Vsetín se venku trápí, přijde potřebná změna v Novém Jičíně?

Jan Tajzler • 05.09.2013

Vsetínští hokejisté pomalu finišují s přípravnými zápasy. Ten předposlední sehrají na půdě nedalekého Nového Jičína. Valaši se v přípravě zatím prezentují podobně jako v loňské základní části, zatímco doma jsou téměř neporazitelní, venku to už tak veselá písnička není. Podaří se Vsetínu zlomit nepříznivou bilanci? O tom se na vlastní oči můžete přesvědčit v pátek na zimním stadionu v Novém Jičíně, z utkání, které startuje v 18:00, nemůže chybět také on-line přenos.

Druholigové kádry pomalu, ale jistě spějí do konečné stanice letní přípravy. Zanedlouho se již výsledky začnou počítat a trenéři mají poslední příležitosti otestovat si v praxi nové složení formací, herních variací či hráčů samotných.

Nový Jičín zatím čeká na první vítězství v přípravě

V Novém Jičíně zatím nemůžou být spokojeni s průběhem herní přípravy. Novojičínští hokejisté nedokázali v přípravném období vyhrát jediný zápas či pomyslně bodovat za remízu. Tento fakt je při pohledu na novojičínskou soupisku trochu zarážející. Tým trenéra Handla navíc posílil z Přerova Pavel Hanák a vsetínským fanouškům již známý Antonín Sprušil, zvučnou posilu se podařilo přivést i do obrany v podobě Lukáše Vnenka. I přes tento fakt však novojičínští hokejisté zatím vycházejí na prázdno. Jejich příprava odstartovala právě Na Lapači, kde podlehli domácímu týmu poměrem 5:3, hned poté směřoval Nový Jičín na led Opavy, zde utrpěl porážku 6:2 a stejným výsledkem končilo i měření sil s celkem Poruby. Novému Jičínu se však na rozdíl od Vsetína nedaří ani v domácím prostředí, pro pomyslné body si sem přijel Frýdek-Místek (2:6) a v rámci odvet také Poruba (5:3) a Opava (4:2). Je pravdou, že výsledky z přípravy nemají takovou váhu, ale přeci jen mohou něco napovědět. Celek Nového Jičína má v sestavě plno zkušených borců, z obrany jmenujme především Přemysla Vašuta, Michala Horáka nebo nestárnoucího Petra Guldu, v útoků se pak jedná o Adama Uhlára, Petra Macháčka či Martina Skaloše.

Nový Jičín má v zápase se Vsetínem další možnost si konečně zvednout sebevědomí, vzhledem k blížícímu se startu nového soutěžního ročníků to v Novém Jičíně potřebují jako sůl, proti však budou Valaši, které pro změnu trápí bilance na venkovních kluzištích.

Vsetín hoří na ledě soupeřů

Hokejisté Vsetína zatím herní přípravou procházejí podobně jako loňskou základní části. Fanoušci mají před očima znovu stejný obrázek, zatímco na domácím Lapači jsou Valaši úspěšní a mimo remízu s Přerovem stoprocentní, venku se svěřencům trenéra Jakubíka vůbec nedaří. Útěchou může být alespoň dobrý výkon vsetínských hokejistů na ledě prvoligového Šumperku, kde se o vítězi rozhodlo až ve třetí části. Ovšem v Přerově už to bylo o poznání horší, vsetínští byli neškodní a z MEO arény odjížděli vypráskaní poměrem 7:0. Valachům se nepovedla ani odveta ve Slezku, na půdě opavského Slezanu Vsetín prohrál 5:2. Trenér Jakubík tak společně se svými svěřenci musí nalézt zakopaného psa, který by Valachům pomohl vyčmuchat cestu k venkovnímu vítězství.

Zelenožlutí potřebují pocítit chuť venkovního vítězství stejně silně jako jejich sok chuť samotného vítězství. Kdo prolomí smolnou sérii a zvedne si sebevědomí? To se dozvíme ve večerních hodinách již v pátek. Utkání v Novém Jičíně startuje v 18:00 a bude z něj připraven on-line přenos.

Sestavy v posledních zápasech

Vsetín: Plšek (Hromada) – Farda, Vrba F., Vrba L., Okuliar, Tesařík, Báchor – Mikšovský, Daněk, Ambruz, Kajaba, Podešva, Kubo, Vítek, Štrbík, Janeba, Brezáni.

Nový Jičín: Kozák - Horák M., Vašut, Vnenk, Gulda, Chvostek F., Pelikán - Sprušil, Macháček, Kabeláč - Uhlár, Brynecký, Zedník - Martinčík, Gebauer R., Putniorz.