Bombastický výsledek: Vsetín smetl lídra

Aleš Koňařík, Tomáš Novosad • 28.01.2003

V s e t í n – Báječné hokejové odpoledne prožili vsetínští hokejisté i jejich příznivci, kteří mohli po závěrečné siréně oslavit jednoznačné vítězství 5:0. Lídr tabulky se zhroutil jako hrad z písku už v polovině zápasu, kdy obránce Jaškin dvěmi trefami v rozmezí minuty využil dvojnásobnou přesilovou hru. Pardubice v sobě nenašly sílu ani na čestný úspěch a Radovan Biegl zaznamenal už svůj šestý shot-out. Závěr utkání nepokazil ani anonym, upozorňující, že Na Lapači je umístěna bomba…

- 44.kolo út 28.1.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
5:0
Branky a nahrávky: 1. Gardoň (Kacíř, Luža), 8. Gardoň (Demel, Kacíř), 10. Frolo (Gardoň), 28. Jaškin (Gardoň), 29. Jaškin. Rozhodčí: Vokurka - Pácal, Pospíšil. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Třetiny: 3:0, 2:0, 0:0. Diváci: 3880.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, Kučný (34. Hrabal), Němec, J. Polák - Kacíř, Gardoň, Demel - Kucharczyk, Stantien, Vampola - Kotásek, Vak, Ambruz.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: A. Svoboda (10. Barek) - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Duben, Pácal, A. Novotný, Zábranský - Kudrna, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Janecký, Pospíšil - Kubišta, Rolínek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.
S údernou silou vlétl domácí Vsetín na hosta z Pardubic, který vévodí tabulce. Pardubicím se po Novém roce příliš nedaří. Desátý Vsetín otevřel skóre již v 28. vteřině. Hostující Radek Gardoň nedal po asistencích Kacíře a Luži Svobodovi šanci. Pardubice byly zaskočeny a jen velmi těžko sbíraly šance na odpověď. Té se však během první třetině nedočkali.

Naopak Vsetín ještě navýšil své sebevědomí dvěma brankami v rychlém sledu. Nejdříve si připsal svou druhou branku Gardoň při asistencích Kacíře a Demela a zhruba za další dvě minuty hry zabil třetí hřebíček do rakve Východočechů Frolo, který za několik minut spálil tutovku, kterou mu připravila dobře hrající vsetínská obrana. Pardubice si v závěru ještě vytvořily pár šancí, většinu z nich však zlikvidovala buď přímo vsetínská obrana, nebo výborný Biegl.

Druhá třetina začala v poklidném tempu. Oba týmy hrály v opatrně, nechtěly se dopouštět zbytečných hrubek, které by mohly skončit další brankou. To se však nepodařilo Pardubicím, které inkasovaly v 29. minutě počtvrté. Střelcem se stal ostřílený borec Alexej Jaškin. Pardubice se sesypaly a za další minutu a tři čtvrtě inkasovaly popáté. Střelcem byl opět dnes dobře hrající Lexa Jaškin.

Po páté brance se do šatny hostů odebrala na příkaz pardubického trenéra Říhy kompletní první pětka. Miloš Říha vypadal značně rozhořčeně. Hra se otevřela a diváci tak mohli sledovat hokej s mnoha šancemi na obou stranách, ze kterých však nic nebylo.

Uvolněný hokej pokračoval i po přestávce, Pardubice stáhly ze hry zkušené opory Janeckého, Sýkoru, Lubinu a Vyhlídala. Dravý útok mladíků Koukala, Průchy a Koláře si vypracoval několik pozoruhodných šancí, ale Biegl měl opět svůj den. Na jeho chráničích se rozbily všechny útočné akce Pardubic a vychytal tak své šesté utkání s čistým kontem.

Jan Neliba (Vsetín): "S vedoucím mužstvem soutěže jsme chtěli hrát důstojnou roli, což se nám podařilo. Pardubice nám to svým výkonem umožnily a my toho využili. Hra se nám dařila, mužstvo podalo výborný výkon, brankář Biegl byl fantastický."

Miloš Říha (Pardubice): "Podali jsme hodně slabý výkon, hlavně na začátku zápasu. Hráli jsme bez pohybu a inkasovali tři góly. Myslel jsem si, že se po přestávce zvedneme, ale opak byl pravdou. Až v závěru jsme začali bruslit a začali něco hrát. Sýkoru, Lubinu a Janeckého jsem nechal odpočívat, protože hrajeme ve čtvrtek důležitý zápas se Slavií."