Zvládne Vsetín roli favorita v Novém Jičíně?

Jan Tajzler • 04.02.2014

Druhá liga pokračuje pro vsetínské hokejisty na půdě Nového Jičína. V Jičíně se podobně jako ve Vsetíně začalo dařit a modrobílí stále ještě živí naděje na elitní osmičku, která zaručuje pokračování sezony v play off. Duely v Novém Jičíně jsou navíc díky geografické blízkosti obou měst hojně navštěvovány také vsetínskými diváky. Pokud se i tentokrát budete chtít připojit a sledovat pokus o deváté vítězství Vsetína v řadě, pak by jste určitě neměli chybět ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Novém Jičíně. K utkání bude připraven online přenos.

Stihne Nový Jičín stáhnout manko na play off?

V Novém Jičíně už se dívají pouze směrem dopředu, svěřencům trenéra Flašara už také nic jiného nezbývá, Jičín je totiž v soutěži zachráněn. Naděje na prodloužení sezony tedy spočívá v dosažení osmého místa. To momentálně vlastní Frýdek-Místek s osmibodovým náskokem na Nový Jičín, k tomu všemu mají ve Frýdku ještě jeden zápas k dobru. Karty jsou pro Jičín jasně rozdány, sbírat body a spoléhat na to, že Frýdek bude v závěru základní části zakopávat, situaci už v Novém Jičíně rozhodně ve svých rukou nemají a bude otázkou, zda útok na play off nepřišel už přeci jen pár minut po dvanácté.

Svou situaci si v Novém Jičíně náležitě uvědomují a síla týmu je s blížícím se závěrem sezony obstojná. V Jičíně se v posledních osmi utkáních museli před soupeři sklonit pouze třikrát, bylo v Porubě (1:6), poté Jičín nestačil ještě Přerovu (1:5), pak však přišla série čtyř vítězství, Nový Jičín získával důležité body se soupeři, kteří konkurovali Jičínu v bojích o záchranu, tedy s Valašským Meziříčím a Orlovou. Důležité vítězství přišlo také proti Frýdku-Místku (3:2 po sn.). Naposledy se svěřenci trenéra Flašara sklonili před lídrem z Prostějova, na půdě Jestřábů Nový Jičín nestačil a padl po přestřelce 5:7. V Břeclavi se však Jičín vrátil zpět do formy, když zvítězil 2:4. O bodovou naději chtějí novojičínští hokejisté bojovat tako v utkání proti Vsetínu.

Útočný prapor Nového Jičína vede Martin Kabeláč (12+12). Produktivitu severomoravského celku pozvedává také expřerovský Pavel Hanák, jenž vytváří šance pro své spoluhráče (4+18). Za mínku stojí také velzkušený borec a jičínská stálice Petr Macháček (7+11). Změna klimatu pak pomohla Jakubu Lehečkovi, ten startoval sezonu ve Vsetíně, lépe se mu však daří v Novém Jičíně (7+10). V obraně je kádr Nového Jičína zkušený, vedle Přemysla Vašuta (2+8) zde najdeme Michala Horáka, právě ten rozhodl poslední měření sil na vsetínském Lapači, když rozhodl v prodloužení. Ta největší zkušenost však Nový Jičín před časem opustila, jednalo se o Petra Guldu, který podlehl vábení německé štace, kde si ještě zahraje se svým synem. Branku Nového Jičína střeží ve většině případu Lukáš Šrámek, jeho průměr činí 3,01 branky na zápas.

Vsetín po delší době favoritem

Hokejisté Vsetína mají za sebou velmi důležitá utkání, kdy se potkávali se sousedy v tabulce a právě tyto utkání postrádaly jasného favorita, spíš než na postavení v tabulce zde mohlo být výhodou domácí prostředí, na tu však zelenožlutí letos zřetel neberou a v posledních osmi utkáních nepoznali hořkost porážky. Úctyhodná série pak vynesla Valachy na pátou příčku, kde ztrácí pouhý bod na čtvrtý Hodonín. Dívat se však musí zelenožlutí i za sebe, Technika je o pouhý bod za Vsetínem a čtyři body také vůči sedmému Přerovu nic nezaručují. Byl to právě Přerov, kdo jako poslední musel sklonit hlavu před rozjetými Vsacany.

V Novém Jičíně bude Vsetín muset hájit pozici favorita, v souboji pátého celku tabulky proti devátému však půjde o hodně. Oba celky v tabulce myslí výš, větší pravděpodobnost úspěchu má hostující Vsetín, ten má situaci pevně ve svých rukou, naopak Nový Jičín už se může pouze spoléhat na nezdary Frýdku-Místku a přitom sbírat body a to nejlépe plné bodové zisky. Lukáš Vrba však vyhlíží utkání v Novém Jičíně s respektem: „Řekl bych, že Jičín je jeden z nejnepříjemnějších soupeřů v soutěži. My musíme aplikovat tu hru, kterou předvádíme v posledních zápasech a uvidíme, zda to bude stačit.“ S pokoru se na příštího soupeře dívá také trenér Viktor Hlobil, ten především nabádá k trpělivosti a hernímu systému, který byl k vidění v posledních venkovních utkáních vsetínského souboru.

Zda se Valaši budou radovat z již devátého vítězství v řadě, to můžete zjistit osobně, když navštívíte zimní stadion města Nový Jičín ve středu od 18:00.

Předpokládané sestavy:

Vsetínu se zatím úspěšně vyhýbají i další zranění, výjimkou je pouze dlouhodobější zranění defenzivní opory Jiřího Fardy.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Kývala, Daněk, Hruška.

HC Nový Jičín:Šrámek – Prokop, Dusík, Hruška, Vnenk, Cabák, Vašut – Lehečka, Zedník, Novotný - Sprušil, Macháček, Gebauer R. - Kabeláč, Hanák, Uhlár - Heža, Ohera.