Další vysoká výhra! Junioři přejeli Warriors

Helena Hegeďová • 04.10.2019

Valaši byli na ledě brněnských Warriors od první minuty lepším týmem. V první třetině se prosadili dvakrát. První trefa přišla v přesilové hře, druhá o minutu později. Během druhé dvacetiminutovky přidali hosté dalších 5 gólů a bylo víceméně rozhodnuto. Před třetí třetinou nastoupil do vsetínské branky David Tkadlec. Vsacané v závěrečné části sice inkasovali, ale také čtyři branky přidali. Hattrickem se prezentoval kapitán Daniel Klímek, po dvou gólech vstřelili Adam Hilšer a Michale Vavřík, svou první branku za juniory pak vsítil Štěpán Jurek.

Extraliga juniorů - 7.kolo pá 4.10.18:30
HCM Warriors Brno
1:11(0:2, 0:5, 1:4)

Branky a nahrávky: 51. Mudrych (Staněk) – 11. Hilšer (Ondračka, Klímek), 12. Jurek (Klímek, Pospíšil), 22. Klímek (Vavřík), 28. Vavřík (Vašenka, Liss), 29. Holáň (Novosad, Klímek), 30. Hilšer (Klímek, Zeman), 33. Klímek (Ondračka), 52. Liss (Ondračka, Vavřík), 55. Vavřík (Liss, Houser), 57. Klímek (Ondračka, Hilšer), 57. Pospíšil (Novosad). Rozhodčí: Čuňočka – Kotrba, Procházka. Vyloučení: 3:1 + navíc Mahdal (WAB) 5+OK. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:11.

HCM Warriors Brno: Vystavěl (30. Hollý) – Klimeš, Staněk, Rašovský, Mahdal, Daněk, Karpíšek, Marčík, Bocián, Holotík, Kavický, Mudrych, Hrstka, Ludvík, Antoňů.
VHK ROBE Vsetín: Málek (41. Tkadlec) – Liss, Zeman, Holáň, Houser, Ondračka – Pospíšil, Jurek, Novosad, Hilšer, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel.

Valaši byli od první minuty aktivnější. Vidět byli například Novosad s Jurkem, jejichž souhra skončila střelou na Vystavělův bližší beton. Celou akci dokončil z druhé vlny Vašenka, ale ani on neuspěl. Ve střelecké příležitosti byl třeba také Klímek, který individuálně zakončoval pod betony. Na druhé straně se do útoku po levém křídle vydal Karpíšek, toho ale pohlídala hostující obrana. Gólem mohlo skončit také přečíslení Pospíšila s Jurkem a Ondračkou, finální přihrávka ale nenašla svého adresáta.

Co se vstřelených branek týče, pomohlo až vyloučení domácí Staňka. Tuto přesilovku hosté využili. Konkrétně se střelou z levého kruhu prosadil Adam Hilšer. Uběhla minuta a čtyři sekundy a další ofenziva Vsetína skončila gólem. Jednalo se o rychlý protiútok, který svým prvním gólem v juniorské soutěži proměnil dorostenec Štěpán Jurek. Vsacané mohli využít další z několika svých šancí, zrazovala je však nepřesná koncovka. Hráčům Warriors se navíc ke konci prvního dějství dařilo držet puk do nejdál od své branky.

Do druhé třetiny vletěli hosté se stejným elánem a přihrávku Michaela Vavříka tečoval mezi Vystavělovy betony Daniel Klímek. Na pozoru se ale musel mít taky Málek, v 26. minutě na něj totiž šel jeden z nejnebezpečnějších pokusů v utkání, a to když Bocián tečoval u pravé tyčky střelu z vrcholu kruhu. Warriors se dostali taky do přečíslení dva na jednoho, kdy proti Mahdalovi s Mudrychem stál Liss. Posledně jmenovanému hostujícímu obránci přijel na pomoc Vavřík a zastavil brněnskou přihrávku. A právě Michael Vavřík zakončil protiútok, když poslal puk nad Vystavělův levý beton. Na tuto branku navázala přesná trefa Jana Holáně. To nejprve z pravého kruhu střílel Viktor Novosad a právě Holáň si dojel pro střelu z druhé vlny, kterou přes clonící hráče poslal pod horní tyčku. Domácí si po této inkasované brance vybrali oddechový čas, ale i potom šla vidět vsetínská herní převaha.

Adamu Hilšerovi se nejprve nepovedlo najít mezeru mezi pravou tyčkou a nohou gólmana. Nemusel však smutnit dlouho, jelikož se po 46 sekundách prosadil mezi betony. Tenhle gól už byl poslední pro Marka Vystavěla, kterého v bráně nahradil Matthias Hollý. Jeho první zásah mohl být proti Pospíšilovi, ale toho zastavil Klimeš. Následně však musel šestnáctiletý gólman čelit valašské přesilovce. V ní ale po pravém křídle unikl Marčík, který svůj brejk také zakončil. Byl však v nevýhodném střeleckém úhlu a Málek si tuto střelu pohlídal. Vsetínští svou přesilovku nakonec využili, konkrétně se podruhé v utkání trefil Daniel Klímek. Hosté byli i nadále aktivnější, avšak domácím se častěji dařilo držet je ve středním pásmu, a tak do konce čtyřicáté minuty už další branka nepadla.

Do třetí třetiny vystřídal vsetínskou gólmanskou jedničku Jakuba Málka David Tkadlec a hned ze začátku měl hodně práce, když se před něj nastěhovali Marčík s Antoňů. Více práce měl ale opět Hollý. V 48. minutě dostal pětiminutový trest spojený s trestem do konce utkání Mahdal, a to za faul kolenem na vsetínského obránce Zemana. Ten vinou tohoto zákroku v den svých narozenin nedohrál. Následně byl vyloučen také vsetínský Liss a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. To více vyhovovalo domácímu celku, za který se střelou z pravého kruhu prosadil Alex Mudrych. Richard Liss se objevil zpátky na ledě, Valachům stále běžela pětiminutová přesilovka.

A právě obránce, který se ve vsetínském dresu objevil už předminulou sezónu, kdy za mladší dorost odehrál 15 utkání, dokončil kombinaci žluto-zelených před Hollého brankovištěm. Do úniku se dostal Klímek, ten však počkal na své spoluhráče a přišel další tlak, z kterého se prosadil Michael Vavřík. Po vyloučení domácího Staňka zkompletoval hattrick kapitán Vsetína Daniel Klímek a o osm sekund později přidal jedenáctou branku Valachů Tadeáš Pospíšil poté, co se hned po buly ve středním pásmu ujal kotouče, nabruslil si do mezikruží a vystřelil k vzdálenější tyči. Do konce zbývaly tři minuty, rozhodnuto bylo už dávno, i přesto hrály oba celky až do poslední sekundy.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Dnešní zápas hodnotím určitě kladně. Jsme rádi, že z venku konečně vezeme tři body. Myslím si, že ani ten výkon nebyl špatný, vzhledem k tomu, že nás bylo jenom třináct. Máme stále hodně nemocných, takže jsme z toho měli trošku obavy, ale byli jsme od začátku do konce lepším týmem a na konci jsme pak viděli i hezké akce. Akorát škoda, že jsme neudrželi tu nulu vzadu, ale dneska bych kluky určitě pochválil, že i v těch třinácti lidech to všichni odehráli hodně kvalitně. Teď je třeba se připravit na další čtvrtinu soutěže.