Dorost v napínavé bitvě přetlačil Kometu

Helena Hegeďová • 28.09.2019

První tříbodové vítězství si v šestém kole připsali vsetínští dorostenci. Úvodní třetina skončila bez bez branek a následně se jako první radovali Valaši. Během následujících čtyř minut ale padly další tři branky a rázem to bylo 2:2. Kometu poslal do vedení Ivo Sedláček, ale Štěpán Jurek nenechal soka odskočit daleko. Vyrovnaný stav rozhodovala až poslední dvacetiminutovka, kde ve vlastním oslabení rozhodl Boris Babeliak.

ELIOD Extraliga dorostu - 6.kolo so 28.9.12:00
HC Kometa Brno
4:3(0:0, 3:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Dědek (Kunst, Krajčík), 26. Turek (Mikula, Babeliak), 36. Jurek (Kopřiva, Kunst), 47. Babeliak (Kuchařík) – 24. Šalé (Běhůnek, Pigl), 25. Brabenec (Fajmon), 30. Sedláček (Fajmon). Rozhodčí: Novotná – Poláček, Blažek. Vyloučení: 5:5 + navíc Jurek (VSE) a Vyroubal (KOM) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 81. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Kočí, Mikula, Dořičák, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Juráň, Adámek, Kuchařík, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
HC Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Zavřel, Němec, Prčík – Brabenec, Vyroubal, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.

Prvních dvacet minut duelu mezi Vsetínem a brněnskou Kometou branku nepřineslo, což zcela zrcadlilo předváděnou hru. Oba celky měly mnoho příležitostí k otevření skóre, všechny pokusy však končily na výborně chytajících gólmanech - Nešpůrkovi na straně Vsetína a Bizoňovi v hostujícím brankovišti.

22. minuta přinesla vyloučení brněnského Šalého a také úvodní branku Vsetína. V početní výhodě tečoval střelu Stanislava Kunsta od modré Matyáš Dědek. Vsetínské tato branka nabudila, ale po návratu na led se prosadil také Eduard Šalé, který za Nešpůrkova záda dorazil střeli Viktora Běhůnka. Do minuty se hosté radovali podruhé, když Patrik Fajmon vyslal Jakuba Brabence do brejku. Ten pak střelou nad lapačku otočil skóre na stranu Komety. Už po třiceti sekundách bylo zase vše jinak, z pravého kruhu se trefil Adam Turek. Vyrovnanému stavu opět odpovídala i hra, která se pohybovala především mezi modrými čarami. Pak se ale před Nešpůrka dostali Brněnští.

Neuspěl Šalé, před brankou hledal někoho na teč Brabenec. A Ivo Sedláček využil situaci, kdy ho Vsetínští nechali samotného v mezikruží, pro přesnou střelou nad vyrážečku. Hra se přiostřila, ale dlouho zůstávala bez vyloučení. Nakonec se však musel po potyčce před domácí brankou odebrat na trestnou lavici Kopřiva. Brno nebylo daleko od navýšení svého vedení, místo toho se ale po návratu Patrika Kopřivy na led prosadil Štěpán Jurek, jenž tečoval do odkryté částí brány právě Kopřivovu střelu. Pro Jurka pak následovala poslední minuta v zápasu, protože si spolu s Vyroubalem odnesli trest do konce utkání.

Vyrovnaný zápas svůj obraz nezměnil ani ve třetí třetině. 47. minuta přinesla vyloučení na straně Vsetína a Kometa měla první větší šanci se gólově trhnout. Jenže přišel pravý opak. Dominik Kuchařík s Borisem Babeliakem v oslabení ujeli a sami před brankářem dokombinovali až do prázdné branky. Vsetínští se za jednobrankového vedení stáhli k sobě a začali bránit.

Troufli si až v přesilovce, kdy Turek trefil horní tyč. Branková konstrukce zvonila taky na druhé straně, kdy při vyloučení Čajanové střílel Sedláček. Brno se tlačilo za vyrovnáním, ale tuhle cestu jim překazil další dvouminutový trest. Do konce šedesáté minuty už tak branka nepadla a Valaši se mohou radovat z prvního tříbodového vítězství v této sezóně.

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): Výborný výkon po celé tři třetiny. Soustředění, bojovní, výborné nasazení, za nás obrovská pochvala pro celý tým. Doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Bylo to vyrovnané utkání, domácí možná byli ještě víc namotivovaní. Udělali jsme individuální chybu za stavu 3:2, kdy jsme dostali gól na 3:3, potom samozřejmě rozhodl ten gól v soupeřově oslabení, takže gratuluji soupeři.