Vsetín potřebuje vyhrát, co na to Nový Jičín?

Filip Bazala • 05.10.2012

V sobotu se na Lapači od 17:30 opět rozehraje další zápas druhé ligy. Vsetín po čtyřech utkání sídlí na šestém místě, Nový Jičín s bodem méně je na pozici šesté. Obě mužstva mají větší potenciál než je jejich současné umístění a následující zápas bude pro ně důležitý, protože oba celky potřebují vyhrát, aby si mohli pozvednout sebevědomí. Nový Jičín od prvního kola nevyhrál a potřebují se nutně odrazit od špatných výsledků. Valaši jsou na tom podobně a před domácími fanoušky se budou chtít předvést v dobrém světle. Připraven je i podrobný online přenos.

Po slibném vstupu do sezóny, kdy Valaši porazili venku Porubu po nájezdech a doma přejeli Karvinou, to vypadalo na perfektní start. Ovšem přišel zápas s Havířovem, ve kterém vsetínští nehráli špatně, jak po zápase hodnotil Mário Brezáni, ale zelenožlutí na rozdíl od AZetu neproměnili své šance a nakonec prohráli 8:2. Tato prohra se evidentně podepsala na výkonu i v dalším těžkém zápase, ve kterém tentokrát Valaši nevstřelili ani branku a prohráli 4:0.

Pozitivem je, že se k týmu připojil již Tomáš Mečiar a Petr Hruška. Naopak kvůli zranění vypadl ze sestavy Jiří Farda. Před utkáním s Novým Jičínem si jsou svěřenci trenéra Viktora Hlobila jasně vědomi, že musí vyhrát, aby opět chytli ztracenou notu, ale budou k tomu potřebovat vydatnou podporu diváků. Vsetín na domácím hřišti na Jičín umí, naposledy mu podlehli 5. 12. poměrem 3:4, tedy velmi těsně. Nyní ovšem před týmem Valachů stojí trochu jiný soupeř.

HC Nový Jičín: 8. místo, 4 body, skóre: 12:15

Do klubu Nového Jičína před novou sezónou vstoupil významný sponzor a na současné soupisce to jde velmi dobře znát. Výsledkově se ovšem novojičínští ještě hledají. Vyhráli první zápas doma proti Valašskému Meziříčí 4:0, ale od té doby až na bod z Přerova nevyhráli. Na Vsetíně jim štěstí také moc nepřeje, ale v mužstvu je kvalita, která se určitě projeví. Trenér Glabazňa o sobotním utkání: „Musíme zítra bodovat potom, co se stalo. Je to tak, že hrajeme dvakrát venku potom prohraném sobotním zápase, ale ze Vsetína bude každý bod dobrý, ať se máme od čeho odrazit.“

V posledním zápase padli svěřenci trenéra Glabazni na ledu zatím suverénního Havířova, ale nezačali vůbec špatně. Až do poloviny zápasu díky brance Kabeláče dokonce vedli, ale Havířov do konce druhé periody zápas otočil. Ve třetí třetině sice Macháček srovnal, ale minutu poté přišel další úder AZetu a domácí se nakonec nastartovali ještě ke třem brankám a bylo rozhodnuto. Trenér Glabazňa byl s výsledkem nespokojen, protože dle jeho slov tým podal výborný výkon, ale porazit Havířov letos nebude jen tak.

V brance Jičína zatím chytá Lukáš Šrámek, ale není vyloučeno, že dvojka Kozák nastoupí prvně v sezóně právě na Lapači. Základní stavební kameny týmu zůstávají stejné, v obraně Petr Gulda, Andrýsek, Horák, ale také Přemysl Vašut, který ještě nedávno oblékal dres Bobrů. Nový Jičín několika příchody vytvořil velmi silné tři formace, které určitě nadělají vsetínským v obraně nemalé starosti.

V pořadí formace Ivan, Macháček, Chvostek M. – Mičulka, Zedník, Škumát – Uhlár, Brynecký, Kabeláč. Takto bychom měli vidět složení formací i na Lapači. Marka Ivana netřeba představovat, Lukáš Mičulka taktéž hrával na Vsetíně a jde o velmi šikovného útočníka, na kterého bude třeba dávat pozor. To samé platí pro třetího centra Daniela Brynekého, který v zápasech se Vsetínem jde vždy velmi dobře vidět.

Předpokládané sestavy

Jak již bylo psáno, tak do zápasu nezasáhne Jiří Farda, který léčí zranění, ale následující utkání by měl být k dispozici. Do brány Vsetína by se měl postavit Petr Hromada, na druhé straně Lukáš Šrámek. Petr Hruška je již fit a měl by se na ledě objevit. Jmenovec Hruška Ondřej nejspíš ještě nenastoupí.

Vsetín: Hromada - Tesařík, Vrba, Vodák, Tichý, Žabčík, Mečiar - Zúbek, Vaněk, Hruška, Mikšovský, Korčák, Dubec, Kubo, Podešva, Brezáni, Kajaba, Holík, Vítek.

Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Hruška, Cabák - Ivan, Macháček, Chvostek M. - Mičulka, Zedník, Škumát - Uhlár, Brynecký, Kabeláč.

Zápas budou řídit: Held - Dučák, Vožda.