Vsetín nutně potřebuje bodovat, stane se tak ve středu proti Kolínu?

Jan Tajzler • 19.01.2021

Hokejisté Vsetína neprožívají ideální vstup do nového roku 2021. Z dosavadních pěti utkání zvítězili pouze jednou a v domácím prostředí doposud nebodovali. Zlomit tuto nepříznivou bilanci se budou snažit ve středeční odvetě proti nováčkovi z Kolína. Kozlové předvádějí výsledky jako den a noc. Valaši však potřebují body, pokud chtějí udržet naději na dosažení 4. místa v tabulce. Zápas Vsetína s Kolínem startuje ve středu od 17:30.

Kolínu se venku nedaří

Hokejový Kolín si v rámci možností užívá možnost nastupovat v profesionální Chance lize, ač jeho tým neoplývá plně profesionálními hráči, rozhodně Středočeši nedělají ve druhé nejvyšší soutěži ostudu a se ziskem 24 bodů se mohou nadále ucházet o účast ve vyřazovacích bojích, momentální ztráta na 12. Benátky činí 4 body. Problémem Kozlů v rámci základní části je fakt, že slibné výkony z domácího ledu nedokáží přenést na území soupeřů. Stačí se podívat na poslední dva zápasy Středočechů, zatímco v Prostějově vyfasovali potupný debakl 11:3, hned v pondělním kole tento divoký výsledek odčinili vítězstvím na Frýdkem-Místkem (3:1).

Kolín se stejně jako v druholigových sezonách i letos spoléhá na individualitu Davida Šafránka, jenž pevnou rukou vládne klubové produktivitě a s počtem 12 branek se dokonce vleze mezi elitní desítku střelců celé soutěže. Kromě Šafránka pravidelně boduje Václav Jankovský (6+13). Výborným nahrávačem v týmu je Zdeněk Král (3+16).

Angažmá u nováčka zatím svědčí obránci Jakubu Husovi, umí výrazně podpořit útok (6+12) a platí za nejvytěžovanějšího a zároveň nejužitečnějšího hráče Kolína. V brankovišti Kozlů dostává nejvíce prostoru Martin Sejpal, úspěšnost zákroků má na úrovni 88,69 procent, průměrně pak inkasoval 3,94 branky na zápas. Kolín může díky spolupráci s extraligovým Mountfieldem nasadit také Štěpána Lukeše a k dispozici má i Ondřeje Martínka.

Vsetín už musí zabrat, oplatí Kozlům porážku?

Valaši se zatím v novém roce spíš hledají, zelenožlutí z pěti utkání zvítězili pouze v jednom případě, když udolali Vrchlabí na jejich ledě 3:2. Slibně k bodovým ziskům měli Vsetínští nakročeno i v posledních dvou střetnutích proti mužstvům Kladna a Přerova. Na ledě favorita v polovině utkání vedli 3:2, ovšem Kladno do druhé sirény skóre otočilo a drama do konce utkání nepřipustilo. Mnohem slibnější výkon pak Vsetín předvedl doma s Přerovem, vybudoval si dvoubrankový náskok a zdálo se, že Zubři na Lapači nemají dostatek sil, aby Valachy přemohli. Jenže po druhé vstřelené brance jakoby domácí vypnuli a Zubrům stačilo 12 minut na obrat v utkání. Podobně jako na Kladně už se Vsetín nezmohl k vyrovnání a utrpěl v domácím prostředí nezvyklou třetí porážku v řadě.

Situace Valachů momentálně není dobrá, tým sídlí na 10. pozici, ztráta na vysněné 4. místo činí 9 bodů, k tomu je třeba započíst fakt, že někteří konkurenti ještě mají zápasy k dobru. Do konce základní části zbývá odehrát už pouze 13 zápasů. Pokud chce Vsetín pomýšlet na návrat mezi elitní čtveřici, bude muset zahájit stíhací jízdu chcete-li vítěznou sérii. K tomu však bude zapotřebí zbavit se dlouhodobých problémů, kterými jsou bídná efektivita v zakončení a častá nabídka početních výhod leckdy méně aktivnímu, avšak efektivnějšímu soupeři.

Vsetín má Kolínu co vracet, v prvním venkovním utkání sezony na ledě nováčka utrpěl ponižující porážku 0:3. Na marodce sice dál figurují jména produktivních útočníků Sebastiana Gorčíka a Davida Březiny, ovšem i při absenci těchto forvardů je Vsetín před středečním kláním jasným favoritem, a pokud se nechce strachovat o účast ve vyřazovacích bojích, měl by Kozly porazit. Historicky první souboj na Lapači mezi Vsetínem a Kolínem startuje ve středu v 17:30, ke sledování zápasů můžete využít služeb portálů hokejkatv.cz a onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček – Půček, Pechanec, L. Bednář – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Š. Jenáček, Kucharczyk, Gajarský.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Štohanzl, J. Veselý – Síla, Zumr, Petržilka – R. Martínek, Semirád, J. Stehlík.