Vstupenky online
Nová kolekce VHK PREMIUM v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 1171 (k 13.8.)

Zlepší jihomoravská návštěva náladu v táboře Valachů? Na Lapač směřuje Hodonín!

Dominik Tobola • 10.12.2013

Současná situace, nikterak ideální, tíží celý klub. Od kapitána až po posledního fanouška je tato nelichotivá šňůra vnímána. Leč, tak už to v nejen v hokejovém prostředí bývá - jednou jste nahoře, pak zase dole. Valaši, jak praví jejich základní povahová vlastnost, však nikdy neskládají zbraně. Nesloží je ani teď. Ba spíše budou chtít svěřenci nově složeného trenérského dua uspět. Utkání proti Drtičům z Hodonína startuje ve středu v 17:30. Buďte u toho i vy!

Stále omílaná krize trvá již šest utkání. Ovšem z každé louže vede cesta ven. Vsetínští se jí snaží najít. Zatím je to sice bez bodového úspěchu, ale první známky života projevila valašská družina na ledě jednoho z lídrů druhé ligy skupiny Východ. Ostravské Porubě byli svěřenci nového trenérského dua Hlobil, Weintritt více než srovnatelným soupeřem. Zradili je však opětovné chyby. Pozitivum zní že se do hry Valachů opět vložil duch týmové bojovnosti, který zdobí tento klub od nepaměti. Bude tomu tak i ve středu?

Pomůže zlepšený výkon v Ostravě konečně k bodovému zisku?

První vzájemný zápas na ledě Lapače byl krom první třetiny zcela v režii Ostravanů, což ovšem neplatilo na jejich domácím kluzišti v Porubě. Vsetín byl svému soupeři velmi srovnatelným sokem. Zradila však dle slov nového trenéra Weintritta koncovka: "V první třetině jsme měli čtyři čisté šance, z toho jednu největší, kdy jel Honza Podešva sám na branku a nedal. V případě proměnění by utkání dostalo jiný spád," lamentovala nová tvář na střídačce.

Druhé dějství pak nabídl odskok Poruby na dvě branky, které však zatrhl snížením dvě minuty před koncem Ševčík. A když byl poté faulován Vaněk, vypadalo to, že Vsetín v přesilové hře na začátku třetí periody zamkne svého soupeře tlakem, jenž povede k vyrovnání. Bohužel opak byl pravdou. Nejprve se nechal vyloučit Vítek a následně vyhodil kotouč bez zavinění ostatních Juraj Tichý. Dvojnásobná přesilová pro domácí pak znamenala branku na 4:2.

Valaši se přesto nevzdali, chvíli na to totiž svou premiérovou trefou mezi muži kontroval Michal Žák. "Nastřelil se puk do útočného pásma. Útočníci dobře napadali, takže obránci nezbývalo nic jiného než poslat puk po mantinelu. Puk jsem si stáhl kousek po modré a vystřelil jsem. Útočníci dobře stáli před brankou, brankář nic neviděl a zapadlo to přesně po horní tyč," popsal svou první branku mladý obránce. Následný tlak, který přešel až v závěrečnou power-play před Gleichem, však brankou neskončil. Hrdinou se mohl stát Ševčík, který před prázdnou brankou selhal.

Body tak zůstaly na Porubě. "Dnes musím mančaft pochválit, protože po dlouhé době, kdy jsme se hodně trápili, jsme odehráli velice dobré utkání – bojovné. V první třetině jsme měli docela dost šancí, kdyby nám to tam spadlo, možná by se utkání vyvíjelo jinak. Naše zbytečné chyby a zbytečná vyloučení nás stála fakt, že jsme v Porubě nic neuhráli," řekl pro změnu Viktor Hlobil. S tím však Vsetínští už nic neudělají, a tak budou muset přejít myšlenkami na utkání s Hodonínem, kterému mají co vracet.

A to proto, že Drtiči v prvním utkání na ledě Lapače udělili zelenožlutým lekci z produktivity a po velmi nepovedeném výkonu domácí flotily si odvezli vítězství 1:5. Ani druhé utkání na ledě Jihomoravanů nepřineslo Valachům nic jiného než oči pro pláč. Sedm branek v síti Petra Hromady znamenaly prohru 7:4. Tristní je pak také skóre, které už si lehce sami dopočítáte. Smažou záporné body Valaši ve středu alespoň trochu a připíšou si kýžené tři body?

Nový trenérský duet na vsetínské střídačce s vyrovnanými pravomocemi! Pomůže?

Významný tah na postu trenéra udělalo vedení VHK Vsetín po utkání s Technikou Brno, po němž byl odvolán Juraj Jakubík. Pro utkání na ledě Poruby pak byla určena dvojice Viktor Hlobil a Jiří Weintritt, kteří byli v tomto týdnu jmenováni oficiálně jako vůdci vsetínské flotily vstříc k lepším zítřkům: "Oba dva trenéři v klubu působí dlouhodobě, Viktor mužstvo zná a věřím, že s Jirkou vytvoří fungující dvojici, která pomůže tým nastartovat k lepším výkonům a výsledkům," osvětlil tah vedeni jednatel Daniel Tobola.

Prvně jmenovaného kouče není třeba představovat, ovšem jeho kolegu na střídačce mužů vidíme poprvé. Žádný "greenhorn" to však jinak není, navíc má zkušenosti s tými, které se při jeho převzetí nacházely ve velmi svízelné situaci. Charismatický trenér a odchovanec Vsetína však pokaždé dokázal své svěřence dotáhnout na místo určení. V sezóně 2011/2012 zachránil vsetínské juniory v první lize, aby rok nato slavili svůj životní úspěch. Minulý ročník pak zachránil jednak starší dorost a po převzetí mladšího dorostu pak zachránil i tento tápající tým, čímž se mu společně se svými kolegy - Tobolou a Forchem - v podstatě povedl malý zázrak.

Hodonín: Lepší houpačka - tak se to asi dá popsat

Tento popis sedí, myslím, doslova na výkony hodonínských bruslařů. Drtiči si totiž dokáží vytvořit obdivuhodnou sérii sedmi utkání v řadě bez prohry, ovšem hned nato dokáží také zazmatkovat. Avšak tato šňůra už je naštěstí pro hodonínské kratší. Počet čtyř utkání bez vítězství nahradila euforie ze sobotního utkání proti Břeclavi. Jak se na říká, 100% jižanské derby mělo všechno. Hlasitá hodonínská hala, utkání plné zvratů a branka v poslední vteřině, která rozhodla.

Původně hrálo všechno do karet hostům od Dyje, kteří po první periodě vedli zásluhou ostříleného Radka Hamana. Další dvě dějství byly plné zvratů, které nakonec vyvrcholily nejprve srovnáním Břeclavi, jež využila power-play. Kristián Kučera vyrovnal a všichni již víceméně čekali prodloužení, které však zamítl brankou v čase 59:59 Pavel Kříž, čímž se tak stal hlavním hrdinou jihomoravského derby. Protesty břeclavských hráčů po zaznění sirény, že branka padla až po konci řádné hrací doby, už byly zbytečné. Hodonín tedy přičetl na svá bedra velmi povzbudivou výhru.

Tým Drtičů, nebo také takzvaného Baníku z jihu, vedou jako lídři stále totožní hráči. Špok, Pokorný, Kříž či Jurásek patří k jihomoravskému celku asi jako víno k tamějšímu naturelu a přírodním podmínkám. Peripetie řešili u oranžovo-modrého celku především mezi třemi tyčemi. Po odchodu Filipa Baruse se hledala náhrada, která přišla - a byla to velmi zvučná náhrada. Vladislav Koutský má mnoho zkušeností z nejvyšší soutěže, o té druhé nemluvě. Jenže poté, co mu byla nabídnuta smlouva slovenskou Žilinou, ihned tým opustil. Naštěstí pro trenéra Kosíka přišla zpráva z Itálie o návratu Filipa Baruse, který se tak nejspíše představí v brankovišti již právě na Lapači. Z řad nedávných posil můžeme zmínit obránce Radka Novotného, který je na výpomoc v Hodoníně formou střídavých startů z prvoligového Havlíčkova Brodu.


Pravděpodobné sestavy: Trenérské duo čítá velkou ztrátu, Martin Ambruz má poraněné koleno a nenastoupí!

Komplikace číslo jedna. Tu musí řešit nová trenérská dvojice na křídle první formace. Po střetu na ledě Poruby si poranil koleno nejzkušenější a nejstarší hráč vsetínského kádru. Martin Ambruz tak oslabil své mužstvo minimálně na týden. "Martin dostal hned v prvním střídání hit a poranil si koleno. Doufejme, že to nebude zranění vážnějšího charakteru," řekl Daniel Tobola. Dalším zraněným zůstává Jiří Farda, který již sice s týmem trénuje, stále však není po nemoci zcela fit. Náhradou by tak mohl být Dominik Pokorný. Junior, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu, se bude pokoušet pomoci A-týmu ve svízelné situaci.

U týmu soupeře to vypadá takto - sešli se Rus, Kanaďan a Čech. Ne, není to začátek vtipu, ale marodka jihomoravského celku. Rybalkin, Laporte a Peš jsou mimo hru a do utkání na Valašsku nezasáhnou.

Vsetín: Hromada - Farda, Žák, Vrba L., Vrba F., Báchor, Burzala, Hurtík - Vítek, Vaněk, Kajaba - Mikšovský, Ševčík, Kubo - Kývala, Daněk, Hruška P. - Pokorný, Podešva, Janeba.

Hodonín: Barus (Kotvan) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Koukal, Směřička, Kulyk - Špok, Kříž, Kučera Z. - Charvát, Jurásek, Velechovský - Vrba, Škorík, Smetana R. - Rudiger, Kuba, Smetana T.