Základní část míří do cílové rovinky, ve středu přijede ústecký Slovan

Jan Tajzler • 02.03.2021

Dloudobá fáze Chance ligy míří k cílové pásce, Vsetín se ve zbývajících třech utkáních bude prát o co nejlepší postavení v tabulce před blížícím se startem vyřazovací části. Ve středu zavítá na Valašsko soupeř z dalekého Ústí nad Labem. Slovan zatím drží 12. pozici, zaručující účast v předkole, ale o její udržení bude muset ještě zabojovat. Středeční utkání mezi Vsetínem a Ústím nad Labem startuje již v 17:00, znovu jej můžete sledovat v přímém přenosu na Hokejka TV.

Slovan se musí dívat hlavně za sebe

Ústí nad Labem v posledních pěti zápasech zaznamenalo zajímavé výsledky, které však rozhodně nestačily k upevnění pozice v elitní dvanáctce postupujících. Nejprve Ústí připsalo třetí výhru v řadě, když udolalo favorizované Kladno 2:1. Jenže těžce vydřené body ztratili Severočeši v Šumperku (2:6). Poté si v domácím prostředí poradili s Vrchlabím 3:0, pak ale přišla krutá odveta na Kladně, kde tentokrát Rytíři naplnili roli favorita a vyhráli 9:2. Poslední zápas přinesl přestřelku s přerovskými Zubry, Slovan se však nakonec díky nepovedené třetí třetině musel sklonit v poměru 4:6. Momentálně tak Ústí nad Labem drží poslední postupovou 12. příčku, ovšem hned kvarteto soupeřů za ním se ještě uchází o prodloužení sezony v předkole play-off. Ústí bude na dálku bojovat hlavně s Frýdkem-Místkem, který v závěru základní části předvádí obdivuhodnou stíhací jízdu za postupem.

V klíčovém závěru základní části se Ústeckým budou hodit zkušené opory. V útoku se může spolehnout na Michala Trávníčka, litvínovskému patriotovi se podařilo v prvoligovém Ústí naplnit roli tahouna, což dokazuje tím, že je se 13 brankami nejlepším střelcem a s dalšími 16 asistencemi i nejproduktivnějším hráčem mužstva. Po Trávníčkovi se ofenzivní řady Slovanu spoléhají také na Jiřího Severu (8+16) a tradičně je oporou i útočník Daniel Vrdlovec (7+13).

Obranné řady se opírají o zkušenosti Jiřího Drtiny, v loňské sezoně ještě vsetínského beka. Drtina pomohl produktivitě mužstva 14 kanadskými body, jedná se o nejvytěžovanějšího hráče ústeckého celku. Po Drtinovi se v obrané daří také Štěpánku Havránkovi (2+11). Jasnou jedničkou Slovanu je ve vypjatém závěru sezony dvacetiletý Petr Hamalčík, ten průměrně v 18 zápasech inkasoval 2,82 branky na zápas s celkovou úspěšností zákroků 90,89 procent.

Přiblíží se Vsetín domácímu startu předkola?

Valaši už nemají situace ve svých rukou ohledně možné stíhací jízdy do elitní čtverky, která je sice stále v hratelné ztrátě šesti bodů, ale vzhledem k ostatním zápasům, se nepředpokládá, že by se ještě mohla pro celek z Valašska najít skulinka, byť by vyhrál všechny zbývající zápasy, ale stát se může cokoliv. Vsetín se spíš bude soustředit na pokračování ladění stabilní formy, kterou se v posledních zápasech prezentoval, a pokud možno udržet se alespoň v první osmičce, která zaručí domácí start předkola play-off a především domácí výhodu případného rozhodujícího zápasu, byť bez fanoušků.

Naposledy se Valachům úspěšně podařilo naplnit roli favorita v Benátkách nad Jizerou, kde si dokonce první trefu za vsetínský A-tým připsal odchovanec Daniel Klímek. Byl to druhý zápas v řadě, ve kterém se zelenožlutým podařilo vstřelit více než tři branky. Mrzí snad jen fakt, že Jakubu Málkovi uteklo čisté konto až v poslední době základní hrací doby.

Vzájemné utkání v sezoně 2020/2021

15. kolo, 5.12.2020 Ústí nad Labem – Vsetín 3:2p (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Byl to celkem překvapivý výsledek. Málokdo by si před zápasem vsadil, že by Vsetín v Ústí nad Labem nedokázal zvítězit. Valachy dostal na severu Čech do vedení Roman Půček, pak ale Slovan skóre otočil. Vsetínští sice srovnali dvě minuty před třetí sirénou, ale v prodloužení se nakonec radovali z bonusového bodu domácí. Podaří se Valachům vrátit v domácí odvetě Slovanu porážku z podzimu?

Sestavy v posledním kole:

Ústí nad Labem: Hamalčík – Š. Havránek, J. Drtina, Klikorka, Vladimír Brož, Vala, M. Voženílek, Pika, Zich – Severa, Vrdlovec, Trávníček (C) – Furch, Matějček, Tůma – Protasenja, Costa, D. Sklenář – O. Bláha, M. Bláha.

Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, J. Jenáček, Š. Jenáček – Gorčík, Pechanec, Březina – Klímek, R. Vlach, Babka – Gajarský, Šilhavý, Půček – Berger, A. Zeman, L. Bednář.