Žigárdy: Juniorka má na titul

Tomáš Novosad • 05.03.2003

V s e t í n - Nejen vsetínskému áčku začíná play-off. V neděli odstartovali vsetínští junioři také svůj vrchol sezóny. Utkali se s celkem Slavie, kterou porazili 6:0. V úterý sice prohráli v pražském Edenu 2:1, ale šance na postup do dalších bojů je stále ještě velká. My jsme se zeptali brankáře juniorů Štefana Žigárdyho ne několik otázek. "Náš mančaft má na titul!" prohlašuje bez ostychu.

Vsetín vyhrál základní část juniorské extraligy skupiny B, bylo to těžké?
"Základní část jsme vyhráli jen díky sérii patnácti zápasů bez porážky.O první místo jsme se dlouho přetahovali s Přerovem, ale nakonec jsme byli o tři body lepší. Nádstavbová část již byla o něčem jiném, hned v Pardubicích jsme prohráli 3:1."

Týmy z Čech jsou všeobecně považovány za lepší, jak to vidíš ty?
"Nemyslím si, že by týmy z Čech byli o něco více lepší než my, ale hrají více do těla. My preferujeme spíše takový profesorský hokej, který se více líbí divákovi. Na Vsetíně chodí na zápas i 400 diváků, to jinde není zvykem."

Na Vsetíně hraje spousta juniorských hráčů i za seniory, jak to potom zvládají v juniorce?
"Mnoho hráčů, jako je Horák, Dubec nebo další nenastupují již skoro vůbec. Mnozí zvládají obojí. Problém je v tom, že ani samotné áčko nemá hráče, natož aby pouštělo juniory. My pak musíme často sáhnout mezi dorost."

Zbrojila proto vsetínská juniorka před play-off?
"Z Ameriky se vrátil útočník Fojtík a Brynecký z Nového Jíčína. Myslím, že náš kádr trenér Kopřiva dobře doplnil. Třeba minulý čtvrtek s námi byla i celá lajna z dorostu a myslím, že to pro ně byla velká škola."

Jak bys viděl šance Vsetína v play-off?
"Hlavně se musíme dát do kupy ve svých hlavách. Je to hodně o psychologii. Tenhle tým ale má na titul. Snad ještě víc než před dvěma lety, kdy junioři po velké bitvě skončili druzí.České týmy už nejsou ta silné jako dřív, mají spoustu mladých hráčů."

Vsetín se může pochlubit dobrou brankářskou školou, jaký klíč používali trenéři k nasazování brankářů na zápas?
"V základní části jsme se s Lukášem Plškem pravidelně střídali, tak by tomu mělo být i teď v play-off. V nádstavbě jsem odchytal asi 8 utkání, ale týmy z Čech opravdu hrají jiný hokej. Mám tak dvanáct třináct zákroků za zápas a to se strašně špatně chytá."

Letos jsi se účastnil i reprezentačního turnaje dvacítky, jak bys zhodnotil toto?
"To byl snad nejhorší týden v mé kariéře (smích). Měli jsme se pravidelně v brance střídat.Ale den před prvním zápasem jsem dostal do kolena a tak jsem jej odseděl. Pak jsem odchytal zápas proti Švýcarům (2:0), kde jsem dostal hloupý první gól.Pak jsme vyhráli na Němci 2:0 a měli jsme hrát s Finy o první místo. Zápas jsem měl odchytat, ale ke vší smůle jsem večer před zápasem uklouzl na ledu a narazil si záda.Reprezentace je určitě o něčem jiném než extraliga."