Vsetín čeká domácí odveta s Havířovem, oplatí Slezanům porážku?

Tomáš Kopecký • 25.08.2019

Před týdnem poznali Valaši po třech výhrách i chuť porážky. Pro hráče je to nový impuls do dalšího průběhu přípravy, která se zatím výsledkově vyvíjela tak dobře. V Havířově dostal Vsetín lekci z produktivity, ale to může být brzy zapomenuto, protože už v úterý se postaví stejnému soupeři znova, tentokrát na domácím stadionu. Dokáže si poradit s nepříjemným sokem? Úvodní buly bude vhozeno v úterý v 18:00. Neváhejte dorazit dříve, znovuotevřený fanshop pro Vás totiž připravil speciální akci a můžete se těšit na slevy až 50 %!

Havířov má i bez Rehuše a Bláhy na čem stavět

Zápasy s Havířovem jsou pro Vsetínské dlouhodobě těžkou prověrkou připravenosti. Takticky a silově dobře hrající tým dělal favoritům soutěže v minulé sezoně velké problémy a je dost možné, že tomu bude stejné i letos. Pro důkazy nemusíme chodit daleko. V minulé, pro Vsetín tak úspěšné základní části Chance ligy, vyhráli Slezané hned tři ze čtyř vzájemných zápasů. V lednu například zastavili žlutozelenou lavinu, která měla na kontě 7 výher v řadě a z hornické bašty odjížděl Vsetín s porážkou 2:5. Nemůže být tedy až takovým překvapením, že v rámci přípravy dokázal Havířov v minulém týdnu vyhrát v Gascontrol Aréně 5:1.

Proti Vsetínu se dařilo především dvěma hráčům, kteří se v dresu AZ představil vůbec poprvé. Kometa loňské sezony extraligy juniorů, Petr Fridrich, si v premiéře připsal gól a dvě asistence. Slovenský legionář Michal Žiak z Liptovského Mikuláše měl totožnou bilanci. Hned o dva dny později nastoupil Havířov doma proti Trenčínu a na rozdíl od Vsetína se zástupcem slovenské nejvyšší soutěže vyhrát nedokázal. Při prohře 2:3 se gólově prosadili Jakub Matai a Jakub Kotala

Pro Slezany je důležité, že udrželi kostru týmu z předešlých let. Ano, je pravdou, že Branislav Rehuš či Ondřej Bláha zamířili do Vsetína a Marek Haas pověsil brusle na hřebík, stále však mají na čem stavět. Pozici brankářské jedničky by měl nově zaujmout Aleš Stezka, v obraně se náš úterní soupeř může spolehnout na Ondřeje Kachyňu či Lubomíra Malinu. Hráči jako Maruna, Bednář, Veselý, Seman nebo Matai jsou stále zárukou vysoké kvality.

11 gólů za 2 domácí zápasy. Budou Valaši doma opět tak produktivní?

Pro Vsetínské byla úterní porážka prvním varováním. Kdy jindy by však taková rána měla přijít, než v průběhu letní přípravy, kde se všechny týmy teprve sehrávají, skládají útočné formace a ladí formu na první soutěžní zápas ve středu 11. září? Poučit se z porážky 1:5 je určitě nutné a nyní mají Valaši ideální příležitost na odplatu. Doma jsou zatím zelenožlutí bezchybní, když si dokázali poradit 4:3 s Trenčínem a ve velmi divoké přestřelce také 7:5 s pražskou Slavií. Už nyní mají navíc na kontě cennou trofej, když se při své premiérové účasti stali vítězi ZUBR Cupu

Co se týče nových akvizic v kádru, nejvíce se zatím daří dvojici Martin Procházka – Branislav Rehuš, jenž se pro první polovinu přípravy spojila do jedné lajny s Davidem Březinou. Procházka se v dosavadním průběhu prosadil čtyřikrát, Rehuš zase řadí v jiné statistice – asistencích. Již sedmkrát se mu podařilo najít na ledě přesným pasem úspěšného střelce. Proti Havířovu by se poprvé v této sezoně měl představit David Tůma, jehož provází pověst vyhlášeného střelce. Jsme velice zvědavi, jak se uvede v zelenožlutém dresu.

Souboj s Havířovem začíná v úterý v 18:00 a všichni jste zváni na Lapač. Pokud nemůžete dorazit, jako alternativu Vám vsetínská redakce nabídne online reportáž.

Novinky ve fanshopu s jedinečnou slevou

Kdo na Lapač dorazí dříve, rozhodně neprohloupí. Od 16:00 můžete zavítat do znovuotevřeného fanshopu, který má pro Vás připravenou jedinečnou nabídku. Na vybrané produkty chystáme slevu až 50 %. Vybavte se na start nové sezony!

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Bláha (41. Málek) – Slováček, Teper, Dudáš, Hryciow, Drtina, Ondračka, Jeřábek, Holomek – Jonák, Pechanec, Dostálek, Březina, Rehuš, Procházka, Karafiát, Volf, Vašenka, Hořanský, Šilhavý, Vítek.
Havířov:
Stezka – Matai, Zdeněk, Kachyňa, Mrowiec, Ševěček, Nepokoj – Kotala, Seman, Pawliczek - Bednář, Veselý, Dvořák - Žiak, Maruna, Fridrich - Bochnak, Cihlář, Juhász.