Valaši dnes míří na led nováčka do Kopřivnice, vrátí se na vítěznou vlnu?

Jan Tajzler • 06.11.2015

Hokejisté Vsetína mají za sebou dvě porážky z posledních dvou utkání. Hubený zisk jednoho bodu ze dvou střetnutí dal vsetínským pronásledovatelům výhled na druhé místo, které stále patří mužstvu z Lapače. Vsetín tak bude v Kopřivnici hájit svou pozici a cílem svěřenců trenéra Jenáčka nebude nic jiného než po dvou porážkách znovu okusit sladkou chuť vítězství. Nováček z Kopřivnice se těší přízně svých fanoušků, kteří v hojném počtu podporují své oblíbence, pozadu nezůstanou také příznivci Vsetína a můžeme tak očekávat utkání v kvalitní atmosféře. Souboj Kopřivnice – Vsetín má úvodní vhazování dnes v 18:00.

Nováček atakuje pozice pro play-off

Kopřivnice si v loňské kvalifikaci vybojovala sportovní cestou postup do třetí nejvyšší soutěže. Svému mateřskému klubu pomáhal k návratu do 2. ligy bývalý český reprezentant či kapitán třineckých Ocelářu Radek Bonk. Do novodobé druholigové kapitoly však Bonk už zasáhnout nechtěl a nováček tak musí hledat své vůdce jinde. Zatím se Kopřivnici poměrně daří a jako nováček se drží na těsný dostřel pozic zaručujících play-off.

Hokejisté z města automobilů prožívají v posledních zápasech vzestup formy, důkazem budiž fakt, že z posledních čtyř utkání vybojovali devět bodů. Svěřenci trenéra Slabého nejprve zlikvidovali Bobry z Valašského Meziříčí, když jim uštědřili debakl 10:2. Poté sice Kopřivnice padla na ledě Moravských Budějovic 2:5, ale náladu si spravila znovu v domácím prostředí, když skolila opavský Slezan 5:3. Velké překvapení se pak zrodilo ve středu, nováček dokázal zastavit vítěznou sérii Drtičů a na domácím půdě zvítězil tím nejtěsnějším možným rozdílem. Listina výsledků Kopřivnice dokazuje, že nováčkovi se daří spíše v domácím prostředí, není divu, Kopřivnice po letech strávených v krajských soutěžích prožívá euforii, což se projevuje i na návštěvnosti a přízni kopřivnických diváků. Za zmínku stojí také fakt, že doma dokázala Kopřivnice obrat o bod i favorizovanou Techniku Brno či ostravskou Porubu, proti Vsetínu se v Kopřivnici očekává svátek, Valaši se tam objeví po dlouhých 25 letech.

Kopřivnice musela pro druhou ligu kádr výrazně posílit, do branky se vedení klubu podařilo přivést Adama Vrbu. Zkušený brankář vsetínské hráče moc dobře zná, vždyť proti nim chytal v semifinálové sérii loňské sezony, kdy ještě hájil barvy ostravské Poruby. Vrba se předvedl dobrým výkonem také na Lapači, pravda, jeho tým prohrál vysoko 0:5, ale nebýt Vrby a jeho zákroků, mohla Kopřivnice odjíždět s daleko větším přídělem. Obrana disponuje zkušenostmi Karla Vydry, který dříve nastupoval za havířovský Azet. Zkušenosti z vyšších soutěží přinesl do kádru Adam Červenka také posila z ostravské Poruby. Vedle něj doplnili kádr nováčka bývalí hráči Frýdku-Místku, jmenujme Ondřeje Sluštíka či Víta Stránského.

Druhé místo v ohrožení, dokáží Valaši udržet svou pozici?

Vsetín má za sebou utkání s celky, se kterými se počítá do nejvyšších pater tabulky. Vsacané se nejprve vypravili na půdu ostravské Poruby, zde dokázali zelenožlutí vést 2:0, poté 3:1, přesto utkání dospělo do prodloužení, kde se radovala domácí Poruba a podruhé v sezoně Valachy porazila. Ve středu se pak na Lapači odehrál šlágr skupiny Východ, když do valašské metropole zavítál lídr z Frýdku-Místku. Vsetín byl vyrovnaným soupeřem po dobu 40. minut, o možnost bodového zisku jej připravila i trocha smůly, protože branky na konci druhé a začátku třetí třetiny byly z kategorie nešťastných. I tak se Valaši musí zamyslet nad obrannou hrou, za poslední tři utkání obdržela vsetínská defenzíva 13 branek, což není zrovna dobrá vizitka pro druhý tým tabulky. Ostatně k tomu se po zápase s Frýdkem-Místkem vyjádřil také kapitán Valachů Daniel Vaněk: „Musíme pracovat hodně na obranné hře, abychom nenabízeli soupeřům tolik šancí. Bude se to ještě postupně vyvíjet a ti mladí kluci v obraně za ty čtyři měsíce dozrají,“ vyjádřil s pozitivní vidinou do budoucna muž s céčkem na hrudi.

Vsetín ztrácí po na lídra tabulky už 12 bodů, spíš než před sebe se musí svěřenci trenéra Jenáčka dívat za sebe, o druhou příčku se totiž štosují další zájemci, Technika by ráda Vsetín přeskočila, zatím ztrácí dva body. Tři body za Vsetínem jsou pak týmy Poruby a Hodonína a pouze čtyři body ztrácí šesté Žihadla z Moravských Budějovic. Výkony Valachů ve druhé čtvrtině soutěže tak trochu kopírují výsledky té první. Pro připomenutí několik faktů, Vsetín se stejně jako v úvodu soutěže trápil s předposlední Karvinou, poté přišel bodový zisk proti Porubě, stejně tak se stalo i minulou sobotu a ve středu Vsetín podlehl Frýdku-Místku. Pokud by tuhle paralelu hokejisté Vsetína dodrželi, měla by následovat série pěti vítězství v řadě. Je jasné, že to by si přál snad každý příznivec i hráč mužstva z Lapače, zda k tomu zelenožlutí borci vykročí již v Kopřivnici zjistíme dnes podvečer, utkání startuje v 18:00 na zimním stadionu v Kopřivnici.

Předpokládané sestavy:

Kopřivnice: Vrba (Unzeitig) - Dusík, Jonáš, Čintala, Imrich, Jindřich, Marek, Merenda, Teper - Kofroň, Bartošák, Suchý, Hrubý, Stránský, Slovák, Tomášek, Pargáč, Mach, Matějek, Červenka.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Hryciow, Žák, Vrba, Řezáč – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Ambruz, Abdul, Vávra, Vítek, Finsterle, Ondráček, Kajaba