Vstupenky online

Tréninky na ledě probíhají už u většiny věkových kategorií

Filip Bazala • 03.08.2017

Nejen muži a naši dorostenci, ale už i žáci se od 31.7. prohánějí po zimním stadionu na Lapači a připravují se v rámci tréninků na nový ročník svých soutěží. Po náročné letní přípravě, se všichni hráči těší z toho, že mohou znovu nazout brusle a rozvíjet svůj talent na ledovém kluzišti. V nynějších horkých letních dnech je to i vítaná destinace rodičů, kteří své potomky na stadion následují.

Trenéři všech věkových kategorií pomalu rozjíždějí vlak tréninkových dávek. Z důvodů rekonstrukce na stadionu a omezeného prostoru k převlékání se zatím na led nepodívaly ty nejmladší kategorie, tedy přípravka, druhá a třetí třída. Vše by se mělo změnit úderem 15. srpna, kdy by měl být stadion už přístupnější. Jednotliví trenéři kategorií budou rodiče hráčů zavčasu kontaktovat a informovat. 

Na ledě tak už je i například čtvrtá třída, kterou vede jako hlavní trenér Tomáš Kuneta. Jak se připravovali v létě a jaká je aktuální situace v jeho týmu?

Trenére, jak probíhala vaše letní příprava?
Třikrát týdně jsme navštěvovali různá sportoviště, ať už umělá tráva, les nebo tělocvična. Snažili jsme se hlavně zaměřit na koordinaci pohybu. Účast na trénincích byla v létě vysoká, byli jsme velice spokojeni. 


Těšili jste se na led?
Po letním drilu, který asi ve všech kategoriích není až tak oblíbený, je těšení se na led vždy veliké. Jsme rádi, že už jsme na ledě. 


Odkdy trénujete?
Trénujeme od prvního srpna a vzhledem k období dovolených i v hojném počtu čtyřiadvaceti dětí. Chybí nám pouze asi čtyři hráči, takže jsem spokojený. 


V klubu působí nový trenér gólmanů Marek Zapletal, je i s vámi na trénincích?
Je to velice přínosné pro naše malé gólmany, Marek Zapletal je s námi na trénincích a stará se o naše brankářské naděje, je to určitě krok kupředu. 

×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
SK Kadaň
×
Dnes v   | Dor.
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín