Věděli jsme, že utkání s Jičínem nebude nic lehkého, říká David Hoďa

Filip Bazala • 26.01.2012

Po dvou porážkách Vsetína v Hradišti a poté doma v derby s Valašským Meziříčím, se Valaši vydali do Nového Jičína. Vsetín má jasný cíl a to skončit do konce základní části na čtvrtém místě. Proto vítězství nad Jičínem bylo více než potřebné. „Potřebovali jsme vyhrát, jelikož chceme bojovat v tabulce o tu čtverku,“ svěřil se po utkání David Hoďa, který v zápase předvedl výbornou práci v obraně a po zásluze byl také trenérem Hlobilem pochválen.

Davide, jak moc těžké se bylo namotivovat do utkání, po prohraném nedělním derby?
V Hradišti a neděli v derby jsme prohráli a dnes jsme věděli, o co hrajeme. Motivace tedy byla jednoznačná, potřebovali jsme vyhrát. Chceme bojovat v tabulce o tu čtverku, abychom play-off začínali doma a měli dobrou výchozí pozici.

S čím jste šli do utkání s Novým Jičínem?
Věděli jsme, že zvítězit nebude nic jednoduchého, jelikož Jičín v minulém zápase zvítězil v Karviné. Navíc víme, že se doma nebojí obětovat jednoho hráče, který stojí na červené čáře a hrají tak na brejky. Do utkání jsme tedy šli s tím, že se nemůžeme pouštět bezhlavě do útoku, tak abychom nepropadali v obraně a nepustili domácí do jejich brejků, ve kterých jsou silní a dokáží je využít. Také jsme si dávali pozor na fauly, protože Jičín má zkušené hráče, kteří tyto šance umí využít.

Překvapili vás tedy něčím?
Neřekl bych, hráli to, co jsme od nich čekali. Výborně dnes zachytal Lukáš Plšek, musím ho velmi pochválit. Jičín měl své šance a nebýt jej, tak to mohlo vypadat jinak. Když přijedete ven a prohráváte o gól, tak se hraje velmi špatně a soupeř dokáže hrát svou hru. Pokud vedete je to mnohem jednodušší a tempo utkání máte pod svou taktovkou.

Jak moc důležitý byl pro klid šťastný gól na 3:1?
Jakmile se vede o jeden gól, tak je to o jedné střele. Může to být náhoda, něco se odrazí a je to 2:2. Není to nic příjemného s tím stylem, jaký Jičín hraje. Když už vedete o dvě branky, tak z pohledu nás obránců už je to mnohem lepší, jelikož člověk není tak nervózní a může si více dovolit.

O konečné čtvrté místo budeme bojovat!

Mimo Porubu vás čekají už jen zápasy s týmy z vrchních pater tabulky. Boj o čtvrté místo, tak nebude lehký, viďte?
Myslím, že letos už jsme několikrát ukázali, jak tyto týmy umíme hlavně doma porazit. Proti těmto týmům se nám hraje daleko lépe, než když přijedeme např. do Hradiště nebo Jičína, kde všichni očekávají, že zvítězíme. My se s tím popereme a věřím, že i tyto týmy porazíme. Letos se nám to už podařilo, tak nevím proč by se nám to nemohlo podařit znovu.

Dá se utkání v Prostějově označit za klíčové?
S Prostějovem jsme na tom zhruba stejně. Budeme hrát u nich a oni doma hrají výborný hokej. Uvidíme, jak to dopadne, ale každopádně se tam pojedeme o body poprat, tak abychom se dostali před ně.

Co říkáte na podporu v hledišti při utkání v Novém Jičíně?
Je to super, že přijíždí za námi i na venkovní utkání. Po prohraném derby, kdy přišlo přes dva tisíce diváků, tak je to od nich parádní podpora. Dnes jich tu bylo skoro více než fanoušků Jičína a toho si nesmírně vážíme a ceníme, jsme za to velice rádi.