Vstupenky online
  80. narozeniny

Častá vyloučení stála dorostence zápas s Třincem

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 14.09.2019

Po první třetinu byl zápas vyrovnaný. Týmy se po celou dobu praly o kotouč a až na jejím konci padl první gól utkání. Druhá třetina byla podobná. I rozdíl skóre obou celků zůstal stejný, rozdíl byl jen ve vyloučení, která začala být čím dál častější. Třetí třetina byla už jen o vyloučeních, díky nimž se Třinec dostal do vedení. Během poslední třetiny bylo sice vyrovnáno, ale přišlo další vyloučení na straně Vsetína, při kterém se hostům podařilo opět skórovat.

ELIOD Extraliga dorostu - 2.kolo so 14.9.12:00
VHK ROBE Vsetín
HC Oceláři Třinec
3:4(1:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky:20. Jurek (Krajčík), 33. Kopřiva (Turek, Čajanová), 53. Kunst – 37. Petrovský (Kozlík, Hykl), 46. Šutý (Andrle), 50. Petrovský (Kozlík, Hrůzek), 55. Hrůzek (Kozlík). Rozhodčí: Gregar – Poláček, Bařinka. Vyloučení: 8:8, navíc Jurek (VSE) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 148. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Babeliak, Jurek.
HC Oceláři Třinec: Halouzka – Hykl, Cienciala, Andrle, Pospíšil, Bujak, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kozlík, Procházka.

Po prvním kole dorostenecké extraligy byli oba sobotní soupeři bez bodu. Bylo tedy jasné, že se to po druhém kole soutěže znění. Úvodní třetina byla velice vyrovnaná, hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba celky si také zahrály v počtení výhodě.

Na konci první dvacetiminutovky se ukázal vsetínský útočník Turek, jenž Halouzku v třinecké bráně nadvakrát nepřekonal. Povedlo se to však Štěpánu Jurkovi, který se v poslední minutě trefil z mezikruží do horních pater branky.

Hosté ještě do půlky druhé třetiny vyrovnali, jenže jejich radost překazil rozhodčí. Branka nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Místo toho se 148 diváků, kteří si našli čas a zavítali na vsetínský stadion, mohlo radovat z branky domácího celku.

Těsně po návratu vyloučeného Šutého na led se prosadil Patrik Kopřiva, jenž se trefil k pravé tyčce. Ocelářům zjevně vyhovovala hra 4 na 4, protože se prosadili až po sérii vyloučení. O snížení se postaral kapitán Servác Petrovský.

Do třetí třetiny nastupovali Vsetínští s jednobrankovým náskokem. Tato část utkání plynule navázala na tu předchozí, a to v oblasti vyloučení. Těch na obou stranách ještě přibylo. Přesilovku 5 na 3 Oceláři nevyužili, ale nemuselo je to vůbec mrzet, jelikož Patrik Šutý se trefil ihned po jejím konci. Následně na trestnou lavici zamířil Turek, čehož opět využil Servác Petrovský.

V 50. minutě Třinec poprvé vedl. Přesilovku využili i Valaši, když pohlednou kombinaci zakončoval obránce Stanislav Kunst. Všechna vyloučení vykrystalizovala v Jurkův trest do konce utkání. Následně na trestnou lavici putoval i Wawrzkiewicz a Hrnčíř, který odpykával špatné střídání svého celku. A právě za tohoto stavu se trefil hostující bek Filip Hrůzek. Vsetínští tlačili a do gólové šance se dostal Adámek. Na vyrovnání v posledních 5 minutách už to však nestačilo a vítězství 4:3 si odvážejí Oceláři.

Ohlasy k utkání

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): První dvě třetiny jsme hráli na vysoké úrovni. Kluci podali dobrý výkon s tím, že byla velká škody, když jsme neproměnili šance a nedostali se do většího vedení. Bohužel, upozorňovali jsme kluky, ať si dávají pozor na zbytečné fauly, nedisciplinovanost a zbytečné vyloučení nám vlastně prohrálo utkání. Stálo nás to strašně moc sil, pak už jsme neměli sílu, když jsme útočili.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Dnešní zápas byl nervózní z obou stran, protože oba týmy první utkání prohrály a nikdo nechce být po dvou utkáních bez bodu. Řekl bych, že první třetinu měli domácí asi více ze hry, dokázali proměnit šance, dostali se do dvoubrankového vedení. Nám pomohlo to, že jsme celkem rychle dali gól. Neříkám, že jsme se uklidnili, ale ta hra začala mít trošičku lepší spád. Pak bohužel byla hra rozbitá obrovským množství vyloučení, přesilovek, takže pět na pět se hrálo strašně málo a nebojím se říct, že za tady tohle mohli rozhodčí. Ten závěr jim podle toho nasvědčoval. Utkání vypadalo možná i na to, že mělo skončit remízou, ale kvůli tomu, že rozhodčí udělali několik, ne jednu, ale několik, úplně špatných vyhodnocení situací, tak přenesli nervozitu na oba dva týmy. V tom už zápas dojel až do konce. Tým musím samozřejmě pochválit, protože tu situaci zvládl, byť nám neuznali gól, tak jsme dokázali srovnat, vstřelit ten vítězný gól a s velkou pokorou jsme šťastní.