Valaši se vrací na místo činu! Porazí tentokrát Prostějov?

Filip Bazala • 12.10.2012

Poté co Vsetín vypadl z loňského čtvrtfinále se opět vrací na místo činu. Proti sobě stojí týmy, které mají stejný základ jako loni, ale několik hráčů se proti sobě postaví v barvách sobotních soupeřů prvně. Zvlášť zajímavé bude sledovat výkon bývalého hráče Jestřábů Adama Mikšovského v barvách Vsetína. Zápas sedmého kola se začíná v sobotu 13. 10. od 17:00 na zimním stadionu v Prostějově. Pro ty, kteří se zápasu nebudou účastnit osobně je připraven podrobný onlajn přenos.

Vsetín po vítězství nad Valašským Meziříčím, kterým prolomili dlouholetou černou sérii na svém vlastním ledě, se chystá do dějiště svého loňského ukončení sezóny, tedy do Prostějova. S Jestřáby Valaši svádějí už několik sezón vyrovnané souboje a věřme, že tomu nebude jinak i v sobotu v Prostějově. Zelenožlutí po vítězství na Bobry mohou být se sebou spokojeni. Opět v sezóně museli dohánět ztrátu 2:0 a opět se jim povedlo zápas otočit ve svůj prospěch.

Trenér Viktor Hlobil mužstvo pochválil za bojovnost, ale také litoval herního výpadku svého týmu ve třetí třetině, kdy jeho svěřenci přestali hrát a nabídli Bobrům vyrovnání. Vsetín tak vybojoval dva body a v tabulce jich má momentálně deset. Zápasy v Prostějově bývají velmi náročné, což ukázala minulá sezóna několikrát. Trenér Viktor Hlobil ví, že bude muset vycházet ze zabezpečené obrany a hlídat si nebezpečné hráče Jestřábů.

LHK Jestřábi Prostějov: 2. místo, 12 bodů, skóre: 25:25

Jestřábi ukončili Vsetínu loňskou sezónu, když je porazili 3:2 na zápasy, ale v sobotu začne vše nanovo. První ligový duel sezóny proti trochu jiným mužstvům, než která se proti sobě stavěla v bojích o semifinále play-off. Prostějov zasáhlo několik odchodů. Jakub Čuřík, který táhl útok, odešel do prvoligové Třebíče. Odešel i střelec Martin Stejskal nebo Radek Meidl. Do Valašského Meziříčí zamířil Robin Ševčík a z pohledu sobotního zápasu nejzajímavější přesun se udál na Vsetín v podobě Adama Mikšovského, který se bude chtít na ledě svého bývalého zaměstnavatele blýsknout.

Trenér Petr Zachar přišel na lavičce i o svého asistenta Juraje Juríka, kterého nahradil na Vsetíně všem známý Tomáš Sršeň. Jenže ten před pár dny u Jestřábů také ukončil působení a Petr Zachar je nyní na vše sám. „Asistent chybí při organizaci tréninku, při tom utkání se to dá zvládnout. Máme ale teď takovou situaci a snažím se ji řešit. Doufám, že do příštího zápasu to budeme mít vyřešené. Mrzí mě, že Tomáš odešel, protože si myslím, že jsme sezónu nezačali špatně, na druhou stranu dostal velmi dobrou nabídku dělat v Porubě hlavního trenéra. Být na jeho místě, tak bych udělal to samé,“ vyslovil se k odchodu Tomáše Sršně trenér Petr Zachar.

Prostějov i přes ztráty v týmu zatím v lize předvádí velmi dobré výkony a zaslouženě opanovává druhou pozici s dvanácti body za prvním Havířovem, který jako první v sezóně porazili právě oni. Jestřábi prohráli zatím pouze dvakrát. Doma ve třetím kole v derby s Přerovem 0:5 a naposledy na ledě v Novém Jičíně poměrem 7:4. Současnou ofenzívu Prostějova táhne velezkušený Michal Černý, který má na svém kontě jedenáct bodů (5+6), v zádech mu je Zdeněk Novosad s body osmi (3+5), nejlepší střelec přípravy David Zachar má taktéž osm bodů (2+6). Bývalý hráč Vsetína Lukáš Duba má na svém kontě bodů sedm (2+5). V brance je jasnou jedničkou Adam Vrba, který si drží průměr přes čtyři branky na zápas.

Pravděpodobné sestavy

S kolenem opět laboruje Petr Hruška a jeho působení v sobotním zápase s Prostějovem je nejisté. Davida Vítka poslední dny trápila záda, ale do utkání s Valašským Meziříčím po vyloučení Brezániho a Podešvy zasáhl a zdá se, že by mohl být v pořádku. I Jiří Farda je již v pořádku, takže v obraně je momentálně Vsetín takzvaně v „plné palbě“. Do brány by měl nastoupit Lukáš Plšek. Na druhé straně se mezi tři tyče postaví Adam Vrba.

Vsetín: Plšek - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Okuliar - Zúbek, Vaněk, Brezáni, Vítek, Dubec, Hruška O., Mikšovský, Kubo, Podešva, Holík, Kajaba.

Prostějov: Vrba - Arnošt, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Novosad, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Jedlička, Popelka, Kovařík.

Zápas budou řídit: Slavka - Hanzlík, Maťašovský.