Když vypadne jednotlivec, zhroutí se celý kolektiv. Kunst vidí problém v individuálních chybách

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 15.09.2019

Vsetínský obránce při prvním nástupu na led v letošní sezóně dorostenecké extraligy zaujal už tím, že svou obvyklou dvacítku na dresu vyměnil za číslo jiné. „Pořizovaly se nové dresy, kupovaly se větší velikosti, a nevzali mi dvacítku,“ konstatuje s úsměvem Stanislav Kunst. Třicítka na dresu mu ale nezabránila v navázání na loňskou sezónu a proti Třinci se prosadil v 53. minutě, kdy vyrovnával na 3:3. Valaši však v závěru utkání opět inkasovali a po dvou odehraných zápasech jsou bez bodu. „Za prohry si můžeme sami,“ prezentuje šestnáctiletý bek svou hlavní myšlenku.

Nejprve se vraťme ještě k prvnímu utkání s Havířovem, jak probíhalo?
Řekl bych, že jsme měli dobrý vstup do zápasu, ale pak přišlo hodně šancí, které jsme měli proměnit. Zápas to byl hodně vyrovnaný, jenže jsme si to prohráli vlastní nedisciplinovaností.

S čím jste šli do zápasu s Třincem?
S tím, že bereme jenom výhru, což se bohužel nepovedlo. Od trenérů jsme dostali jasné pokyny a řekl bych, že první třetina se nám vydařila. Akorát pak přišla spoustu oslabení. Gólman nás celou dobu držel, ale opakovalo se to, co se stalo v Havířově. Vlastní chyby a nedisciplinovanost nás připravily o výhru. Když z toho vypadne jednotlivec, zhroutí se celý kolektiv. Za prohry si můžeme sami.

Jak byste zápas popsal a jakým soupeřem byl Třinec?
Byli brusliví, dobří, kousali. Z mého pohledu to dneska byl výborný zápas.

Na konci první třetiny jste dali gól, povzbudilo vás to do dalšího průběhu?
Určitě, to je to nejlepší, co může být. Jak se říká – gól do kabiny.

Zmiňoval jste vaše vyloučení, ale také soupeř byl často na trestné lavici. Odpovídalo to hře?
Takhle, oni měli hodně vyloučení, my jsme měli hodně vyloučení. Rozhodčí to v tomto zápase pískali velmi přísně. Jediné, co na to můžu říct, je to, že jsme měli využít víc přesilovek. Je to naše chyba, že jsme je nevyužili.

Nicméně jste vedli 2:0. Co se stalo, že soupeř otočil a najednou z toho bylo 2:3?
Individuální chyby. Pak se rozpadl kolektiv. Nedisciplinovanost, nedodržovali jsme pokyny trenéra.

A co úplný závěr utkání?
Zas plný přerušení, to už snad ani nebyl hokej.

V soutěžních utkáních jsme vás na ledě viděli s jiným číslem, než jsme byli zvyklí. Proč jste ho změnil?
Protože se pořizovaly nové dresy, kupovaly se větší velikosti, a nevzali mi dvacítku (směje se).

Máte za sebou první týden sezóny, co říkáte na vstup?
Dva zápasy, dvě prohry. Musíme začít vyhrávat.