Bojovné utkání v Přerově vyneslo Vsetínu první venkovní bod

Jan Tajzler • 25.09.2021

Valaši po dvou domácích střetnutích mířili na horkou půdu do Přerova, kam je doprovodila i početní skupina hostujících příznivců. Zubři začali svým pověstným náporem, ale do vedení se dostali až dvě vteřiny před první sirénou. Vsetín ihned na startu prostředního dějství srovnal krok, Přerov pak ještě jednou odskočil, ale Valaši do druhé sirény otočili díky dvěma využitým přesilovým hrám skóre na svou stranu. Bohužel pro Vsetín, ve třetí třetině Zubři znovu srovnali krok, utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, kde měli více štěstí domácí borci. Vsetín tak veze domů jednobodový zisk.

CHANCE LIGA - 5.kolo so 25.9.17:00
HC ZUBR Přerov
4:3sn(1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Jan Svoboda (Kubeš, M. Kratochvil), 27. F. Dvořák (Krisl, Seemann), 50. M. Kratochvil (Hrdinka), rozh. náj. Pšurný – 22. Vítek (Kucharczyk), 29. Berger (Ondračka), 34. R. Půček (M. Indrák). Rozhodčí: Petružálek, Šudoma – Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1307. Střely na branku: 46:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3.

HC ZUBR Přerov: Petrásek – R. Černý, Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Krisl, Seemann, Gréč – T. Doležal, Pšurný, Süss – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Tadeáš Král – Matěj Svoboda, F. Dvořák, M. Novák – Fencl, Karafiát.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Hryciow, Ondračka, Vosátko – Jonák, M. Indrák, Majdan – Gago, R. Vlach, Berger – R. Půček, Kucharczyk, Apolenář – Hořanský, D. Březina, Vítek.

Očekávaný střet mezi Přerovem a Vsetínem doprovázela hned od úvodních minut parádní divácká kulisa. Zubři se na domácím ledě snažili prosadit v tradičním úvodním náporu, ovšem první vážnější příležitost si vypracovali Valaši, když v přečíslení dva na jednoho postupoval Březina s Hořanským, Petrásek v brance Přerova však dokázal vychytat jak Březinovo zakončení tak i dorážku Hořanského. Zubři zahrozili po spolupráci zlínských odchovanců, když Pšurný zpoza branky vyzval nováčka v kádru Přerova Karafiáta ke skórování, ten však před Málkem nezamířil přesně. Početné skupině vsetínských fanoušků mohl pak udělat radost Vlach, ten byl v samostatném úniku nedovoleně zastaven a v nařízeném trestném střílení se marně pokoušel na Petráska vyzrát kličkou do bekhendu. Když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, využil přerovskou přesilovou hru Jan Svoboda, na tabuli svítil čas 19:58 a Svoboda těžil ze zmatku před brankou Vsetína a doklepl puk za bezmocného Málka.

Vsetínu se vydařil start do druhé třetiny, vyrovnání v čase 21:52 přišlo díky Kucharczykovi, jenž zachytil na modré čáře rozehrávku přerovského obránce a poslal puk do jasné pozice Davidu Vítkovi, vsetínský odchovanec v tváří v tvář Petráskovi zamířil přesně a bylo srovnáno. Když už se zdálo, že Vsetín přebírá iniciativu, udeřil Přerov podruhé. Stalo se tak po nahození Krisla, do kterého vložil šikovně hokejku Filip Dvořák. Valaši se ovšem dokázali včas zkoncentrovat, aktivním výkonem si vynutili přesilovou hru, ve které Ondračka poslal puk na vrchol levého kruhu, odkud prudce vypálil Jan Berger a prostřelil Petráska - 2:2.

Do konce druhé sirény se Vsetínští dočkali obratu ve skóre. Znovu udeřili v přesilové hře, když tentokrát z levého kruhu zamířil přesně Roman Půček. Za Zubry mohl srovnat v samostatném úniku Karafiát, ale brankář Málek se nenechal rozhodit a Valachy podržel. Po dvou třetinách tak Vsetín držel v Meo Areně jednobrankový náskok.

Zubři nechtěli rozhodně hosty z Valašska nechat ve vedení a od úvodu třetí třetiny se snažili hledat cesty ke srovnání. Vsetínští jim k tomu dosti pomohli, protože hned dvakrát putovali během prvních pěti minut třetí periody na trestnou lavici, z čehož poté pramenila srovnávací trefa Matouše Kratochvíla, jemuž se podařilo usměrnit nahození od modré čáry v podání Hrdinky. Přerov měl poté ve třetí třetině k dispozici ještě jednu přesilovou hru, ale víc už zelenožlutí domácím nepřipustili, utkání tak dospělo do prodloužení.

Prodloužení přineslo první velkou příležitost v čase 63:05, kdy Šimon Jenáček uvolnil Březinu a ten se snažil na Petráska vyzrát kličkou do bekhendu, vsetínský útočník však neuspěl a přerovský brankář následně zůstal ležet otřesen na ledové ploše. Možná i to byl důvod, proč samostatné nájezdy v brance Přerova odchytal druhý brankář Michal Postava.

Dovednostní disciplína vyšla domácím téměř dokonale, ze čtyř nájezdníků byli úspěšní hned tři, rozhodující branka nakonec byla připsána zkušenému Romanu Pšurnému, jenž proměnil hned první nájezd. Za Vsetín nebyl úspěšný ani jeden z nájezdníků a úspěšné trefy Jan Svobody a Matěje Svobody tak už jen dokreslily konečné vítězství Přerova v samostatných nájezdech.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Odehráli jsme výborný zápas, ve kterém jsme si zasloužili získat tři body. Že je nemáme, rozhodly přesilovky a v zásadě i oslabení – pořád je máme špatné. V tomto jediném faktoru byl Vsetín lepší, jinak jsme byli lepší my a zaslouženě jsme vyhráli. Vítězství však něco stálo, tři hráče máme asi mimo. Řešit to ale budeme až v pondělí, teď si to musíme užít. Musím před kluky smeknout, hráli výborně. Poděkování zaslouží také naši fanoušci. K výhře nás dohnali právě oni, na stadionu panovala skvělá atmosféra.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Jsem rád, že chlapci bojovali až do konce. Bylo to nahoru dolů, prohrávali jsme, potom jsme vedli a myslím, že za ten výkon si chlapci zaslouží pochvalu. Góly na venkovním ledě jsou dobré a u nájezdů už je to takový vabank. Já jsem spokojený.