Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 138 (k 8.7.)

Výroční sezona startuje, Valaši přivítají Frýdek-Místek

Jan Tajzler • 09.09.2019

Valaši středečním prvním kolem vstoupí do třetí sezony po postupu do Chance ligy. Vsetínský hokej oslaví během sezony 2019/2020 již 80. let své existence. K úctyhodnému výroční navíc vedení klubu vyhlašuje jen ty nejvyšší cíle. Systém druhé nejvyšší soutěže prošel přes léto změnami, nově se bude hrát pouze 30 kol základní části, po kterých se tabulka rozdělí na silnější a slabší polovinu. Pochopitelným cílem ambiciózního Vsetína je co nejdříve si zajistit jistotu play-off. První překážkou v cestě za tímto cílem bude soupeř z Frýdku-Místku. Nový soutěžní ročník na Lapači vypukne v 17:30.

Frýdek-Místek odehrál se Vsetínem vypjaté finále 2. ligy v sezoně 2015/2016. Od této doby jsou vzájemné zápasy vyhecované a atmosféra na stadionech má nádech derby. Soupeř z pomezí Moravy a Slezska nepatří mezi oblíbené, Frýdek-Místek už během druholigových konfrontací dokázal Valachy obírat o cenné body. Nejinak tomu bylo i v loňské sezoně, kdy se rysům podařilo Valachy dvakrát porazit, pokaždé se tak stalo v hale Polárka. Nyní se Vsetín bude snažit již v prvním kole na nevyzpytatelného soupeře vyzrát.

Frýdek-Místek: Podaří se rysům zlepšit vstup do sezony?

Před startem loňské sezony byl Frýdek-Místek pasován do role černého koně soutěže, jenže červenobílým se nepodařilo zachytit vstup do sezony, když se po první čtvrtině krčili na chvostu tabulky. Farmě extraligového Třince prospěla výměna trenérů. Vlastimil Vojnar s Jozefem Daněm nastartovali Frýdek ke stíhací jízdě, ale bohužel vysněného play-off se Slezanům dosáhnout nepodařilo. Letos by tým plný mladých talentů nechtěl v elitní společnosti chybět.

Frýdek-Místek se během léta musel rozloučit se zkušenými borci, do Přerova zamířil obránce Jiří Krisl, nabídku Chomutova pak přijal Jan Rudovský a do Motoru zamířilVít Christov. Chybět bude určitě i Jan Bartko, jenž po úspěšné sezoně zamířil do Švýcarska. Naopak zajímavou posilou by se mohl stát kanadský zadák Patrick Kudla. Třinecká farma pa jistě bude spoléhat na ofenzivní duo Rostislav Martynek a Milan Mikulík, pokračuje také střelec David Klimša. V závěru přípravy pak do Frýdku-Místku zamířil i David Květoň, jeho působení však zatím není dotaženo do konce. Jedničkou středečního soupeře vsetínských hokejistů by měl být zkušený Lukáš Daneček.

Zápasová příprava moc rysům nevyšla. Z osmi utkání se radovali pouze dvakrát, to když v prvním utkání po nájezdech udolali Arian Kokšetau 3:2 a poté zvítězili na půdě rivalitního Havířova 3:0. Jenže pak přišly porážky s Prostějovem, polským Jastrzebie i v odvetě s Havířovem. Frýdek-Místek si v rámci partnerských vztahů střihl také zápas s Třincem, ve kterém však extraligovému partnerovi podlehl 1:4. Jak se však říká, těžko na cvičišti - lehko na bojišti, na toto rčení se momentálně v Polárce spoléhají a věří, že mladý tým se v konkurenci Chance ligy neztratí, jeho první zkouška přichází již ve středu na Lapači.

Vsetín chce doma vyhrávat, naváže na povedenou přípravu?

Na Valašsku se ledy hnuly hned po konci soutěžního ročníku. Podobně jako loni i letos se sportovní manažer Radim Tesařík snažil trenérům Jiřímu Dopitovi a Lubošovi Jenáčkovi připravit kádr již na start letní přípravy. Postupně Vsetín ohlásil příchody zvučných posil především do ofenzívy, když přišli David Tůma, Branislav Rehuš, Martin Procházka, Vlastimil Dostálek, Lukáš Volf či Jakub Doktor. Do obrany pak Valaši zlákali Martina Dudáše z Košic, brankářské duo pak s Davidem Gábou vytvoří další jihočech Ondřej Bláha. Vsetín se s novými posilami pustil do porce osmi přípravných zápas a šestkrát slavil vítězství. Vsetínští podlehli pouze Havířovu 1:5 a Trenčínu 0:1, oběma soupeřům však dokázali také uštědřit porážku.

V přípravě se výborně jevila spolupráce nových posil Rehuše a Procházky, druhý jmenovaný nastřílel šest branek, Rehuš se pak dokázal vyznamenat v počtu přesných asistencí, celkem jich bylo sedm. Vsetín dával příležitost také juniorům, o místo v sestavě se pere Tom Ondračka či Daniel Klímek.

Vrací se také přestávková soutěž ve střelbě na branku s BR Servis! Vyhrajte voucher do fanshopu až v hodnotě 2000Kč!

Vsetínský klub oslaví v sezoně 2019/2020 výročí 80. let od založení klubu. Celá sezona by se měla nést ve znamení oslav tohoto úctyhodného jubilea. cíle klubu jsou jen ty nejvyšší: “Tradičně říkáme, že se chceme každý rok zlepšit. Tím, jak se nám to daří realizovat, je cíl jasně daný. Loni jsme se probojovali do semifinále, letos bychom rádi hráli finále. A samozřejmě když už postoupíte do finále, chcete ho vyhrát. Nebudete k tomu přece přistupovat tak, že chcete prohrát. Takže cíle jsou letos opravdu ty nejvyšší,” uvedl pro vsetínský web jednatel klubu pan Daniel Tobola.

Utkání 1. kola mezi Vsetínem a Frýdkem-Místkem startuje ve středu od 17:30, pokud se na Valašsko nedostanete, můžete utkání sledovat prostřednictvím podrobné onlajn reportáže a nebo si připlatit a využít portálu hokejka.tv, jenž bude stejně jako vloni přenášet přímé přenosy z jednotlivých zápasů Chance ligy.

Apel VHK fanouškům: Užijme si společně sezonu a netrestejme sami sebe zbytečnými prohřešky

Za dvě sezony v první lize si všichni na Lapači užíváme skvělých návštěv a atmosféry. Zároveň jsme za tyto dvě sezony přispěli do svazové pokladny vysokou částkou za zaplacení pokut za nevhodné chování diváků při utkáních. Emoce patří ke sportu, ale mějme všichni na paměti, že nevhodné chování na tribuně, vhazování předmětů na led, výhrůžky směrem k rozhodčím apod. vedou ve finále vždy k jedinému - potrestání našeho-vašeho klubu. 

Do sezony vstupujeme s podmínečným uzavřením stadionu a to si přeci nikdo z nás nepřeje. Náš zimní stadion je kamerově monitorován, několik fanoušků za loňskou sezonu zaplatilo nemalé pokuty v rámci přestupkových řízení, někteří dostali i několikaleté zákazy vstupu na zimní stadiony.

Netrestejme těmito prohřešky sami sebe a pojďme si sezonu užít skvělou atmosférou s cílem se vrátit - tam, kam patříme.

Daniel Tobola
jednatel VHK ROBE Vsetín

Partneři utkání:

Sestavy v posledním utkání:

Frýdek-Místek: Daneček – Hrachovský, Kudla, Zahradníček, Michálek, Adámek, Stránský, Rufer – Motloch, Mikulík (C), Kaukič – Martynek (A), Stuchlík, Květoň – Klimša (A), Przybyla, Kvasnica – Flok, Kalus, Havránek.

Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Dudáš, Hryciow, Jeřábek, Holomek, Ondračka - Jonák, Karafiát, Dostálek – Tůma, Rehuš, Procházka – Doktor, Volf, Březina – Hořanský, Šilhavý, Vítek.