Vsetín vyzve na souboj Drtiče, všichni v sobotu na Lapač!

Michal Kubáň • 09.10.2009

Valaši, kteří jsou pozitivně naladěni středeční výhrou nad Prostějovem, přivítají v sobotu od 17:30 na domácím ledě SHK Hodonín. Celek z jihu Moravy okupuje třetím příčku východní části s šestnácti body a Valaši na něj ztrácí šest bodů. Ambiciózní tým z rodiště T. G. Masaryka prohrál pouze s Bobry z Valašského Meziříčí a v nájezdech pak nestačil na čtvrtý Nový Jičín. V pěti dalších utkáních odešel neporažen.

Domácí celek zaznamenal změnu na postu asistenta hlavního trenéra, poté co byl na toto místo povolán dosavadní trenér juniorky Juraj Jurík.

SHK Hodonín: 16 bodů, 3. místo, skóre 35:18

Hodonínští vstoupili do letošní sezóny s ambiciózními plány. Již loni měli vykročeno do vyšších pater 2. ligy, ale právě Valaši proměnili jejich ambiciózní plány v popel. Klíčové utkání prohrál tým z rodiště prvního československého prezidenta 4:5 po samostatných nájezdech, když ještě v 50. minutě třetí třetiny vedli 4:2. Na letošní sezónu však Hodonínští získali velké posily ze země, která byla T.G. Masarykovi vždycky tak blízká. Ze Slovenska přišli Flamík, Hollý a Kuba.

Na hostování přišli do Hodonína Salajka (Senice), útočník Haring (Piešťany) a trnavský brankář Stacho. Obránce Šimeček se vrátil do Hodonína z Břeclavi. Z Techniky zamířila na jih dvojce Špok – Korotvička. Dalším důkazem, že to Hodonín myslí s postupem vážně, je hostování Lubomíra Vaškoviče, který si vyzkoušel i extraligu ve Znojmě. Právě posila z Pieštan Josef Haring vede po sedmi zápasech kanadské bodování (4+4). O bod méně posbíral ex-vsetínský Jan Korotvička.

Valaši se letos poprvé utkají s Hodonínem, který si letos vede velmi dobře. Ze sedmi odehraných zápasů odešli Drtiči pětkrát neporaženi. Ve třetím kole celek z jižní Moravy rozstřílel Techniku Brno vysoko 9:3. Pouze Bobři z Valašského Meziříčí dokázali na Hodonín vyzrát v normální hrací době (4:2). Stejně tak Nový Jičín byl jeden z mála celků, který dokázal Drtiče porazit, tentokrát jen v prodloužení 3:2. Vsetín okupující pátou příčku v tabulce moravské skupiny ztrácí na třetí Hodonín šest bodů. Svěřenci trenéra Kosíka vstřelil nejvíce branek v moravské skupině (35), což jen potvrzují svou vynikající hrou dopředu. Vsetínská obrana se má na co těšit.

V předposledním kole porazili Drtiči Frýdek-Místek 7:1, ve středu pak na domácím ledě získali skalp Přerova (3:1) Valaši sice v sobotu prohráli doma na nájezdy s Uničovem 2:3, přesto jim cenná výhra nad Prostějovem ve středu vlila notnou dávku optimismu do žil. „ Měli bychom v podobných výkonech pokračovat. Dali jsme venku čtyři branky a šancí tam bylo i na víc branek; “ poznamenal po zápase Josef Mikeš, jenž si připsal dva zápisy v listině střelců. V kabině Valachů došlo před zápasem s Prostějovem ke změnám. Na post asistenta byl povolán Juraj Jurík, který doposud trénoval juniorku. Opačným směrem putuje Jaroslav Plachtovič.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Plšek - Bořuta, Šimek, Tomis, Matula, Haschka, Zavrtálek, Bokroš, Trška, Mokrejš, Štraub, Tesařík, Ondráček, Sakrajda, Ševčík, Knebl, Mikeš, Matěka, Korčák

Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Pokorný, Šťastný, Salajka, Flamík, Šimeček - Peš, Jurásek, Vrba - Hrtús, Korotvička, Hoza - Haring, Hollý, Vaškovič - Kuba, Šúrek