Dorost proti Chrudimi otočil a vstřelil šest branek. Dvakrát skóroval v oslabení

Helena Hegeďová • 22.10.2022

Stejně jako předchozí zápas s Chrudimí, nebylo ani toto utkání pro vsetínské dorostence jednoduché. V domácím prostředí nejprve v závěru druhé třetině prohrávali, gól z dorážky je ale nepoložil a ještě do konce prostřední části zápasu skóre otočili. Valaši efektivně využívali chyb soupeře, což nakonec vedlo například ke dvěma gólům ve vlastním oslabení a výsledku 6:1, i když po herní stránce utkání tak jednoznačné nebylo. Vsetínští dorostenci nicméně potvrdili první místo v tabulce, na kterém mají aktuálně desetibodový náskok. Další zápas je čeká už v neděli, kdy vyrazí do Havířova.

Liga dorostu - 11.kolo pá 21.10.16:45
HC Chrudim
6:1(0:0, 2:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 39. Kovář (Herman, Bartoněk), 40. Kytka (Hladoník, Drábek), 47. Stodůlka (Kovář, Ostrčil), 54. Kytka (Bartoněk, Kovář), 58. Ostrčil (Kovář, Stodůlka), 58. Bartoněk (Drábek) – 37. Mandys (Pamánek). Rozhodčí: Hranoš — Voznička, Frais. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

VHK ROBE Vsetín: Kroupa — Stodůlka, Kotrla, Zeťák, Kučný, Herman, Kužel — Hladoník, Matějová, Drábek, Běták, Ostrčil, Bartoněk, Kovář, Drozd, Palan, Kytka, Zezulka.
HC Chrudim: Pithart — Paulíček, Urválek, Vlček, Pamánek, Krejčík, Labašta — Dvořák, Mandys, Renner, J. Prostřední, Jedlička, Vítek, M. Prostřední, Kábele, Langer, Nejedlo, Hrubý.

Fanoušci, kteří si v pátek odpoledne našli cestu na Lapač, čekali na první branku až do 37. minuty, kdy otevřel skóre Lukáš Mandys. Tomu se nadvakrát nepovedlo překonat Kroupu mezi betony, a tak nakonec zkusil zakončení nad pravé rameno, které už za brankovou čarou skončilo. Chrudim tak využila tlak, který si vytvořila v předchozí přesilové hře. Jenže odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Tomáš Herman našel přesnou přihrávkou z vlastního pásma Filipa Kováře a vyslal ho do brejku. Vsetínský střelec se ranou k pravé tyči nemýlil.

Do konce druhé třetiny v tu chvíli zbývala přesně minuta, což se nakonec ukázalo jako hromada času. Přečíslení tři na jednoho v podání Víta Hladoníka, Alexe Drábka a Daniela Kytky totiž skončilo pohlednou akcí a přesným zakončením posledního jmenovaného. Do kabin tak šel Vsetín za jednobrankového vedení 2:1. A Valaši své vedení v další části utkání dál navyšovali. Zápas byl herně vyrovnaný, v tomto případě se však domácím dařilo trestat chyby soupeře.

Chrudim nevyhodila, Bartoněk zachytil kotouč na modré čáře, odkud rozehrál na Tobiáše Ostrčila. Druhý jmenovaný si všiml zcela volného Filipa Kováře na levém křídle, a i když měl střelec první vsetínské branky mnoho prostoru pro střelu, posunul kotouč jen na hranici brankoviště, kde už dobrou práci odvedl kapitán Marek Stodůlka, který protlačil kotouč pod betony až za zády brankáře Pitharta. Hokej nahoru dolů doplňovali přesilovka. Jedna početní výhoda pro Vsetín přišla po čtvrtém gólu Valachů, protože úspěšný brejk Daniela Kytky zakončený střelou mezi betony neunesl Langer a dostal trest za nesportovní chování.

Přesilovka ale nebyla to, na co Valaši čekali. V 57. minutě usedla na trestnou lavici Petra Matějová, a to teprve přišel koncert ze strany domácích. Nejprve se do přečíslení vydali Filip Kovář s Tobiášem Ostrčilem a o čtyřicet sekund později je napodobilo duo Alex Drábek a Martyáš Bartoněk. Další dvě povedené střely tak definitvně znamenaly konec chrudimských nadějí na bodový zisk z utkání 11. kola.

Lubomír Štach (VHK ROBE Vsetín): Zápas byl velice těžký. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale nebylo to vůbec jednoduché. Šli jsme si za tím trpělivě, pořád jsme měli šance a věřili, že nám to tam padne. Na konci to tam napadalo a jsme moc rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Snad to tak bude pokračovat i co nejdýl. Je to vyrovnaná soutěž. Máme hodně bodů, ale zdání klame. Skoro všechny zápasy jsou vyrovnané. Výsledek je 6:1, ale nebylo to vůbec jednoznačné. Jsme vděční za to, jak to je, a že jsme ty body nahráli. Doufám, že to budeme v dalších zápasech potvrzovat pořád dokola