Vstupenky online

Zemřel Miroslav Holec, dlouholetý útočník a kanonýr Zbrojovky

Klub • 31.03.2021

V pondělí 29. března ve věku 90 let zemřel Miroslav Holec. Bývalý útočník oblékal dres Zbrojovky s přestávkou vojenské služby celkem třináct sezon. Vyhlášený kanonýr třikrát ovládl tabulku střelců vsetínského týmu a po ukončení hráčské kariéry pravidelně sledoval cestu svých následovníků z tribuny Lapače. VHK ROBE Vsetín vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině Miroslava Holce.

Miroslav Holec se narodil 9. března 1931. Od dětství se věnoval fotbalu, ale především lednímu hokeji. Do A-týmu Zbrojovky naskočil poprvé v sezoně 1949/1950, tedy ve svých osmnácti letech. Ve svém premiérovém ročníku mezi dospělými sehrál celkem čtrnáct utkání a již tehdy ukázal, že z něj může být výborný střelec - celkem jedenáctkrát se trefil do sítě soupeřů.

V dalších letech se potenciál šikovného útočníka s citem na góly projevil naplno. Holec ve třech sezonách ovládl tabulku střelců vsetínského mužstva v mistrovské soutěži, z toho dvakrát byl nejlepším kanonýrem týmu v celé sezoně. V letech 1952 - 1954 absolvoval vojenskou službu, ale po návratu byl vsetínskému dresu věrný dalších osm let, až do sezony 1961/1962. O rok později ještě absolvoval šest utkání v dresu B-týmu, než ve svých dvaatřiceti letech vyzul brusle naposledy.

Pan Miroslav Holec byl celoživotním sportovcem a cestu svých následovníků sledoval pravidelně z tribuny vsetínského Lapače i dlouhá léta po ukončení hráčské kariéry. Zemřel v pondělí 29. března 2021 ve věku 90 let. Čest jeho památce. 

banner pod článkem