Byli jsme hodně nahecovaní, věřili jsme si, říká Matyáš Dědek

A.P. Sedláčková, K.Zigmundová, J.Kutěj • 29.09.2019

Po neúspěšných zápasech, kdy si dorostenci ze Vsetína nesli na zádech několik proher, přineslo utkání s Kometou do tabulky vsetínských dorostenců tři body a jim samotným první úplnou výhru. „Od prvního do posledního jsme všichni makali na sto procent, nikdo nic nevypustil, padali jsme do střel,“ uvádí jako hlavní důvod výhry útočník Matyáš Dědek. Ten si také připsal na své konto hned první gól utkání. „Já jsem to jenom tečoval do branky,“ popisuje svou zásluhu.

Do sobotního utkání jste měli jenom dva body, čím to bylo, že se povedlo to, co předtím ne?
Byli jsme hodně nahecovaní, věřili jsme si na ně a jsme hodně rádi za ty tři body, které jsme získali. Od prvního do posledního jsme všichni makali na sto procent, nikdo nic nevypustil, padali jsme do střel, skvělý týmový výkon.

Hráči Komety vypadali oproti vám o dost větší, možná hráli trochu silovější hokej, vyhovovalo vám to?
Možná ano. Ale ve skutečnosti nám to bylo jedno, jestli jsou vyšší, nebo menší. To nám nedělá problém. Někdy jsme sice ztráceli puky, ale myslím si, že když jsme ustáli nějaký těžký souboj, tak nám to dodalo energii do zápasu.

Co jste si říkali v kabině po první třetině, která skončila 0:0?
Říkali jsme si, že hrajeme dobře, že to musíme vydržet a jak dáme gól, tak to už bude lepší. Do další třetiny se hra pak více otevřela.

Vy jste vstřelil první branku, jak byste ji popsal?
Tam byla krásná střela od Standy Kunsta. Krásná souhra, já jsem to jenom tečoval do branky.

Zápas poznamenala i jedna bitka s tresty pět plus do konce, jak jste to viděl vy?
Myslím si, že nemuseli dostat do konce. Nebyla to zas taková velká bitka, ale je to verdikt rozhodčích, takže to musíme respektovat.

Utkání se přelívalo z jedné strany na druhou. Byla tam nějaká situace, kdy jste mezi sebou poznali, že by to nemuselo dopadnout dobře, nebo jste stále věřili?
Já jsem stále věřil. Nevím, jak to měli kluci, ale myslím si, že taky stále věřili, že vyhrajeme.

Čekali jste od tohoto zápasu, že bude tříbodový?
Nevím, jestli jsme to úplně čekali, ale doufali jsme, že to bude výhra.

Nálada se teď po první vítězství za tři body určitě zlepšila

Kabina je teď daleko lepší. Tým a prostě všechno se teď zvedlo.

Další zápas bude se Šumperkem, bude to určitě jiný soupeř, máte na něj nějakou taktiku?
Zatím ne, ale myslím si, že si tak průběžně v týmu taktiku vymyslíme.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov