Brankový finiš přišel pozdě. Vsetín padl v Přerově

Václav Trávníček • 26.11.2014

Takto si hokejisté Vsetína duel s Přerovem nepředstavovali. Valaši ve středu na Hané nezachytili začátek utkání, pustili soupeře do vysokého vedení, a v závěru zápasu už jen umazávali hrozivé manko. Bitvě dvou favoritů soutěže udalo ráz už jeho prvních pět minut, ve kterých se Zubři trefili hned třikrát. Po druhé třetině vedli Přerovští už 7:0. Divoký finiš Vsetína ve třetí části přišel už příliš pozdě na to, aby skóre zvrátil.

2. liga - 20.kolo st 26.11.18:00
HC ZUBR Přerov
7:4(3:0, 4:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 1. Šťastný, 4. Kolář (Kudělka, M. Kratochvíl), 5. Blinka (Šťastný), 22. Šebek (Vlček, Blinka), 28. Málek (Kratochvíl), 39. Kratochvíl (Málek, Sakrajda), 40. Šťastný (Šebek, Vlček) – 48. Hryciow (Tichý, Podešva), 51. Podešva (Vítek, Hruška), 57. Hrazdira (Slováček), 59. Ambruz (Vaněk, Zúbek). Rozhodčí: Kika – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 4:7, navíc Haloda (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1487. Střely na branku: 50:19. Průběh utkání: 7:0, 7:4.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Popelka, Sedlák, Dostálek – Blinka, Šebek, D.Šťastný – M. Kratochvíl, Kolář, Málek – Sakrajda, Školoud, Š. Kratochvíl.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (5. Hromada) – Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Vítek – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Kývala, Daněk, Štrbík – Podešva, Ambruz, Hruška.
Do utkání vtrhli domácí jako uragán. Neskončila ještě ani první minuta a přerovská hala poprvé jásala. Z rohu se nebojácně před branku hostí vydal David Šťastný a propasíroval kotouč pod klečícím Plškem. Za necelé tři minuty vedli Zubři již o dvě branky. Kudělka vyslal projektil na vsetínského brankáře, který těsně před ním šikovně tečoval Jan Kolář. Dílo vsetínské zkázy dokonal o pár okamžiků později dorážející Matěj Blinka.

Vsetínští poté sáhli po oddechovém čase a ke střídání gólmanů. Extraligový Hromada nahradil ve vsetínské svatyni Plška. Hosté se přece jenom trochu otřepali a vytvořili si šance na snížení nelichotivého stavu. Jenže proti byl velmi jistý Vojtek. Vyznamenal se především při dorážce kapitána Vaňka, kterou zneškodnil tygřím skokem.

I ve druhé části pokračoval Přerov ve skvělém výkonu a doslova drtil svého valašského soupeře. Brankový účet prostřední periody otevřel u tyčky číhající David Šebek. Pátý gól přidal Matěj Málek. Vybruslil od mantinelu, napřáhl a jeho dělovka se zastavila až v síti.

Další minuty se hra přelévala z jedné strany kluziště na druhou. Vsetín se snažil alespoň ohrozit přerovského brankáře, ale domácí v této fázi zápasu pracovali i skvěle dozadu. Půl tucet branek završil Matouš Kratochvíl, který dorážel kotouč po hezké akci Sakrajdy a Málka. Skvělý výkon Přerovských ve druhé dvacetiminutovce podtrhnul David Šťastný. Rozjel se po pravém křídle a přesně v čase 39:59 posedmé rozsvítil červené světlo za brankou hostí.

Ve třetí třetině byli diváci svědky velkého zmrtvýchvstání Vsetína. Situaci mu navíc usnadnil až příliš lehkovážně hrající domácí celek. Hosté během posledních dvanácti minutu utkání čtyřikrát skórovali. Jako první se za hosty trefil Michal Hryciow. Vypálil od modré a po teči jednoho z domácích skončil kotouč za Vojtkovými zády.

Poté zaváhal Janota v útočném pásmu a hosté jeli ve dvou proti jedinému obránci. Nakonec i s trochou štěstí přidal druhý gól Jan Podešva. Přerovští si také vypracovali slibné příležitosti, ovšem už jim nepřálo střelecké štěstí. Mezi ty největší patřilo trestné střílení Matouše Kratochvíla a únik Šťastného. V obou případech se blýskl Hromada.

Další chybu v přerovské obraně potrestal David Hrazdíra, který se trefil přesně pod lapačku Vojtka. Definitivní podobu výsledku na 7:4 dal Martin Ambruz. Našel si kotouč ve skrumáži před brankou a nekompromisně zakončil.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Na soupeře jsme byli připravení, kluci chtěli vyhrát a myslím si, že to bylo vidět. Skoro padesát minut jsme na ledě plnili to, co jsme měli. Soupeře jsme téměř vůbec nepouštěli do šancí. Na ten závěr bychom ale nejraději zapomněli. Tam jsme se trochu jako by zbláznili. Za vítězství nad soupeřem z horních pater tabulky jsme moc rádi, ale musíme být stále nohama na zemi. V sobotu máme volno, takže přijde vhodný čas na doléčení zranění. Od pondělka už začneme znovu tvrdou přípravu. Chceme jít dál zápas od zápasu a udržet vítěznou sérii co nejdéle to půjde.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Dnes rozhodl úvod utkání, který jsme jednoznačně zaspali. Přerov byl výrazně lepší. Přebrusloval nás rozdílem třídy až dvou. My jsme do toho vlaku nenastoupili ani ve druhé třetině, před níž jsme si v kabině něco řekli. Dvě třetiny to byla naprosto jednoznačná převaha Přerova. Jsme z toho hodně smutní, tento zápas jsme si totiž představovali úplně jinak. Třetí třetinu už jsme brali jako přípravu na další zápas a cílem bylo nedostat desítku. Alespoň jsme pak dali nějaké góly, tak je ten výsledek 7:4 už celkem přijatelný. Z tohoto zápasu se však musíme velmi poučit. Každý hráč se musí zlepšit, tak abychom v dalších zápasech byli Přerovu vyrovnanějším soupeřem.