Vsetín vyráží na půdu mladých dravců do Benátek nad Jizerou

Jan Tajzler • 27.09.2019

Chance liga nabírá na obrátkách a v sobotu nabídne již 8. kolo základní části. Pro Vsetín to znamená výjezd do Benátek nad Jizerou, kde Valaši budou usilovat o naplnění papírových předpokladů a prodloužení vítězné série. Jak se zelenožlutým proti mladým dravcům z liberecké líhně povede, můžete sledovat od 17:00 prostřednictvím onlajn reportáže případně přímého přenosu.

Benátky trápí v posledních zápasech produktivita

Už je to klasika. Benátky fungují ve druhé nejvyšší soutěži především jako farma libereckých Bílých tygrů. Věkový průměr mužstva se pohybuje okolo dvaceti let, farmářům dodává klid na práci i fakt, že druhá nejvyšší soutěž je již třetím rokem nesestupová. Přesto se Benátky chtějí letos pokusit probít do elitní osmičky.

Začátek soutěže nevypadal z pohledu Středočechů vůbec špatně. Svěřenci trenéra Jiruše sice padli v prvním utkání proti Litoměřicím 0:4. Pak se však dostavila série tří výher v řadě a především produktivita šlapala. Nejprve mladí borci skolili pražskou Slavii 3:1, aby si ve dvou dalších zápasech doslova vyšlápli na favority. V Jihlavě urvali Středočeši dva body za vítězství v nájezdech 5:4 a naprosto stejný kousek se jim povedl i proti českobudějovickém Motoru. Jenže od té doby to paradoxně skřípe. V Přerově mladí tygři neskórovali a padli 0:1, s nulou na ukazateli skóre se museli spokojit proti Chomutovu, od kterého inkasovali čtyři branka. Naposledy to Benátky zkoušeli v Porubě, ale tentokrát se favorit nenechal zaskočit a na domácím ledě nasázel farmářům pět branek.

Benátky podle očekávání podobně jako v loňské sezoně táhne Daniel Špaček, aktuálně nejproduktivnější hráč Středočechů se může pochlubit bilancí 1+4. Nejlepším střelcem je se třemi brankami Ondřej Chrtek. Pozornost v řadách mladíků určitě vyvolává Radek Duda, čtyřicetiletý matador kterému však stále nechybí mimořádný tah na branku se zatím blýskl dvěma trefami a jednou asistencí. Speciální utkání to určitě bude pro vsetínského odchovance Romana Půčka, jenž po své roční anabázi v zámoří zamířil právě mezi své vrstevníky do liberecké organizace, aktuálně má na svém kontě tři kanadské body.

Defenzívu farmářů má na povel Ondřej Buchtěla, jenž přispěl pěti kanadskými body, co však určitě stojí za zmínku, jsou jeho tři plusové body, pokud tedy uvážíme počet branek, které Benátky v jednotlivých zápasech inkasovali. Jasnou jedničkou byl zprvu sezony Matěj Žajdlík, který se v pěti zápasech rozhodně nenudil a zatím drží úspěšnost zákroků nad úrovni 92%, průměrně pak za jeden zápas inkasoval 2,72 branek, jenže momentálně je zraněný, a tak klub reagoval angažováním Jakuba Kašpara z Karlových Varů. Vyloučit však nelze start Marka Schwarze, je však otázkou, zda ho Liberec na zápas proti Vsetínu v napěchovaném extraligovém víkendu pustí.

Vsetín chce pokračovat ve vzestupné tendenci

Není pochyb o tom, že svěřenci trenéra Jenáčka a Dopity vyrážejí do středu Čech s jasným tříbodovým úmyslem. Musíme však zmínit, že právě Benátky dokázaly v loňské sezoně Valachy značně potrápit. V živé paměti je domácí porážka 1:3 či trápení na ledě soupeře, kdy Valaši získali vítězství až v samostatných nájezdech. Tomu se však nyní budou chtít Vsacané určitě vyhnout a potvrdit své kvality i vzestupnou tendenci, která by se měla promítnout také v tabulce.

Vsetín má za sebou zdařilé utkání proti Ústí nad Labem, ve kterém zvládl na jedničku první třetinu, kdy se dostal do dvoubrankového vedení. Bojovníci ze severu se však na Lapači nevzdávali a nechybělo málo k tomu, aby Valachům udělili lekci z produktivity. Nakonec veškeré naděje Ústeckých uťal David Březina, jenž v tomto utkání zkompletoval hattrick, čímž dorovnal Radima Kucharczyka na postu nejlepšího střelce týmu. Aktuálně nejproduktivnějším Valachem je Antonín Pechanec (3+4). V obraně řádí Ondřej Slováček (0+8).

O favoritovi sobotního utkání v Benátkách není pochyb. Valaši však rozhodně nesmějí nic podcenit, a pokud možno zlepšit efektivitu v zakončení oproti domácímu utkání s Ústím nad Labem. Jak si Valaši povedou, můžete sledovat buď přímo na stadionu ve středočeském městečku a nebo si naladit textovou onlajn reportáž či přímý přenos skrz portál hokejkatv.cz.

Sestavy v posledním kole:

Benátky nad Jizerou: Hrstka (Čajan) – Kunst (A), Buchtela, Žůrek, Aubrecht, Hampl, Niko, Kovář – D. Špaček (C), Najman, Rychlovský (A) – R. Duda, Chrtek, Klapka – Wiencek, A. Dlouhý, Jiruš – Šeliga, Šafařovský, Půček.

Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Hryciow, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Rehuš, Březina – Procházka, L. Volf, Karafiát – Kucharczyk, Pechanec, D. Tůma – Doktor, Šilhavý, Vítek.