Bojovné derby získal na svou stranu tým Přerova

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 17.02.2020

Klíčové moravské derby mělo napovědět o situaci na 2. místě tabulky. Na Lapači začal lépe soupeř z Přerova, který se ujal během první dvacetiminutovky dvoubrankového vedení. Vsetín se dlouho marně pokoušel najít recept na organizovanou defenzívu soupeře, nepomohly ani přesilové hry. Přesto se však podařilo Vlastimilu Dostálkovi dostat Valachy do kontaktu. Jenže Zubři reagovali třetí brankou ve vsetínské síti. Naději pro Vsetín vykřesal premiérovou trefou v zelenožlutém dresu Vlach, ale ani ve hře bez brankáře se už Vsacanům vyrovnat nepodařilo. Zubři si tak z Valašska odvezli cenné tři body.

CHANCE LIGA - 2. část, 21. kolo po 17.2.17:30
HC ZUBR Přerov
2:3(0:2, 1:1, 1:0 )

Branky a nahrávky: 32. Dostálek (Březina, Smetana), 55. R. Vlach (Rehuš, Jonák) – 8. Hejcman (Moučka, Číp), 13. Pšurný (T. Doležal, Navrátil), 33. Navrátil (Weinhold). Rozhodčí: Souček, Jaroš – Otáhal, Blažek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2920. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Smetana, Teper, Slováček (A), Kudělka, Jeřábek, Holomek, Dudáš – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Karafiát, R. Vlach, Dostálek – Procházka, Šilhavý, Vítek.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl (C), Weinhold, Bodák, Zbořil (A), Forman, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Berger, Š. Kratochvil – Matěj Svoboda, Süss, F. Dvořák.

Zubři si hned po dvou minutách hry vyzkoušeli přesilovou hru, podařilo se jim sevřít svého soupeře a vytvořit si tlak v kombinaci, tu z pravého křídla zakončoval Číp. Přerov svou aktivitu v úvodních minutách na branku neproměnil, a tak to při hře pět na pět mohli zkusit domácí. Pechanec se s pukem na holi natlačil až těsně k levé tyči, ale ani on soupeřova gólmana nepřekonal. Další útok Valachů hosté svým napadáním znemožnili a po získání kotouče to byli oni, kdo se prosadil jako první. Darek Hejcman se vrcholu pravého kruhu trefil k vzdálenější tyči vsetínské branky. Domácí se obratem nastěhovali před Klimeše.

Jenže byli neúspěšní, což vyhecovalo Zubry k dalšímu útoku. Po vyloučení Gorčíka a Holomka se navíc ocitli v dvojnásobné početní výhodě. Tomáš Doležal už mohl z levého kruhu pálit k levé tyči vsetínské branky. Gába si povyjel jeho směrem, a tak se hostující útočník rozhodl pro přihrávku na Romana Pšurného, který stál sám právě u vzdálenější tyče, odkud poslal puk do prázdné brány. Domácí obránce Kudělka už jeho střelu nestihl zastavit. Po zbývajících sedm minut první třetiny byl častěji v útoku Vsetín, nepodařilo se mu však propracovat přes přerovskou obranu.

Již z kraje druhé třetiny si ofenzivní činnost znovu vyzkoušely oba týmy. Ve velké šanci se ocitl Přerov, když Pšurný vyslal do přečíslení Doležala s Krislem. Po neúspěšném zakončení se v přečíslení tři na dva ocitli Valaši, ale vše vyústilo v potyčku u mantinelu. Bez menší výměny názoru se neobešla ani následná vsetínská přesilovka a na trestnou lavici putovali za hrubost Rehuš s Hejcmanem. Domácí se po přesilovce stali aktivnějším celkem. Mezi Přerovské se vydal Dostálek, na vrcholu levého kruhu se zbavil obránce a po otočce mohl zakončovat z hranice brankoviště. Rozhodl se ještě pro přihrávku na najíždějícího Březinu, která byla sražena. Tato dvojice hrála hlavní roli také v další akci. David Březina našel od modré čáry právě Vlastimila Dostálka, jenž se rychlými tempy dostal za obranu a bekhendem se prosadil kolem vyrážky.

Vsetín se dostal na dostřel, což si Zubři nenechali líbit a za necelých čtyřicet sekund už měli své dvoubrankové vedení zpět. Od modré čáry poslal kotouč směrem na branku Martin Weinhold. Mezi kruhy letící puk tečoval Jakub Navrátil mezi Gábovy betony. Hostům se v ofenzivě dařilo i nadále a po svém třetím gólu v utkání dokázali diktovat tempo hry a udržet ji pod kontrolou, naopak Vsetínu se směrem dopředu probojovávalo velice těžko.

Na svou hru navázali Zubři i ve třetí třetině. Žluto-modří kontrolovali hru a největší naděje na změnu skóre svitla Vsetínu deset minut před koncem první třetiny po vyloučení Čípa. Jenže místo okamžitého zahájení kombinace se na levém křídle uvolnil Doležal, jenž se podél mantinelu dostal až na kruhy útočného pásma. Odtud také ohrozil Gábovu branku a k dorážce si najel ještě Pšurný. Vsetínský brankář měl plné ruce práce a skákavý kotouč nakonec za jeho zády neskončil. V početní výhodě se ke střelám dostali také domácí, Klimeš však se soupeřovým zakončením neměl takové problémy. Přes to všechno se domácí dokázali dostat k rychlé, svižné a hlavně přesné kombinaci před přerovskou bránou.

Branislav Rehuš poslal kotouč Romanu Vlachovi na okraj brankoviště. Ten přihrávku zpracoval vedle branky až za úrovní brankové čáry, čímž přišel o možnost poslat kotouč k odkryté levé tyči. Klimeš mezitím volný prostor vyplnil betonem a Vlach zakončil pod horní tyč. Po útočném výpadu Zubrů to vypadalo, že se bude opakovat scénář z druhé třetiny, ale nyní dokázali zahrozit i Valaši. Opět se vyznamenala hostující obrana, tentokrát blokováním střel. Minutu a půl před koncem sáhli Vsetínští po hře bez gólmana. Z levého kruhu nedostal puk k odkryté bližší tyči Jonák, z chumlu hráčů v předbrankovém prostoru nezasáhli kotouč Dostálek s Tůmou. Poslední rána zápasu patřila Teperovi, ale ani on v posledních sekundách zápasu Klimeše nepřekonal a v duelu zvítězil Přerov 3:2.