Zkušená posila pro vsetínskou obranu. Přichází Tomáš Kudělka!

Redakce • 17.10.2019

Dvaatřicetiletý Tomáš Kudělka je novou defenzivní posilou Vsetína. Zkušený obránce si po dvou sezonách v EBEL zahraje Chance ligu v zelenožlutém dresu. Odchovanec zlínského hokeje má za sebou přes 250 startů v extralize a 300 startů v zámoří. „Sedli jsme si s rodinou a rozhodli se pro Vsetín. Máme to blízko a líbí se mi vize, o které mluvil Radim Tesařík. Jsem rád, že jsem tady,“ říká po příchodu do týmu urostlý obránce. Poprvé by se měl fanouškům představit v sobotním zápase s Litoměřicemi.

Tomáši, jak se uskutečnil váš příchod na Vsetín?
Kontaktoval mě Radim Tesařík. Bylo ve hře více možností. S rodinou jsme si sedli a rozhodli jsme se pro Vsetín. Klub má velkou tradici a chce hrát nahoře. Líbila se mi vize, o které se se mnou bavil Radim Tesařík. Vsetín chce být úspěšný a je to pro mě kousek.

Znáte některé aktuální hráče Vsetína?
Znám Martina Dudáše z Ostravy a pár kluků dle jmen, jinak budu nové spoluhráče zatím poznávat.

Jak jste se připravoval na sezonu?
Letní přípravu jsem absolvoval v Ostravě. Máme tam už delší dobu zajetou tréninkovou skupinu. Na led jsem dojížděl do Přerova, takže natrénováno mám.

Sledoval jste dosavadní počínání Vsetína v Chance lize?
Samozřejmě to sleduji. Shodou okolností jsem se byl i podívat, když hrál Vsetín v Přerově. Seděl jsem spolu s Radimem Tesaříkem.

Jak se těšíte na první zápas v zelenožlutém dresu?
Každý chce hrát zápasy, takže se těším. Na Vsetíně to bývá bouřlivé. Pamatuji si, že když jsem byl mladší, tak jsem tady moc rád hrával. Líbí se mi tady a jsem rád, že tu můžu být.

Sportovní manažer Radim Tesařík o Tomáši Kudělkovi:

„Potřebovali jsme posílit zadní řady i vzhledem ke zranění Kuby Tepera a Tomáš Kudělka se nám jevil jako ideální profil. Byli jsme v kontaktu asi čtrnáct dní a jsme rádi, že se Tomáš rozhodl náš tým posílit. Je to velmi zkušený obránce a má bohaté zkušenosti z extraligy. Slibujeme si od něj, že přinese do naší hry důraz a do defenzivy klid."

Statistiky Tomáš Kudělky na serveru eliteprospects.com