Starší a mladší dorostenci mají na víkend totožný úkol. Odpíchnout se ode dna

Dominik Tobola • 16.10.2014

Předposlední říjnový víkend nabídne včetně utkání mužského výběru s Přerovem také bitvy vsetínských mládežníků. Výjimkou jsou junioři, kteří se sluní na čele východní skupiny. Svěřenci trenéra Jenáčka mají volno. To se ovšem nedá říct o tápajících starších a mladších dorostencích. Obě dvě extraligová mužstva mají na programu velmi důležité zápasy. No a i přes těžkou současnou situaci je třeba bojovat. Věřme, že vsetínský znak na prsou je toho pro valašské mladíky samozřejmostí.

Starší dorost: Pátek - Vítkovice, sobota - Olomouc. Další víkendové menu pro zelenožluté Valachy

Netřeba stále omílat dokola, že se starším dorostencům nedaří. To bychom se stále opakovali, je to zkrátka fakt. No a je třeba s ním bojovat. Tuto možnost mají vsetínští povětšinou sedmnáctiletí mladíci již tento víkend. V páteční odpoledne, v tradiční čas 16:30, přivítají svěřenci Zdeňka Čecha sic zvučné, ale ne již tak výsledkově potentní Vítkovice. Ostravané jsou před Vsetínem o deset bodů, ale Valaši mají na poslední zápas proti tradičnímu soupeři ze severu Moravy dobré vzpomínky.

Stačili totiž v závěrečné power-play srovnat na 7:7. A i když poté podlehli, dokázali mimo získaného bodu uvědomit své hlavy, že to jednoduše jde. Hráči z průmyslového centra severu Moravy tak neoplývají takovou formou a neplatí za favorita hodného svých předchůdců. Tudíž bodový zisk pro Vsetínské by byl velmi povznášející do dalších duelů.

Hned ten další nastane hned v sobotní odpoledne. Vsetín čeká výlet do hanácké metropole, kde budou hájit valašské zájmy proti již ryze extraligové Olomouci. A že hokejisté z povodí řeky Bečvy mají šanci na body i v tomto utkání deklaruje první souboj těchto týmů. Na Lapači se jinak dobře hrajícím hokejistům Olomouc nedařilo a dovolili Vsetínu získat dva ze svých dosavadních šesti bodů. Konečný výsledek zněl 3:2 po samostatných nájezdech. Leč víme, že hanácká půda je úrodnější, Olomouc je navíc s dvaceti body na čtvrtém místě a tak bude v tomto utkání favoritem. Zvládnou tuto úlohu?

Mladší dorost: Moravská metropole bude svědkem veledůležitého souboje

V brněnské městské části Úvoz na hokejové hale vedle sportovní základní školy se v neděli 19. října úderem jedenácté hodiny odehraje utkání mezi předposledním Warriorem Brno a posledním Vsetínem. Valaši jedou do Brna s cílem odpoutat se od chvostu extraligové tabulky. Na šestibodový Warrior ztrácí Weintrittova družina dva body. Tedy v případě vítězství půjde před něj.

Když se ohlédneme za oponu minulých kol, uvidíme ve vsetínských výsledcích s výjimkou několika utkání velmi těsné prohry. Ty doprovázely většinou velké šance Vsetína, leč bohužel zahozené, které byly pak beze zbytku potrestány smolnými prohrami. Důkazem, že Vsetínští nejsou žádným jasným outsiderem budiž především domácí utkání proti druhému Třinci. Soupeři z česko-polského pohraničí byli na Lapači pod velkým tlakem. Oceláři ovšem velké chvíle valašských šutérů ustáli a dopracovali se k vítězství 2:1.

Brněnský mládežnický klub, který od letošní sezony opět nemá mužskou kategorii, zatím získal body proti Přerovu, Opavě a ostravské Porubě. Hanáky na domácí půdě dokázali jihomoravští zástupci porazit za tři body, se Severomoravany došla utkání až do samostatných nájezdů. Proti Slezanu to v dovednostní soutěži nevyšlo, proti týmu ze slezské části Ostravy už ano. Vzájemný zápas mají už v nohách hráči z Úvozu také s valašským klubem. Na Lapači podlehli poměrem 1:3. Ani jeden fanoušek zelenožlutého klubu by se vůbec nezlobil, kdyby nedělní duel na ledě mrazivé haly v Brně dopadl stejně.