Tréninky byly náročné, ale dalo se to zvládnout, říká o letní přípravě Peter Mikuš

Redakce • 04.07.2018

Doposud působil především ve slovenské a české extralize, má však za sebou i působení v KHL. Nyní své zkušenosti přichází zúročit na Vsetín. Vedení klubu si od Petera Mikuše slibuje, že v obraně přinese klid na hokejky vsetínského týmu a bude platný i při přesilových hrách. Třiatřicetiletý rodák z Trenčína si poprvé v kariéře vyzkouší českou druhou nejvyšší soutěž. Přečtěte si, jaké byly jeho první dny na Lapači.

Petere, jak probíhalo jednání o vašem přesunu na Vsetín?
Jednání bylo rychlé. Zavolali jsme si a za dva dny už jsem měl schůzku s Radimem Tesaříkem. Odsouhlasili jsme si podmínky, ale řešil jsem ještě i další nabídky. Dal jsem si čas do pátku na rozmyšlenou, ale před nabídkami ze Slovenska jsem upřednostnil nakonec Vsetín.

Co rozhodovalo pro Vsetín?
Profesionální jednáni, zvlášť po mých posledních zkušenostech na Slovensku. Oslovila mě i vize klubu, celkové zázemí a český hokej.

S jakými ambicemi půjdete do sezony?
Jako tým chceme hrát v tabulce vysoko, co nejvíce to půjde. Osobně chci týmu co nejvíc pomoci a dostat jej tam, kam patřil už v minulosti.

Doposud jste nastupoval hlavně ve slovenské a české extralize. Máte v podvědomí, jak vypadá česká druhá nejvyšší soutěž?
Nevím jaká je, ale určitě každá liga má svou kvalitu. Výsledky jsem sledoval, protože jsem hrával v Českých Budějovicích, než jsme se stěhovali do Hradce Králové. Takže dle výsledků trochu vím, jak to je.

Jaké bylo přivítání v kabině?
Kluci jsou super, přijali mě úplně v pohodě. Nejsem úplně výřečný typ, spíš tišší, ale přivítání bylo v pohodě.

Jsou zde i zahraniční hráči. Jak jste na tom s angličtinou?
Anglicky umím spíš základy. Když se mě někdo na něco zeptá nebo když něco potřebuju tak se domluvím, to je v pohodě. Ale že bych nějak plynule anglicky hovořil to se říct nedá (směje se).

V kabině budete patřit k těm zkušeným hráčům. Očekáváte, že v některých chvílích budete muset za to v kabině vzít?
Samozřejmě, už jsem starší téměř v každém klubu. Všude se prosazují hlavně ti mladší hráči, takže s tím mám zkušenosti a počítám s tím.

Jaká byla letní příprava?
Posledních sedm let jsem absolvoval přípravu individuálně. Tady jsem se připravoval po dlouhé době s celým mužstvem. Tréninky byly dlouhé, náročné, ale dalo se to zvládnout.

Jaké to bylo po tolika letech zase trénovat s týmem?
Při trénování s týmem se více namotivujete, když k sobě máte další hráče a spolu běžíte nebo posilujete. Za těch sedm let, co jsem se připravoval individuálně zase už vím, co moje tělo snese, potřebuje a čemu je třeba se vyhnout. Takže všechno má své plusy a mínusy.

Proběhla už konverzace s trenéry o vašem místu v týmu?
Zatím jsme se nebavili o mojí pozici nebo jak to bude na ledě. Zatím vše bylo o letní přípravě.

Jak strávíte tři týdny dovolené před nástupem na led?
Žena pochází kousek od Českých Budějovic, takže pojedeme do Veselí nad Lužnicí. Podíváme se s malou k babičkám a uvidíme, možná se i na chvíli podíváme k moři.

Těšíte se na 23. července, kdy nastupujete na led?
Na led se těší každý, ale ne na srpen, ten je asi nejhorší v sezoně (směje se).