Za jakéhokoliv stavu budeme hrát ten samý hokej, má jasno Tomáš Ondračka

Kristýna Zigmundová • 22.08.2018

Osmnáctiletý obránce Tomáš Ondračka už v loňské sezóně do pár zápasů A-týmu zasáhl. V letošní sezóně už s áčkem absolvoval řadu tréninků a odehrál i přípravná utkání. Naposledy proti Třebíči, kde Vsetín zvítězil 4:2. Poprvé si tak na vlastní kůži zkusil defenzivní styl hokeje, který Třebíč předváděla i loňskou sezónu. „Tak já hrát za Třebíč, tak by mi to asi moc nevyhovovalo. Považuju se spíže za útočného obránce, takže tam bych asi moc neuspěl.“ Směje se těsně po utkání obránce.

Jak hodnotíte zápas proti Třebíči?

Dneska to nebylo ideální a určitě můžeme hrát líp. Chyběla tomu z naší strany větší aktivita.

Proti Třebíči jste dnes hrál poprvé, jak se vám jevila jejich hra?

Hráli spíše defenzivně. Tak tady ale bude hrát každý.

Vyhovuje vám více defenzivní styl hokeje viz Třebíč, nebo ten útočný, který se hraje na Vsetíně?

Můžete srovnat hokej ve starším dorostu, co jste hrál loni a hokej tady v 1. lize za chlapy?

Je to obrovský skok v síle, taktice, defacto úplně ve všem. Loni jsme moc takticky ve starším dorostu nehráli, takže pro mě je to úplně něco jiného.

Už vám bylo řečeno, kde budete v letošní sezóně primárně nastupovat?

Určitě budu nastupovat za juniorku, protože to tam bude velký boj o záchranu, to už víme teď. Ale doufáme že se nám tady tato sezóna podaří.

Herně je ale mezi vámi a vašimi vrstevníky rozdíl. Nebylo by tedy pro vás lepí hrát už za muže?

V juniorce znám spoustu kluků, po většinu doby s nimi hraju a chci jim pomoct. Ale samozřejmě také doufám v to, že odehraju co nejvíce zápasů v mužích a co nejvíce v juniorce.

V zápase se vám trochu nepodařilo odstavit hráče soupeře a ten nejprve nastřelil tyčku a následně jste i inkasovali….

Ano. V té první situaci jsem si ho špatně najel a v té druhé už byli v přečíslení, takže jsme tam toho už moc nezmohl, podle mě.

Nepřišlo vám, že od půlky zápasu byla Třebíč aktivnější a místy i lepší?

Lepší to zase nevím, ale aktivnější určitě. Tu první polovinu nebyli tak aktivní. Potom se rozehráli, zjistili, co na nás platí, a tak hráli.

Nezalekli jste se pak vyrovnání na 2:2?

Já bych řekl, že ne. Chtěli jsme hrát pořád stejně, a tak budeme chtít hrát i v sezóně. Myslím si, že za jakéhokoliv stavu budeme hrát ten stejný hokej.