Vsetín hlásí další posilu do defenzivy, přichází důrazný obránce David Kajínek

Redakce • 15.06.2022

Defenzivní řady vsetínských hokejistů se rozrostly o další jméno. Zelenožlutý dres bude v nadcházející sezoně oblékat důrazný obránce David Kajínek, jenž naposledy působil pod vrcholky Krkonoš. „Davida jsme měli v hledáčku již delší dobu, byl ale navázaný na Vrchlabí. Když Vrchlabí v Chance lize skončilo, pokračovali jsme v rozhovorech. David je silný na puku a tvrdý jak v zápase, tak i v tréninku. Neprohrává osobní souboje. Přesně takového beka jsme potřebovali,“ uvedl Roman Stantien, hlavní trenér VHK ROBE Vsetín.

Třiatřicetiletý rodák z Frýdlantu v severních Čechách hrál v minulosti za Liberec, Jihlavu nebo Duklu Trenčín. Poslední dvě sezony strávil ve Vrchlabí, kde měl podepsanou smlouvu i na příští ročník. Klub ale ze dne na den v Chance lize skončil. „Pak se objevila možnost jít na Vsetín. Jsem rád, že o mě vedení a trenéři stáli. Domluvili jsme se rychle, protože jsem šel do klubu, ze kterého jsem cítil opravdový zájem,“ cení si 189 centimetrů vysoký zadák.

Valašská mise pro něj znamená velkou výzvu. „Vsetín je TOP tým Chance ligy a má ambice, což se mi líbí. Věřím, že budeme úspěšní, a navážeme na předchozí povedené sezony. Na Lapači jsem několikrát hrál jako soupeř, takže vím, jací fanoušci za klubem stojí. Určitě jsou tady nároční, hladoví po úspěchu. Doufám, že jim uděláme radost,“ věří obránce se 417 odehranými zápasy v Chance lize a 160 starty v nejvyšší soutěži. Týmu chce přispět hlavně kvalitní defenzivou. „Taková role se ode mne zřejmě očekává. A to včetně hry v oslabení. Věřím, že s trenéry najdeme takovou variantu, abych co nejlépe zapadl do mozaiky týmu.“

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín:

• Brankáři: Maxim Žukov, David Sachr
  • Obránci: Ondřej Němec, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Marek Voženílek, Tom Ondračka, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, David Kajínek
  • Útočníci: Jan Berger, Štěpán Bláha, Adam Hořanský, Pavel Jenyš, Vít Jonák, Daniel Klímek, Peter Lichanec, Roman Přikryl, Luboš Rob, Riku Sihvonen, Jan Štefka, David Vítek