Vsetín míří do Přerova i s Lehečkou a Hežou. Přeruší sérii porážek?

Jan Tajzler • 27.09.2013

Vsetínští hokejisté neprožívají zcela povedený vstup do nového ročníku. Svěřenci trenéra Jakubíka se momentálně nachází na 9. příčce východní skupiny. Valachy může zatím uklidnit fakt, že horní patra tabulky jsou pořád na dostřel, ale vizitka tří proher v řadě nesluší nikomu. Zelenožlutí se o nápravu pokusí na horkém ledě Přerova, odkud již v minulosti dokázali přivést několik bodů. Utkání se žlutomodrým rivalem startuje v sobotu od 17:00 a zasáhnuot by do něj měly i nové posily - Jakub Lehečka a Oldřich Heža.

Přerov zatím jako na houpačce

Loňskému vítězí základní části se povedla domácí premiéra nového ročníků, ve které svěřenci trenéra Sedláka zdolali Frýdek Místek 4:2. První trip absolvoval náš soupeř do Slezka, kde se střetl s celkem Opavy a zde musel také skousnout první porážku 3:0. Třetí kolo nabídlo přerovským fanouškům hanácké derby s favorizovaným Prostějovem a toto utkání dospělo až do prodloužení, po kterém byl šťastnější příznivec Jestřábů. Poslední utkání odehrál Přerov na půdě Břeclavi, staronového účastníka východní skupiny vypráskali Hanáci 7:2, a dobře se tak naladili na domácí utkání se Vsetínem.

V Přerově se zatím podařilo nashromáždit sedm bodů, což Hanáky pro zatím řadí na 4. Místo východní skupiny. Kádr Zubrů je oproti vsetínskému mládí naplněn zkušenosti, kterou bezesporu představuje Daniel Faltýnek či Tomáš Vlček, z obranných řad nesmíme opomenout ani Jiřího Osinu. Útočné komando přerovských Zubrů se opírá o mnohaleté zkušenosti Richarda Brančíka, ale také o exvsetínského Petra Sakrajdu. Tři tyče přerovského celku bedlivě střeží extraligou ošlehaný Martin Vojtek, ale v Břeclavi nastoupil v brankovišti mladičký Jiří Sklenář, je tedy otázkou, jaký muž bude stát v cestě vsetínským střelcům.

Musíme změnit přístup, velí trenér Jakubík

Takhle si to určitě nepředstavovali, řeč je o momentální formě vsetínských hokejistů. Na Lapači před startem soutěže vyhlásili útok na první čtverku, která zaručuje výhodu domácího prostředí pro první kolo play off. Pravda, do vyřazovací soutěže je ještě hodně daleko a situace pro Valachy zatím není tak vážná, jelikož horní patra tabulky jsou stále na obzoru. Ale! Vsetínští prožívají momentálně sérii tří porážek v řadě, ta poslední přišla na domácí půdě s Hodonínem. K zamyšlení je také skóre z posledních dvou zápasů, které je pro Vsetín tristní 2:10. Nad výkonem svých svěřenců se po domácím utkání s Drtiči zamyslel také trenér Jakubík: „Musíme přehodnotit přístup k zápasům a k našim divákům, kteří mají rádi hokej a chtějí vidět hru, která by je těšila a ne nahněvala. S touto myšlenkou se musíme všichni podívat do svědomí a už nikdy nepředvést takovýto deprimující výkon.“ O síle Vsetína nechce pochybovat ani David Vítek, jenž se pokouší hledat příčiny vsetínských nezdarů: „Motivace nám nechybí, jdeme do zápasu všichni nažhaveni. Nevím, čím to je. Kdybychom to věděli tak to určitě změníme. Do dalších zápasů musíme jít ještě více koncentrováni“ burcuje vsetínský útočník.

Mimo jiné vsetínské hokejisty posílí olomoucké duo. Jedná se útočníky Odlřicha Hežu a Jakuba Lehečku. Hanácké posily již mají zkušenosti s 1. Ligou, konkrétně Heža odehrál za Kohouty 22 zápasů v základní části plus play off, které Olomouc zakončila účastí v baráži o nejvyšší soutěž. Oba hráči by měli být k dispozici již v sobotním utkání.

O tom, zda se povede Valachům napravit poslední nezdary, se můžete na vlastní oči přesvědčit již v sobotu na přerovském zimním stadionu, kde bude úvodní buly vhozeno v 17:00. V případě, že se do Přerova nevypravíte osobně, pak můžete využít tradičního online přenosu, který tentokrát přichystá redakce přerovského klubu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada – Farda, Tichý, Vrba L., Vrba F., Okuliar, Vodák, Žák – Mikšovský, Vaněk, Ambruz, Kajaba, Ševčík, Kubo, Podešva, Vítek, Daněk, Štrbík, Heža, Lehečka.

Přerov: Sklenář – Pala, Faltýnek, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Osina, Tomeček – Šťastný D., Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Haloda – Ministr, Goiš, Kundrátek – Ditrich, Loupal, Brada