V Havířově se bude hrát odveta předčasně ukončeného zápasu

Jan Hrbáček • 02.11.2010

Po pořádném výprasku ve Frýdku-Místku zajíždějí Valaši ve středu na zimní stadion do Havířova. A tam budou chtít jistě rychle napravit předchozí neúspěch. Nebude to však vůbec jednoduché. Severomoravanům se letos daří a jejich postavení v tabulce na druhém místě není náhoda. Z posledních deseti utkání pouze dvakrát prohráli. Vsetín se sice odrazil ode dna tabulky, ale stále mu chybí pár důležitých bodů na pozice poklidného středu. Jestli na ně v Havířově dosáhne anebo ne, se dozvíte od 18 hodin přímo na stadionu nebo u online přenosu.

Valaši se v posledním měsíci odlepili ode dna tabulky a od zápasu s Opavou začali pravidelně sbírat body. Jenže poslední dvě utkání venku s relativně lehčími soupeři se jim vůbec nevydařila. V minulých dnech tak od hráčů padala tvrdá sebekritika. "Nechápu, že s takovými soupeři ztrácíme body a nehrajeme tak, jako proti těm kvalitnějším," říká útočník Daniel Brynecký. Ani mnohdy jistý brankář Lukáš Plšek svůj tým nepodržel a inkasoval celkem osm branek. Náhradník Petr Hromada, který střídal svého kolegu ve 12. minutě proti Uničovu a v 36. minutě proti Frýdku jich dostal pět.

Trenér Juraj Jurík připouští, že těchto šest ztracených bodů může v konečném zúčtování před začátkem Play off chybět. "Určitě nás mrzí, že jsme ztratili tři body v Uničově a ve Frýdku-Místku. Kdybychom je měli, patrně bychom se pohybovali kolem osmého místa, kolem kterého bychom chtěli být." Ztrátu sedmi bodů na první osmičku se Vsetín pokusí stáhnout právě proti Havířovu, pro další vývoj ve druhé lize však budou velice důležité i další tři domácí zápasy v řádě: se Šumperkem, Uherským Hradištěm a Valašským Meziříčím.

První utkání přerušeno kvůli výtržnostem fanoušků

Měl to být na úvod nového ročníku druhé ligy svátek moravského hokeje, střetly se totiž dva týmy ještě nedávno hrající extraligu. Všechno ale pokazili hostující fotbaloví ultras, kteří na led házeli světlice a vyvolávali bitky se sedícími domácími fanoušky a pořadateli. Utkání tak bylo v čase 41:27 ukončeno a jeho osudu měla rozhodnout disciplinární komise.

Standardní varianty řešení situace, které se nabízely jako dohrání utkání, opakované utkání nebo kontumace z jedné či druhé strany však byly zcela smeteny ze stolu. Po měsíci dlouhého čekání vynesla komise verdikt ve smyslu ponechání výsledku ze 42. minuty jako konečného a přidělila tři body Havířovu. Takový konec si ale nechce připustit jednatel vsetínského VHK Stanislav Pavelec a ihned podal odvolání. "Rozhodně s verdiktem nesouhlasíme a uděláme maximum proto, abychom s tím ještě něco udělali," zdůrazňuje Pavelec.

Valašský hokejový klub - HC AZ Havířov 2:3 (1:0, 1:3)
Branky a nahrávky:
11. Vaněk (Brynecký, Dědek), 24. Sýs - 21. Prokop, 26. Maruna, 32. Najdek (Maruna). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1299. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Plšek (36. Hromada) - Šafařík, R.Tesařík, Spitzer, Kapr, Zelenka, Zavrtálek, Farda - Slováček, Dubec, D.Tesařík - Ševčík, Vaněk, Brynecký - Kubo, Korčák, Lechner - Plachtovič, Sýs, Valigura.

AZ Havířov: Daneček - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Maruna, Pechanec, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Lhotský, Říčka, Pavlas, Toman, Mach.

Statistikám HC AZ Havířov vévodí Robert Říčka s 19 body za 4 branky a 15 asistencí.