Atraktivní souboj pro Vsetín, Valaši doma sestřelili lídra!

Alena Ryšavá, Radek Bařina • 04.12.2021

Sobotní měření sil Vsetína s Horáckou Slavií Třebíč sliboval atraktivní souboj. Celek z Vysočiny totiž již delší dobu okupuje první příčku tabulky. Hosté v prvních dvou minutách potvrdili svou kvalitu a vedli 1:0, to bylo ale z jejich holí vše. Následně herně ale i výsledkově dominoval Vsetín. Valaši již v první třetině otočili skóre na svou stranu a po první dvacetiminutovce vedli 2:1. Do konce zápasu se jim podařilo vstřelit ještě další dva góly a lídr tabulky Chance ligy Na Lapači padl. Vsetín sestřelil Třebíč 4:1.

CHANCE LIGA - 26.kolo so 4.12.17:00
SK Horácká Slavia Třebíč
4:1(2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Berger (Pšurný, Š. Jenáček), 19. Smetana (R. Půček, R. Vlach), 29. Hořanský (R. Vlach, Gago), 48. Berger (Gago, Štach) – 2. Krliš (Ferda). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Štofa, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Štach, Šimon Jenáček, Smetana, Jakub Jenáček, Vosátko, Ondračka – Berger, Pšurný, Rob – Pitule, Půček, Hořanský – Březina, Vlach, Gago – Apolenář, Kucharczyk, Vítek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Mlčák, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Sklenář – Vodný, Gajarský, Křehlík – Michálek, Ferda.

Utkání Vsetína s Třebíčí začalo pro domácí šokem. Hosté totiž hned svůj první pobyt v útočném pásmu přetavili v branku. Pšurný pod tlakem ztratil puk, Fedra našel na modré Václava Krliše, který si sjel do lepší pozice a z vrcholku kruhů zamířil nechytatelně k pravé tyči. Vedoucí branka byla vodou na třebíčský mlýn. Celek z Vysočiny po ní neprodyšně zabetonoval střední pásmo, další minuty tak proměnily hokejový zápas na přebory v bruslení. K vidění byl byl rychlá podívaná s minimem přerušení… ale bez šancí a jen s minimem zakončení. Více než deset minut tak diváci na Lapači neviděli kloudnou střelu. Valaši se sice snažili, obrana hostů ale dominovala.

Vyrovnávací trefa proto přišla jako blesk z čistého nebe. Šimon Jenáček na hranici útočného pásma vybojoval puk, poslal jej na Jana Bergera a na jeho střelu od modré gólman Jekel, který v té chvíli nebyl v optimálním postavení, nedosáhl. Vyrovnáním povzbuzení domácí se dál hnali do útoku a v závěru třetiny si svou aktivitou vykoledovali dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tu zelenožlutí sehráli velmi dobře a co především – přetavili ji v branku. Půček přistrčil touš na Ondřeje Smetanu a jeho rána z vrcholku kruhu prosvištěla nad Jekelovým betonem. První třetina tak přinesla málo vídané statistiky – k vidění bylo pouhých osm střel na bránu (5:3) z nichž hned tři skončily gólem. Do kabin odcházeli spokojeněji Valaši.

Do druhé periody sice vstoupili Vsetínští aktivněji, byla to však Třebíč, kdo měl velkou šanci ke srovnání. Ve dvacáté třetí minutě vypíchl Mlčák puk Pšurnému, samostatný nájezd ale zakončil střelou mimo. Hosté nicméně od této chvíle přidali na aktivitě, což významně přispělo ke zvýšení atraktivity duelu a brankáři si konečně mohli přestat stěžovat na nedostatek práce. Ve dvacáté sedmé minutě se mohl předvést Jekel. Pšurný mu sice udělal kličku, poté ale na třebíčského gólmana ani nadvakrát nevyzrál. O chvíli později už ale Jekel kapituloval. Dobrou práci třetí formace VHK korunoval Adam Hořanský. Jeho první pokus Jekelovi vypadl z výstroje a dravý vsetínský forvard dokázal touš nadvakrát uklidit do sítě.

V polovině utkání měla Třebíč velkou šanci snížit. I ona si zahrála dlouho přesilovku pět na tři. Během ní však ani jednou nedokázala poslat střelu mezi tři tyče. V pokračující hře pět na čtyři pomohlo domácím i štěstí, Hunkesův projektil totiž zazvonil na Málkovu tyč. Zbytek třetiny přinesl vyrovnaný hokej s velkým nasazením, do vyložených šancí se ale celky nedostávaly a ty méně nebezpečné tak s přehledem likvidovali gólmani. Do kabin tak hráči zamířili za stavu 3:1.

Do třetího dějství vstoupila Třebíč náporem, k čemuž jí pomohla i přesilovka při vyloučení Vlacha. Domácí defenzíva ale odolávala. Definitivní rozhodnutí přinesla čtyřicátá sedmá minuta. Hostující Střondala vyfasoval dvouminutový trest za faul vysokou holí a další dvě trestné minuty přidal za protesty. Valaši mohli hrát dokonce dvojnásobnou přesilovku, čárový rozhodčí však, jako asi jediná osoba na stadiónu, viděl teč při hostujícím vyhození puku na tribunu. Vsetínu to ale vadit nemuselo, klasickou přesilovku totiž záhy využil. Tvrdou ránu od modré Jekel vyrazil a číhající Jan Berger z hranice brankoviště uklidil kotouč do sítě.

Zbytek utkání už si v pohodě hrající domácí hlídali. Hosté se sice sympaticky snažili o snížení, když už se ale dostali do zakončení, byl na místě pozorný Málek. V největší šanci neuspěl ani Gajarský, který tváří v tvář vsetínskému muži s maskou ztroskotal na betonech. Korekci skóre nepřinesl ani jejich závěrečný tlak, Ve šlágru kola tak slavil Vsetín, lídra tabulky z Třebíče zdolal 4:1.