V zápase plném faulů brali všechny body hosté

Michal Veselý, Kristýna Guricová • 16.08.2007

Z l í n - Odveta za úterní porážku, kterou sliboval vsetínským hráčům Roman Vlach, se domácímu Zlínu nepovedla. Vsetínští hokejisté si v zápase plném faulů připsali druhé vítězstí po sobě. Zelenožlutí vedli po dvou třetinách zaslouženě už 3:0, domácí Okna dokázala ve třetí části snížit na rozdíl jedné branky, vyrovnat se jim i díky výborně chytajicímu Bieglovi už nepovedlo, vítěznou branku zaznamenal výstavní ranou obránce Michal Horák. Jestli to byla poslední vsetínská branka v extralize rozhodne zítřek, snad.

- 4.kolo čt 16.8.17:00
Berani Zlín
2:3(0:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Roman Vlach (Vosátko), 60. F. Čech (Kubiš) - 5. Stantien (Andresons), 7. Berzins (Davídek), 34. Horák (Berzins). Rozhodčí: Skoupý - Prchal, Pospíšil. Vyloučení: 13:13, navíc Mokrejš (Zlín) trest ve hře, Ďurák (Zlín) na deset minut - Stantien (Vsetín) na deset minut a trest do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1007.
Berani Zlín: Murín - Galvas, T. Bokroš, Nosek, Ďurák, Bořuta, Zubíček, Vosátko, Lučka - Balaštík, Mokrejš, Záhorovský - Okál, M. Čech, I. Rachůnek - Kubiš, Balán, Roman Vlach - Ondráček, F. Čech, Piluša
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Haschka, Horák, Andersons, Suchý, Šmach, Nedbálek, Kapr - Hruška, Stantien, Špirko - Rob, Fadrný, Květoň - Hubáček, Berzinš, Davídek - Knebl, Podešva, Hrňa
Ve čtvrteční podvečer stanuli proti sobě na úvodním buly hráči R.I. Okna Zlín a Vsetínské hokejové, aby na Stadionu Luďka Čajky ve Zlíně sehráli další utkání Tipsport Hockey Cupu. Hokejisté Zlína nastoupili již ke třetímu zápasu v řadě a to se na jejich výkonu podepsalo zejména v první třetině. Hned z první vážnější vsetínské akce inkasovali branku: Stantienova řada sevřela domácí hráče ve vlastním pásmu a po Andersonsově nahození, se tečí mimo dosah brankáře Murína prosadil v čase 4:13, vedoucí této formace (0:1). O dvě minuty později už bylo skóre 0:2. Po nahození obránců a Davídkově teči, dorážel od modré za Murínova záda Berzinš. Následně si Zlínští zahráli dokonce dvojnásobnou přesilovou hru. Paradoxně největší šanci si jeden z domácích hráčů dokázal vytvořit až při hře v pěti proti čtyřem, ale střelu do poloodkryté branky promrhal.

V této části hry se s vyloučeními roztrhl pytel a tak si o chvíli později přesilovku zahráli i Vsetínští, výraznější šanci si v ní však vytvořit nedokázali. V 11.minutě se na Biegla z úhlu řítil Galvas, s jeho pokusem i se snahami dotírajícího Okála, si však hostující gólman bez problému poradil. Ve druhé polovině úvodní pasáže se hra odehrávala především ve středním pásmu, přičemž ofensivní snahy útočníků obou mužstev úspěšně vykrývali obránci. V závěru třetiny si ještě oba týmy zahráli po 1 přesilovce, přičemž tu zlínskou přerušila siréna.

Do druhé třetiny vstoupili Zlínští viditelně aktivněji a na ledě to začalo jiskřit. O zápasnickou vložku se nejaktivněji postarali vsetínský Stantien a domácí Balaštík a hned na to dostal Zlín další výhodu přesilové hry. Hokejisté R.I. Okna Zlín sevřeli domácí čtveřici v obranném pásmu, ale ani dotěrný Mokrejš s Vosátkem nedokázali překonat bezchybného Biegla. Ve 26.minutě všeobecná nervozita na ledě vyvrcholila, když zlínský obránce Mokrejš napadl u vsetínské klece Nedbálka. Ten si to však nenechal líbit a následně se rozpoutala bitka, po níž Mokrejš vyfasoval 5min + trest ve hře za rány pěstí a mladý vsetínský obránce skončil na ošetřovně a do zápasu již nezasáhl. Asi o minutu později byl za další zbytečný faul vyloučen Lučka a před Vsetínem se tak otevřela přesilovka 4 na 3.

Domácí postupně získávali stále větší převahu, vsetínská obrana v čele s výborným Bieglem však odolávala všem zlínským pokusům. Žlutozelení však byli mnohem produktivnější a ve 34.minutě poslal Horák přesnou střelou za Murínova záda a poslal Vsetín do vedení 0:3, přičemž využil už druhou přesilovku utkání. Opařenému Zlínu pak mohli zasadit rozhodující ránu Květoň s Fadrným, akci však nedokázali vhodně zakončit. V další dobré šanci se ocitl i Jan Hruška, jeho střela se však pouze otřela o tyč Murínovy svatyně. V závěru prostřední části se domácím opět podařilo zatlačit Vsetínské před jejich bránu, ze svého tlaku však vytěžili pouze přesilovku.

V úvodu závěrečné třetiny si však hru v početní převaze zkusili i Vsetínští. Po rozehrávce se na modré čáře k puku dostal Davídek, zavezl kotouč do útočného pásma, aby ho následně přenechal Hubáčkovi, který pak tvrdou ranou vyzkoušel pozornost zlínského gólmana. V závěru této přesilovky se ještě po chybě Kapra blýskl Šmach, na kterého se řítili dva domácí útočníci. Vsetínskému hráči se však podařilo výborným zákrokem hokejkou, přerušit v poslední chvíli zlínskou tutovku. V čase 43:13 však Zlínští rozebrali vsetínskou obranu a po Ondráčkově přihrávce nebyl pro Vlacha problém dorazit touš do prázdné brány (1:3). O několik minut později zlínská obrana zcela zapomněla na osamoceného Berzinše, který dostal přihrávku zpoza brány, jeho střela však skončila pouze v Murínově lapačce.

V následujících minutách pokračovali Zlínští v usilovném dobývání vsetínské klece, domácí však svůj tlak přerušili hloupým faulem. Když už to vypadalo, že Vsetín své vedení v poklidu udrží, překvapil Biegla a celou vsetínskou obranu Kubiš, který před bránou přihrál neobsazenému Čechovi, pro kterého nebylo problém umístit puk do prázdné brány (2:3). Na časomíře svítil čas 59:00. Zlínští vycítili svoji šanci, odvolali brankáře a všechny své síly vrhly do útoku. Pozorní hostující mladíci jim už však radost z vyrovnání nedopřáli a Vsetín se tak po bojovném a obětavém výkonu připsal zasloužené vítězství, další z mnoha, nad svým rivalem ze Zlína.