Valaši hlásí posilu do útoku, přichází Tomáš Jandus

Patrik Kopáč • 11.05.2023

Útočné řady Vsetína se rozrostly o novou tvář. Na Valašsko přichází Tomáš Jandus, jenž loňskou sezonu odehrál za LHK Jestřábi Prostějov. "Jsme rádi, že k nám přichází mladý pracovitý hráč, který se chce zlepšovat. O takové hráče my tu stojíme. Zájem jsme o Tomáše měli už v loňské sezoně, ale tehdy to ještě nedopadlo," sdělil Radim Tesařík, sportovní manažer VHK ROBE Vsetín.

Pětadvacetiletý útočník Tomáš Jandus pochází z Prahy, kde také s hokejem začínal. Kromě mateřského klubu HC Sparta Praha, kde se postupně propracoval až do extraligového A-týmu, hrál i několik zápasů za druholigový Nymburk a v Chance lize má za sebou již 232 zápasů v dresech Ústí nad Labem, Sokolova a Prostějova s bilancí 27 gólů a 86 bodů. Vzhledem na svůj věk jde tedy již o poměrně zkušeného útočníka.

"Jsem rád, že tým jako Vsetín o mě projevil zájem. Vždy jsem se moc těšil na zdejší fanoušky, když jsem na Lapač jezdil jako soupeř. Pokaždé to byly kvalitní zápasy s kvalitním týmem. Jsem proto rád, že budu toho součástí v domácím prostředí a těším se na spolupráci." uvedl Tomáš Jandus, který na Valašsku podepsal jednoletou smlouvu s opcí na další rok.

AKTUÁLNÍ KÁDR VHK ROBE VSETÍN:

• Brankáři: Maxim Žukov, Adam Pavlíček
  • Obránci: Jakub Ďurkáč, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, Tom Ondračka, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Robin Staněk, Jakub Teper, Ondřej Fojtík, Jan Hamřík
  • Útočníci: Daniels Berzinš, Štěpán Bláha, Miroslav Holec, Adam Hořanský, Tomáš Jandus, Vít Jonák, Jan Kern, Pavel Klhůfek, Luboš Rob, Marek Melenovský, Adam Koláček, Matyáš Dědek, David Heinrich