Vsetín čeká ostrá zkouška, pokusí se poprvé dobýt led Poruby

Tomáš Kopecký • 10.02.2017

Pokud některý ze soupeřů dělá vsetínským hokejistům potíže, pak je to právě ostravská Poruba, která dokázala dvakrát na svém ledě favorita porazit. V sobotu přichází na řadu poslední vzájemné měření sil v základní části a oba týmy tak mohou naznačit, jakou formou momentálně disponují. Zatímco zelenožlutí už mají zajištěno první místo v tabulce, domácí ještě svedou tuhý boj o druhou příčku se zlepšujícím se Šumperkem. Kdo se bude v sobotu radovat z vítězství? Zápas startuje v 17:00.

Oba týmy se v letošní sezóně netají postupovými ambicemi a dle aktuálního pořadí v tabulce to vypadá, že tyto prognózy lépe naplňuje vedoucí Vsetín. Poruba se může spolehnout na služby kmenových hráčů Vítkovic, kteří zde nastupují v rámci střídavých startů. I proto není tak překvapivé, že věkový průměr týmu je 24 let.

Vzájemné zápasy se zatím nesou v duchu hesla „Můj dům, můj hrad“. V prvním měření sil si lépe vedli Ostravané, kteří zvítězili díky skvělému vstupu do utkání 6:2. Vsetínští vyslali ráznou odpověď svému největšímu konkurentovi o měsíc později, když zvítězili na vlastním ledě 5:2. Během celého utkání diktovali tempo hry a soupeři nedali sebemenší šanci. Třetí vzájemný duel přinesl první prodloužení, ačkoliv to velmi dlouho na bodový zisk pro Vsetín nevypadalo. Domácí vedli už čtyřbrankovým rozdílem, Valaši ale stihli 13 sekund před koncem srovnat na 4:4. V prodloužení pak zavelel Illéš a strhl vítězství zpět na stranu Poruby. Brankových hodů se diváci dočkali v posledním měření sil, kdy zelenožlutí přestříleli soupeře 8:4.

Poruba má boj o druhé místo pod kontrolou

Jinak spolehlivě platí, že oba týmy jsou na svém ledě porazitelné jen stěží. Domácí Poruba prohrála v RT TORAX Areně v dosavadním průběhu třikrát, o to však byly tyto prohry překvapivější. Dokázalo zde vítězit Valašské Meziříčí, Kopřivnice a Šumperk. Vsetín na svou první výhru v Ostravě čeká, a tak má o motivaci postaráno.

Poruba je v tabulce soutěže na druhé příčce. Drží se na ní prakticky po celou dobu, avšak v závěru základní části ještě bude muset svést boj s výborně hrajícím Šumperkem. Aktuální náskok činí 4 body, Ostravané mají navíc jeden zápas k dobru. Situaci tedy drží ve svých rukou, žádné větší zaváhání si ale nemohou dovolit. Od posledního vzájemného utkání se červenobílým velmi dařilo, připsali si hned čtyři výhry v řadě, čímž dali zapomenout na nevydařené období na přelomu roku, kdy získali z šesti utkání jen pět bodů. Poslední utkání ale přineslo zdramatizování souboje o druhé místo, jelikož Ostravané padli 4:6 se Šumperkem. Nyní se tedy proti Vsetínu budou chtít propracovat zpět na vítěznou vlnu.

V lednu se Poruba potýkala s absencí hráčů, kteří posílili českou reprezentaci na Univerziádě. Některé zápasy byly odloženy, o to nabitější program nyní čeká domácí tým v závěru základní části. Statistikám kraluje ostrostřelec David Zachar (19+19), za kterým se drží vítkovický Dominik Kafka (13+22). Vsetínští fanoušci mohou na ledě spatřit odchovance Ondřeje Slováčka (9+11), jenž se také nachází v popředí kanadského bodování. V obraně dávají svou tvrdost pocítit Josef Tichý (7+9) s Patrikem Flašarem (3+9). V brance se proti Vsetínu pravděpodobně představí Jakub Čech.

Vsetín střádá plány na první ostravskou loupež

Vsetín je neohroženým vládcem druhé ligy a má zajištěnou nejlepší možnou pozici pro start vyřazovací části. Valaši prohráli v této sezóně pouze tři zápasy a na výsledcích jednoznačně demonstrují sílu mančaftu. Úkolem zelenožlutých je v této fázi hlavně příprava na druhou část sezóny, na jejímž konci by měl stát vytoužený postup do WSM Ligy. Play-off je však nesmírně zrádné a vsetínští hokejisté budou muset ještě hodně bojovat.

Vsetínskou sérii 14 výher zastavil rozjetý Šumperk, který Valachy zdolal před vlastními diváky 4:2. Zelenožlutí zareagovali na porážku nejlepším možným způsobem, když po jasném průběhu rozdrtili poslední brněnskou Techniku 9:3. Důležitý byl hlavně exkluzivní start do utkání, jelikož Valaši vstřelili čtyři branky během úvodních čtyř minut.

Kdo může táhnout Valachy za první výhrou na ledě Poruby? Odpověď nám může nabídnout kterákoliv ze čtyř formací, jelikož zelenožlutí mají velmi vyrovnaný kádr a všichni hráči se pravidelně zapisují do statistik. Lídrem týmu je Jan Kolařík (18+27), se ztrátou dvou bodů jej dohání Radim Kucharczyk (18+25).

Utkání mezi Porubou a Vsetínem startuje v sobotu v 17:00, textový přenos pro Vás obstará domácí redakce na serveru onlajny.cz.