Valaši se letos poprvé představí na vlastním ledě

Kristýna Guricová • 16.08.2010

Po třech utkáních venku a jednom zápase v provizorním domácím prostředí, nastoupí zelenožlutí konečně k přípravnému duelu Na Lapači. Čeká na ně nejen odvetné utkání proti Hodonínu, ale také částečně zrekonstruovaný stadion. Přijďte si prohlédnout i vy změny na čerstvě opraveném Lapači a současně podpořit hráče VHK Vsetín v prvním opravdu domácím utkání sezóny. Zápas začíná v 18 hodin.

Drtiči prozatím odehráli v přípravě čtyři utkání, všechna na vlastním ledě a jejich úspěšnost je rovna 50 %. Tým SHK Hodonín prověřily celky Vsetína (6:2), Senice (7:3) či Piešťan (4:5) a na zimním stadionu TEZA se odehrálo také prestižní utkání s Jágr týmem (5:7). Dohromady se celku Hodonína podařilo ve čtyřech utkáních nastřílet již 22 branek, což je shodné s počtem gólů, které padaly v přípravných zápasech Vsetína v součtu na obou stranách. To, dohromady s faktem, že první vzájemný „přátelák“ mezi Drtiči a Vsetínem skončil prohrou Valachů 2:6, naznačuje, že i v úterním utkání by mohlo padnout více branek.

Čeho by však naopak mohlo být méně, je počet vyloučených. Z Hodonína si totiž Valaši odváželi nepříjemných 26 trestných minut. V posledním utkání s Přerovem už ale tým z Valašska hrál disciplinovaněji a vrátka trestné lavice se v průběhu 60 minut musely otevřít pouze dvakrát. Co se ale nedařilo v posledních dvou duelech s Přerovem, byly závěrečné minuty utkání, kdy Valaši dvakrát vyhrávali o dvě branky a obě utkání nakonec skončily remízou.

Do úterního zápasu s Hodonínem již nenastoupí dvojice hráčů Vaněček a Badžo, kteří v boji o sestavu pro příští sezónu neuspěli. I tak ale budou Vsetínští stále hledat optimální sestavu pro příští druholigovou sezónu a zajisté se budou snažit ukořistit také první vítězství v přípravě. Podaří se jim to před domácím publikem?

První vzájemné utkání přípravy:

SHK Hodonín – VHK Vsetín 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 9. Prudek (Rapant J., Penák), 18. Peš (Jurásek, Kuba), 21. Jurásek (Kuba, Peš), 50. Rehuš (Tomášek, Pokorný), 52. Vaškovič (Korotvička, Špok), 59. Korotvička (Vaškovič) - 14. Tesařík (Korčák, Knebl), 56. Vaněk (Rapant M., Zelenka)

Řekli po utkání: „Hodonín nám ukázal, jak se má realizovat přečíslení, zhodnotit šance, zakončit. V tomhle byl soupeř efektivnější, a proto zaslouženě zvítězil. Ze začátku utkání jsme nehráli špatně, ale bohužel jsme nevyužili několik šancí. Je jasné, že to pak na mužstvo trošku dolehne.“ Juraj Jurík

Sestavy v minulých zápasech:

Hodonín: Šurý (31. Rajčák) - Peš, Jurásek, Kuba, Pokorný, Rapant - Hoza, Korotvička, Špok, Salajka, Flamík - Vaškovič, Tomášek, Rehuš, Miklík, Beňa - Kučera, Průdek, Penák, Luža, Fišera - Pelikán, Podešva, Zelinka.

Vsetín: Hromada - Spitzer, Šimek, Šafařík, Farda, Kapr, Zelenka, Tesařík, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Brynecký, Plachtovič, Sýs, Badžo, Vaněček.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov