Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 103 (k 3.7.)

Valaši vyzvou na svém ledě vítěze základní části, přijede Jihlava

Jan Tajzler • 16.02.2019

Chance liga mílovými kroky kvapí k závěru základní části, již čtyři kola před koncem má však jistotu prvenství tým jihlavské Dukly. Vsetínští dokázali v dosavadních vzájemných zápasech Jihlavu vždy porazit za tři body a také tentokrát budou usilovat o cenný skalp lídra. Situace v rozmezí druhého a čtvrtého místa je napjatá a každý bod se bude pro konečný součet počítat. Jak si Vsetínští v domácím prostředí Lapače povedou proti Jihlavě tentokrát? Odpovědi dostaneme hned v začátku nového pracovního týdne, utkání startuje v pondělí od 17:30.

Vítěz základní části zatím na Vsetín nevyzrál

Hokejisté Jihlavy dle předpokladu vyhráli základní část Chance ligy a to již čtyři kola před jejím koncem. Samotné Jihlavě zbývá odehrát před začátkem play-off už pouze tři soutěžní utkání. Na Vysočině by rádi rozšířili svou sbírku vítězství i o skalp Vsetína. Právě Valaši jsou jediným týmem v soutěži, na kterém si dosud Jihlavští vylámali pokaždé zuby. Zvlášť bolestivá je porážka právě z prvního měření sil na Lapači, ve kterém Dukla před zraky celého národa díky přenosu České televize padla vysoko 2:9. I tento fakt požene Jihlavu v pondělním utkání za kýženou odvetou.

Dukla ladí formu na play-off, vyhrála posledních šest utkání a pojistila si tak první místo v tabulce, díky tomu bude v případě úspěchu začínat všechny play-off série na domácím ledě, stejně tak bude mít i výhodu domácího prostředí pro případné rozhodující zápasy. Pojďme se ale podívat na to, kdo Jihlavu na čelo prvoligové tabulky dotáhl. Z pozice nejproduktivnějšího hráče se jedná o Lukáše Anděla (18+31), jihlavský útočník navíc ještě formou střídavých startů stíhá vypomáhat i extraligovému Zlínu. Králem střelců v jihlavském týmu je s dvaceti osmi zářezy Matěj Pekr. Trojici ofenzivních tahounů uzavírá klubová modla Tomáš Čachotský (14+24), jenž by jistě rád dotáhl svou Duklu zpět do nejvyšší soutěže.

Bránit Vsetínu v cestě za dalším úspěchem bude určitě také produktivní obránce Jihlavy Jan Pohl (8+21). Vysoce produktivním obráncem tabulkového lídra je také Jan Holý, jenž ve čtyřiadvaceti zápasech za Jihlavu stihl nastřádat 17 kanadských bodů. Co se týče brankoviště, v tomto ohledu Jihlava rozšířila působnost hned na tři muže. Rovnoměrnou porci utkání si mezi sebe rozdělili Niklas Lundström s Janem Brožem, ovšem ještě před uzávěrkou přestupního termínu si Dukla z pražské Sparty vytáhla Davida Honzíka, šance všech tří na start v pondělním utkání ve Vsetíně jsou vyrovnané.

Podaří se Valachům i počtvrté srazit Duklu a udržet 2.místo?

O prvním místě už je rozhodnuto, velký boj se však v posledních kolech očekává o druhý nejlepší stupínek před blížícím se play-off. Vsetín je stále majitelem druhé pozice, před reprezentační pauzou však shoda jednotlivých výsledků situaci značně vyrovnala, České Budějovice se drží ve dvoubodovém závěsu. Již se stejným počtem odehraných zápasu ztrácí pouhé tři body Kladno, v případě Rytířů by navíc stačilo mít shodný počet bodů, protože Kladno má se Vsetínem lepší bilanci ze vzájemných utkání. Pokud tak chtějí Valaši vydržet na druhém místě i po posledním kole základní části, ve kterém se mimochodem střetnou s Českými Budějovicemi, budou muset nadále natahovat rodící se vítěznou sérii.

S čím však na Valašsku rozhodně být spokojeni můžou, je týmový cíl v počtu získaných bodů. Před zahájením druhé poloviny základní části právě trenér Luboš Jenáček vyřkl přání, aby jeho tým nasbíral 100 bodů, což by mělo stačit na umístění v první čtverce. Boj o konečné druhé místo tak s nadsázkou může být pro vsetínský trenérský tandem příjemnou starostí, k jistotě čtvrtého místu pak Vsetínu chybí získat už jen jediný bod.

Forma Valachů po reprezentační pauze opět zaznamenala stoupající tendenci, Vsetínští dokázali zvítězit ve všech třech utkání. To poslední odehráli Vsacané v sobotu na ledě Benátek nad Jizerou, kam zajížděli v roli jednoznačného favorita. Domácí mladíci ovšem předvedli velmi bojovný výkon podpořen skvělým brankářem Schwarzcem, Vsetín se snažil hrát trpělivě a rozhodnout ještě před třetí sirénou, ale stalo se tak až v prodloužení, kdy export bonusového bodu na Valašsko zařídil Tomáš Pitule.

Nyní čeká Valachy ostrý test před blížícím se play-off. V domácím prostředí vyzvou lídra tabulky z Jihlavy, která už má své jisté a je jasné, že o první místo už ji ve zbývajícím průběhu základní části nikdo nepřipraví. Na dálku pak Valaši stále bojují s Českými Budějovicemi a Kladnem o co nejlepší výchozí pozici pro play-off. Utkání startuje v pondělí od 17:30, pokud se na Lapač nebudete moci dostavit, nemusíte zoufat a můžete počínání svého týmu sledovat prostřednictvím textového online přenosu a nebo si připlatit za služby portálu hokejkatv.cz a sledovat utkání v přímém televizním přenosu.

TES patří mezi vedoucí evropské výrobce a konstruktéry zakázkových generátorů, motorů, pohonů a dalších elektrických strojů a jejich systémových komponentů s téměř stoletou tradicí. Nabídka výrobků sestává ze tří plně vertikálně integrovaných divizí: Stroje a řešení, Systémové komponenty a Servis a služby. TES je preferovaným dodavatelem pro zákazníky po celém světě. Výrobní kapacity jsou umístěny v závodě v srdci Evropy, v regionu známém vysokým strojírenským a technickým know-how. TES byl založen v roce 1919 a má centrálu v České republice, s dceřinou společností zajišťující obchodní zastoupení v Německu.

Opět se můžete těšit na přestávkovou soutěž s BR Servis

Po úvodních zápasech, kdy soutěž odstartovala, se v soutěži fanouškům příliš nedařilo vyhrávat. Ovšem nyní se již pravidelně vítězí a jednou už i padla nejvyšší cena a to voucher do fanshopu v hodnotě 2000Kč! O vouchery budeme hrát i v zápase s Jihlavou. Stačí ve zpravodaji, který je zdarma, nalézt speciální nálepku a jste ve hře. Pak už jen zbývá pukem trefit jednu z děr v tabuli připevněné k brance a máte vyděláno! Na památku navíc dostanete i takovouto pěknou fotografii. Už se těšíme na další výherce!

Poslední vzájemné zápasy:

12.KOLO ST 10.10.17:00

Jihlava – Vsetín 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Osmík (J. Pohl) – 23. Březina (Slováček, Rudl), 23. Teper (Vítek, Hořanský).

23.KOLO ST 14.11. 18:00

Vsetín – Jihlava 9:2 (2:0, 3:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 5. Karafiát (Březina, Holomek), 12. Jonák (Rob, Teper), 25. Frolo (Rác, Hryciow), 28. Teper (Slováček, Šilhavý), 32. Pechanec (Rob, Holomek), 47. Pechanec (Holomek), 50. Kucharczyk (Březina, Holomek), 56. Jonák (Rob, Mikuš), 59. Rob (Pechanec, Jonák) – 53. Harkabus (Skořepa, Kajínek), 60. Werbik.

42.KOLO SO 5.1. 17:30

Jihlava  – Vsetín 2:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Hlinka (Werbik, Mareš), 38. Pekr (Anděl, Skořepa) – 9. Kopta (Pitule, Frolo), 15. Hryciow (Kucharczyk), 21. Slováček.

Sestavy v minulém kole:

Jihlava: Brož – Kajínek, Pohl, Půža, Matějíček, Suchánek, Holý, Anděl – Bezúch, Skořepa, Pekr – Dostálek, Werbik, Čachotský – Jiránek, Hlinka, Zeman – Harkabus, Klíma, Hrníčko

Vsetín: Gába – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček, Černý, Frolo, Jeřábek – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Karafiát, Pitule, Kopta – Březina, Šilhavý, Vítek.