Dorost: Berani deklasovali Vsetín

Kristýna Guricová, Viktor Krus • 08.12.2008

V s e t í n – Po vydařeném víkendu odjeli vsetínští dorostenci do Zlína a jelikož VHK poslední dva zápasy vyhrál, věřil si i na favorizované Berany. V 8. minutě se díky Mertovi do vedení dostal Zlín a o tři minuty později to už bylo 2:0, když se trefil Holík. Ve druhé třetině přidali Berani další dvě branky a o utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. V závěrečné třetině se sice Valachům podařilo náskok Zlína snížit, na otočení utkání už však zbývalo málo času a domácí si své vedení již ohlídali.

- 27.kolo po 8.12.17:00
Berani Zlín
6:2(2:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Merta (Káňa), 11. Holík (Chovanec), 31. Merta, 39. Holík (Malota), 44. Galuska (Strojil), 46. Chovanec (Tomeček) - 46. Ondra (Bolfík), 53. Klimek (Žabčík, Pelc). Vyloučení: 8:7, navíc Horehleď (VSE) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 5:0, 1:5, 6:1, 6:2.
Berani Zlín: Kašík - Arnošt, Bednár, Hampl, Janota, Malota, Strojil, Tomeček, Valenta, Zámorský - Chovanec, Doležálek, Galuška, Hrazdíra, Káňa, Kundera, Lašák, Lichanec, Merta, Mika, Romig, Trnavský.
VHK ROBE Vsetín: Nechvátal (39. Belák) - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík, Synek - Ondra, Daněk, Kitzberger, Bolfík, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus.
Úvod první části utkání mezi Zlínem a Vsetínem nenabídl divákům žádnou výraznější akci. Celých osm minut se hráči obou družstev střídali u puku, ale ani jeden z týmů se nedokázal probojovat do, byť jen trochu gólem zavánějící, šance. Změna tak na led přišla až v čase 7:12, kdy zlínský Milan Merta, který dostal šikovnou přihrávku do mezikruží, překvapil střelou pod břevno vsetínského brankáře (1:0). A mohlo být ještě hůř - v závěru téže minuty totiž putoval za katr jeden z Valachů. Úlevu hostujícímu týmu přinesl hlavní sudí téměř o minutu později, kdy vyloučil i hráče ve žlutomodrém dresu. Hra ve čtyřech se ale neukázala býti výhodnou ani pro jeden tým. Avšak téměř současně s tím, co na led naskočil Žabčík, ujal se puku Petr Holík a ve vlastním oslabení donutil Nechvátala lovit puk ze sítě podruhé (2:0).

Druhá desetiminutovka vycházela lépe povzbuzeným Beranům, do pěkné akce se na začátku 15. minuty dostal Skočík, jenž zblízka vypálil na vsetínského brankáře, kterému se puk pouze otřel o lapačku a vysokým obloukem zapadl mimo tři tyče. Do první přestávky dělalo Valachům velké problémy dostat se z vlastního obranného pásma, a když už se to povedlo, k ohrožení zlínské svatyně to stejně nevedlo. V čase 18:12 byl ještě vyloučen jeden z domácích, a když už to vypadalo, že se Valaši usadí v útočném pásmu a trochu pozlobí zlínskou obranu, zazněla stadionem první siréna a šlo se do šaten.

V úvodu druhého dějství byl vyloučen Pelc za hrubost a Zlínu se tak naskytla první přesilová hra. I když poslali Berani na Nechvátala hned několik střel, ten je všechny celkem bez problémů vykryl a hosté tak své oslabení ubránili. Pokud Valaši do druhé třetiny nastoupili aktivně, byli to právě domácí, kdo v polovině utkání zasypávali vsetínskou klec střelami snad ze všech možných úhlů, v cestě za třetí brankou jim však stál vsetínský gólman. To však platilo pouze do času 30:01, kdy předvedl šikovnou akci Merta, jenž projel nikým nebráněn až k brankovišti a tváří v tvář Nechvátalovi nadzvedl puk pod víko (3:0).

Zelenožlutí však rázem dostali obrovskou šanci na snížení, když krátce po sobě usedli na trestnou dva zlínští hráči a téměř minutu se tak hrálo v 5 proti 3. Přesilovce však scházel nejen pohyb, ale hlavně jakýkoliv nápad a pro Kašíka ve zlínské svatyni tak nebylo problém všechny pokusy Valachů pokrýt. Další šanci spálili hosté ve 37. minutě, kdy se řítili v přečíslení 2 na 1 Podešva s Kozákem, první jmenovaný však poslal Kozákovi přihrávku nešikovně na brusle. Ke konci druhé části byl na ledě nejvýraznější hlavní sudí, který vyloučil postupně hned tři hráče – ve výhodě ale zůstali Berani, kteří 1:17 dlouhou přesilovku 4 na 3 nenechali nepotrestanou – Petr Holík po akci Filipa Maloty navýšil vedení domácího celku na 4 branky a Nechvátala tím donutil ke střídání.

V úvodu závěrečné části se faulem do oblasti hlavy a krku provinil Horehleď, který tak vyfasoval 2+10 a nad Vsetínem se tak opět začala stahovat černá mračna, které v čase 43:20 korunoval Vilém Kalužka, jenž poslal puk Belákovi přesně mezi betony (5:0). I přes vysoké brankové manko se Valaši snažili na Kašíka vyzrát a povedlo se jim to vteřinu po odbytí 45. minuty: ranou do pravého horního rohu se do statistik zapsal Michal Ondra. Vsetínská radost však trvala pouhých 15 vteřin a náskok Zlína byl opět pěti-brankový, šťastným střelcem byl tentokrát Ondřej Chovanec.

I nadále pokračoval hlavní sudí v nastoleném trendu a v pěti se tak hrálo celkem výjimečně. Toho však mohli znovu využít hosté, kterým se podruhé v utkání naskytla dvojnásobná přesilovka, tentokrát ji mohli hrát celou 1:12. Po druhé už si Vsetínští tuto příležitost nenechali ujít – David Klimek dostal puk od Žabčíka, nabruslil si před brankáře a poslal černý nesmysl za jeho záda (6:2). I přes to, že se Vsetínští snažili, do konce třetiny už zbývalo jen málo a na otočení zápasu jakbysmet. Ze své návštěvy města za Sirákovem se tak dorostenci vracejí s prázdnou…