Slezský týden završí Vsetín sobotním soubojem s Frýdkem-Místkem

Jan Tajzler • 21.10.2021

Fanoušci Vsetína se mohou těšit na další domácí utkání v oblíbeném sobotním termínu. Tentokrát přijede na Lapač bojovat Frýdek-Místek, který se podobně jako jeho slezský rival z Havířova zatím trápí. Rysi však určitě mají soupisku, která by měla obstarat lepší tabulkové umístění. Červenobílí navíc nejsou příliš oblíbeným soupeřem Valachů, takže se určitě očekává další tuhá bitva o další potřebné body pro oba celky. Vsetínští budou chtít v domácím prostředí znovu naladit vítěznou notu, podaří se? Přijďte se podívat, utkání startuje v tradičních sobotních 17:00. Vstupenky koupíte zde (klikněte).

Partner utkání:

Frýdek nezačal dobře, pomůžou výměny?

Snad každou sezonu se mluví o Frýdku-Místku jako o týmu, který zatím nenaplnil potenciál. Rysi každoročně vyhlašují útok na postup do play-off, ale ve vyřazovacích bojích si zahráli pouze v nováčkovské sezoně 2015/2016. Klub nadále pokračuje se zkušenými oporami, které mají pomoci nadějným mladíkům z třinecké líhně. Spolupráce s extraligovým gigantem z Třince je pro Frýdek-Místek klíčová a zároveň také lákadlem pro další borce, kteří se přes farmu touží dostat do jednoho z nejlepších tuzemských klubů současnosti.

Frýdek i letos poskládal tým, který minimálně na papíře budí respekt a současné 12. místo určitě neodpovídá jeho kvalitám. Každopádně Rysům se podařilo v posledních zápasech přeci jen zvednout. Potřebnou vzpruhu zaznamenali na ledě beznadějně poslední Kadaně, kterou nešetřili a zničili 8:1. Další utkání na domácím ledě přineslo velkolepý obrat. Důležité utkání se Šumperkem měli Slezané rozehrané velmi špatně, na startu druhé třetiny prohrávali 0:4 a později v zápase ještě 2:5, přesto se radovali z tříbodového vítězství, když nakonec rozhodl exvsetínský obránce Jakub Teper a uzavřel na konečných 6:5 pro Frýdek-Místek. Ovšem nabité sebevědomí nestačilo na pokoření favorizované Jihlavy, kde Frýdek padl 3:5. Nyní se pokusí uspět na Lapači, kde už se mu to nejednou podařilo a Frýdek-Místek rozhodně dlouhodobě nepatři mezi oblíbené soupeře Vsetína. Krom zmíněného obratu navíc rysi dosáhli na všechna vítězství na ledech soupeřů, mimo Kadaň zvítězili také v Prostějově nebo Havířově.

Do Frýdku-Místku se po letech vrátil brankář Juraj Šimboch, fanoušci Vsetína si jej mohou pamatovat z finálové série 2. ligy z play-off 2016. Mnohem více prostoru však dostává Frederik Foltán, průměrně v deseti zápasech obdržel 3,5 branky a úspěšnost zákroků má lehce nad 90 procenty. Obranné řady se mohou spolehnout na dva zkušené borce, kteří už něco v Chance lize odehráli. Jedná se o Mikuláše Zbořila, bývalou oporu Přerova, ve Frýdku výrazně podporuje ofenzívu a s bilancí 1+8 je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Dres před sezonou znovu měnil i Jakub Teper, Vsetínu je velmi dobře známá jeho obětavost při bránění i schopnost podpořit útok (2+5). Spoléhalo se také na Daniela Krenželoka, ale právě on byl předmětem výměn, které Frýdek realizoval s Přerovem, na jeho místo přišel útočník <b>Tadeáš Král</b>.

V útoku má Frýdek zajímavá jména, stačí už jen zmínit nestárnoucího Rostislava Martynka, ne jeho šikovné přihrávky si vsetínská obrana bude muset dát velký pozor. Z Českých Budějovic se vrátil Vít Christov (4+3), extraligové zkušenosti má také Roman Szturc (5+1). Produktivitě však vládne polský borec Alan Lyszczarczyk (4+10). Dvouciferného počtu kanadských bodů dosáhl také David Bartoš, neztrácí se ani další polský reprezentant Filip Komorski (5+3). Vsetínské prostředí zná z mládežnických kategorií také Michal Matiaško (2+3). Čerstvě pak Frýdek-Místek přivítal zvučnou posilu, ze Zlína přišel Jakub Šlahař, který se pokusí v Chance lize restartovat kariéru.

Stane se Lapač znovu nedobytným?

Vsetín má za sebou úspěšné utkání na ledě Havířova, kde vyhrál 4:1 a připsal si podruhé plný bodový zisk z ledu soupeře. Ve Slezsku se však Valaši pořádně nadřeli, klíčovým okamžikem se ukázalo poctivě ubráněné čtyřminutové oslabení ve druhé třetině. Po delší době se Valachům podařilo také využít přesilovou hru, když skóre v 7. minutě otevřel Miroslav Indrák, jenž se v utkání prezentoval hned dvěma přesnými trefami. Vítěznou branku obstaral Jan Berger a pojistka v power-play byla opravdu pro Vsetín třešničkou na dortu, když do prázdné branky přes celé hřiště zamířil brankář Jakub Málek, ten byl přitom pod tlakem napadajících hráčů, přesto se dokázal trefit, obrovský respekt vsetínskému brankáři, který se zapsal do prvoligové historie.

Zelenožlutí budou chtít fanouškům vynahradit minulou sobotu, kdy poprvé v domácím prostředí gratulovali k vítězství soupeři, ovšem série zápasů ve kterých Vsetín bodoval se natáhla na čtyři utkání v řadě. Vsacané určitě budou chtít přidat další a upevnit si pozici v elitní čtveřici. Chance liga je nadále ve svém úvodu vyrovnaná, extrémy jsou pouze na jejich pólech, když Třebíč překvapivě vede soutěž se 34 body a na druhé straně Kadaň ještě nebodovala.

Souboj s nevyzpytatelným soupeřem startuje na Lapači v sobotu od 17:00, buďte u toho a podpořte svůj tým v cestě za potřebnými body, vstupenky můžete zakoupit zde.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Jerofejevs, Buchta, Smetana, Ondračka, Štach, Hryciow, J. Jenáček – Rob, Jonák, M. Indrák – A. Zeman, R. Vlach, D. Březina – Klímek, Kucharczyk, R. Půček – Gago, Berger, Hořanský.

Frýdek-Místek: Foltán - Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, Zahradníček, Matyáš - Łyszczarczyk, Bartoš, Král - Christov, Komorski, Klimša - Šlahař, Peterek, Martynek - Blaško, Čmiel, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava