red.) červené světlo nerozsvítil. Je to škoda, zápas mohl vypadat jinak.

Ty jsi měl v zápase hodně šancí, několik samostatných nájezdů …
Jednou jsem to pokazil, když jsem najížděl z levé strany. Předtím jsem jel sám na branku, ale tam mě soupeř v poslední chvíli potáhnul a mně ujel puk.

Ve třetí třetině jste bránili jednobrankové vedení …
My jsme si říkali před třetí třetinou, že rozhodčí jim bude vyloučení vracet a je naše chyba, že jsme mu dovolili, že nám tohle udělal. Určitě jsme hráli v oslabení, víc než je zdrávo a díky tomu zápas dopadl, jak dopadl. K rozhodčímu se vyjadřovat nechci, vůbec nic k němu neřeknu.

Jak jste na tom byli se silami po „chřipkové“ pauze?
Celkem dobře, dobře jsme potrénovali, i když nás nebylo na tréninku moc. Posílili nás hráči, kteří byli nemocní nebo zranění. Hráli jsme dobře a je opravdu škoda, že jsme neodvezli ty tři body.

Dnes byli v sestavě i dva útočnici ze Zlína, pomohli vám?
Určitě ano. Musí jít cítit, když přijdou kluci z extraligy. Kvůli tomu tady chodí, aby nám pomohli. Já myslím, že hráli výborně.

Příští týden vás čekají tři zápasy za týden …
Musíme to zvládnout, mezi zápasy určitě nebudou žádné náročné tréninky. Spíše se na nich vybruslíme a zregenerujeme. Musíme udělat co nejvíce bodů, teď jsme jich kromě nemoci hodně ztratili. Hlavně s Břeclaví se nám nedařilo. Je teď na nás, abychom se vrátili v tabulce nahoru.

Kam se v tabulce díváte?
Určitě co nejvýš. Před zápasem jsem se díval na tabulku, máme na druhého ztrátu asi deset bodů a bylo by dobré, abychom po této čtvrtině nějaké body stáhli a byli co nejblíže vyšším příčkám.